Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós kislányom régebben este...

4 hós kislányom régebben este 8 és reggel 6 között aludt. Kb.2 hete éjjelente újra 2X kel fel enni. Mit tegyek, hogy visszaálljon a régi rend?

Figyelt kérdés
Napközben viszont izeg-mozog, alig eszik valamit, pedig 3 óránként szoptatom. Kb. 5-10 percig tudom csak nehezen cicin tartani, de jórészt kibukja, amit megeszik, annyira mozgékony. Látszólag nem éhes, de ha próbálom átszoktatni 3 és fél, ill. 4 óránkénti etetésre, ordít. Naponta csak negyed órákkal akarom kitolni az evés időpontjait, mégse megy. Semmilyen más ételt és tápszert sem fogad el. A tejem pedig elég, mert sokszor öntöm a csapba, amit napközben nem eszik meg. Ja! És nyugodt, csendes helyen etetem, de így is étvágytalan, ha mást nem, akkor engem bámul és mosolyog.
2009. febr. 13. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
valoszinuleg fejlodesi ugrason megy keresztul amikor tobbszor igenyel enni, sokkal tobbet nem tud egyszerre fogyasztani mert a gyomra nem nott latvanyosan csak az igenyei, szerintem este gyakrabban kellene etetni, kb 2 orankent, ez az ugynevezett megtomes modszer es akkor ejjel jollakottan alszik.
2009. febr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem nem kell átszoktatni a gyereket 4 órás evésre, majd ha igényli akkor magától átáll, egyik ismerős kislány 16 hónapos, és még mindig 5ször eszik egy nap, nekem 10 hónapos és már két hónapja 4 szer eszik egy nap.

Addig amíg nem igényli ne állítsd át, szerintem, de ez csak egy tanács.

Az esti "megtömés" nekem is bevált.4 kor 6kr 8kor evett, így éjjel nem ébredt üres gyomorral,Valószínű, hogy keveseket eszik s éjjel éhes. vagy próbáld fürdés előtt és után is megetetni, ilyet is hallottam már

2009. febr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors válaszokat. Régebben én is a Suttogó-val alakítottam ki a napirendet, de szépen elhagytam az esti megtöméseket. És eszembe sem jutott, hogy esetleg ez lehet a baj!!! Köszi, meg fogom próbálni újra. Amúgy ott olvastam a 4 óránkénti etetést is, 4 hós kortól, de nem értettem, hogy egy nagyobb, mozgékonyabb gyereknek miért jobb, ha kevesebbszer eszik, mikor a szoptatási idő nem nő. Akkor ezek szerint nem minden baba állítható át. Még egyszer köszi!
2009. febr. 13. 15:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Erről a megtömésről még nem hallottam,de mi úgy álltunk rá az éjszakai alvásra,h amikor csak nyüglődött,nem etettem meg,hanem megsimiztem,megnyugtattam./ hós,de meg sem tudom mondani,h mikor keltünk utoljára éjszaka.Azt olvastam,h nem az éhség kelti fel,hanem az idegrendszer áll be arra,h akkor ébredni kell.Ne gyújts villanyt,ne keríts nagy feneket az etetésnek.Nálunk elöször a 2-es etetést hagyta ki,utána az 5-öst is,most este 8-kor teszem le,7-kor ébred,és csak 8-kor eszünk elöször,majd négy óránként.

Szépen fejlődik,4 hós korára duplázta meg a súlyát,most 8 kg és hat hós.

Jó babázást!

2009. febr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!