Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 13 hónapos és 4...

Kislányom 13 hónapos és 4 foga van. Ti turmixolnátok még neki az ennivalót?

Figyelt kérdés
Ha villával töröm csak4-5 falatot eszik? Most mit csináljak. Még most jött ki az a 4 fog is.
2011. febr. 18. 14:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%
úh hát pontosan nem tudom,olyan 6 hónapos kora körül adtam kiflit a kezébe kíváncsiság képpen,nem volt gond,elszopogatta.nekem a védőnő,szintén 6 hónapos kortól engedélyezte a joghurtot,tésztákat,paradicsomos szószokkal,sajtot ilyeneket.talán akkor kezdtem el próbálgatni adni neki.először nagyon pici falatokat,ahogy írtam is.amikor láttam hogy boldogul vele,ügyesen forgatta a szájába,pedig foga nem volt még,akkor mindig egy picit nagyobbat.8-9 hónapos kora óta egyáltalán nem turmixolok,csak amit leírtam a gyümölcsöt.szerintem nem feltétlen baj ha még turmixolod,még azt tudod megpróbálni,hogy ha csak pár falatot eszik,akkor hagyod és kb fél óra múlva ismét adsz neki.ilyen nálunk is volt.
2011. febr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
még annyi próbáld pl a paradicsomos gombócot hogy össze töröd a gombócot neki,és a paradicsommal adod.szerintem ez jó kezdet lenne.
2011. febr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 11 hónapos, két és fél foggal.:)

Én is mostanában kezdtem ezen gondolkodni, hogy nem gond-e, hogy még turmixolom az ételét. Én barackbefőttel, banánnal próbálkoztam eddig, azt jól fogadta, meg nagyon érdeklődik a mi ennivalónk után, és ha abból adok darabokat, az nem gond neki. A tiédnél ez nem válik be?

2011. febr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Bár az én fiam is 7 hónapos kora óta csak darabosat eszik (akkor még fog nélkül), de leírom neked, hogy én hogyan csináltam.

Először a gyümölcsturmixba babapiskótát tördeltem bele, mert az úgyis elolvad a szájában rágás nélkül, de mégis érezze, hogy darabos. Aztán piskóta helyet jött a babakeksz.

A főtt kajáknál is ugyanígy, levest turmixoltam, de pl a répát vagy a krumplit csak összenyomkodtam villával és egyre több mindent nyomkodtam csak össze és egyre kevesebb lett a turmix.

2011. febr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A gyümölcsöket villával töröm azt szépen megeszi. De ha főtt kajáról van szó akkor nem akar enni. De lassan ráfogom vezetni, kis falatokkal. Amúgy már azt eszi amit mi. Vannak kedvencei is.:)
2011. febr. 19. 10:24
 16/16 anonim ***** válasza:

Halihó! Hogy boldogultatok a darabossal végül? Van változás?

Én írtam a vége felé a 11 hónapos kisfiamról. Ő gond nélkül rág már a 6 fogacskájával. Kár volt aggódnom, szinte egyik napról a másikra rákapott, és örömmel fogadta a kiflit, pogácsát, falatkákat az ételünkből.

2011. máj. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!