Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ROTA ellen oltatnátok? Tényleg...

ROTA ellen oltatnátok? Tényleg 19e az oltóanyag?

Figyelt kérdés
Nagyobbik bölcsibe jár, ott volt most egy rotás kisfiú, igy merült fel bennek, hoyg kicsit (3 hós) esetleg oltatni kellene. A nagyobbikkal ennyi idősen még másik dokinál voltunk, az nem forszirozta, hoyg oltassam, a mostani sem mondott semmi extrát erre. Ahoyg megkaptam a receptet, a gyógyszertárban láttam, hogy 19e azaz nincs rá támogatás. Tényleg igy van ez???? Nem tudom, hoyg most adassam-e vagy sem, mert ha nem olyna lényeg, azért nem fizetnék 19e-ret...
2011. febr. 18. 14:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
2szer 19 ezer. Egyébként most volt nagy járvány hányás hasmenés, és nem rota vírus hanem nem tudják. Ez csak pénzlehúzás. Millió féle hányás hasmenéses vírus van aminek sajna gyakran kórház a vége. mind ellen nem tudod beoltatni.
2011. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi beadattuk a kislányunknak 3 hónaposan. Kettő kell belőle, szájon át adják be. Kettőször 18 ezer körül fizettünk, vagyis összesen 36 ezer körül volt az ára, de én nem bántam meg, mert ha mégis elkapja a rota vírust, akkor még kórház is lehet belőle kiszáradás miatt.

Egyébként egészségpénztár számlára elszámolható (ha van ilyen számlád).

2011. febr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

S nem csak 19 ezer, hanem 2x 19.

Az első gyermekem nem oltattuk. Amikor bölcsi volt, elkapta. Na, nem kívánom senkinek 5 percenként tettem tisztába, s kb 3 hétig tartott. Az első nap még hányt is. Rettentő rossz volt.

A kicsit ezek után beoltattuk, amit nem bántam meg. Drága nagyon az oltás, nem tagadom!

2011. febr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Valóban 2-szer 19 ezer. Nekünk azt mondta gyermekorvos, hogy oltatni ez ellen luxus, mert rengeteg alfaja van a rotának, és csak egyetlen alfaj ellen véd ez a 38 ezres oltás, szóval azt mondta ha úgy állunk anyagilag hogy nem hiányozna akkor oltassunk de véleménye szerint felesleges. Nekem ez mindent elárult :)


Mindaználtal: ha valamit megtehetek a babámért amire van lehetőségem akkor megteszem. Ha lett volna 38 ezer forintunk ami nem hinyzik a háztartásból akkor lehet beoltom.

2011. febr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mi sem oltattunk egyik gyereknel sem. Nem sajnalunk semmit a gyerektol, de a Rota csak 1 fajtaja az ilyen virusoknak, igy egy masikkal is lehet nagyon beteg. Az meg, hogy 2X 19.000Ft....

Baranyhimlo ellen oltattuk, a nagyobbat, a picit meg nem.

2011. febr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi anno beoltattuk a kislányunkat! Nekünk biztonság érzetet adott, hogy megkapta! Igen, drága, de tavaly még "csak" 17.000 Ft volt darabja.. Mi az egyszeri anyasági támogatásból finanszíroztuk az oltást, mert zsebből kicsit húzós lett volna! De úgy gondoltuk, hogy "talált pénz", miért ne?

2011. febr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
3hónapos a kicsikém, az elsőt már megkapta. 2*18 000 Ft az oltás. Nagyon drága, de nem szeretném végignézni, ahogy hetekig hány, és megy a hasa és még kórház is lehet belőle. Igaz sok faja van a vírusnak, de ha be van oltva és ha el is kapja max 1-3 napig lehet beteg, és ez egy gyereknél nagyon nem mindegy szerintem.
2011. febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

nálunk azt mondták hogy 3 oltást kell adni, így 3x18000.-

Most 2 vagy 3 ?

2011. febr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Nekünk csak kettőt adtak! A reklámban is csak kettőt mondanak, és nem is hallottam róla, hogy három kellene! Ugyhogy 2! Amugy ki mondta?

2011. febr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Beadattuk mindkét lányunknak. Nem olcsó( jelenleg 2x18 ezer), de én úgy vagyok vele, hogy minden tőlem telhetőt megteszek a lányaimért. A többi meg már nem rajtam múlik. Így tiszta a lelkiismeretem. Nem vagyunk túlzottan eleresztve anyagilag, de kigazdálkodtuk.

(Egyébként akkor lehet különösen nagy jelentősége a dolognak, ha pl. valami más betegséggel van kórházban a gyerek és ott még pluszban elkapja. Tavaly voltunk egy hetet kórházban a nagyobbikkal, valami vírust elkapott. Na, ha akkor még elkapunk egy rotát is, nézhettünk volna)

2011. febr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!