Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor bújik már ki teljesen?...

Mikor bújik már ki teljesen? Már nagyon nem birjuk, sajnálom nagyon szegényt.

Figyelt kérdés
6,5hónapos a fiam,és 3hete már kint van a foga "hegye",szóval egy negyed fog:) De nem nő,vagyis nem bújik ki tovább,hogy hogy?Ez is hónapokba telik még normálisan kinő neki?Nagyon szenved szegénykém,mindent próbáltam már neki adni,semmi nem használ....szét"rágja" a vállam,a kezem,az orrom...mindent,amit ér.....és mellette persze ordit,és nem is alszik,meg sorolhatnám....szóval mennyi idő még teljesen kibújik?Azt mondták csak addig fáj nagyon nekik még át nem töri az inyét,de már az 3hete megtörtént,és mindig szenved,és az a fog megállt a növésbe..:S Hogy van ez?
2011. febr. 18. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:

feltehetően nem azért sír, mert az a fog nem nőtt ki teljesen, hanem jön a másik.

általában párossával jönnek a fogak, illetve egymás után viszonylag hamar jön egy-egy fog párja, így pl. az első alsó kettő. általában ezzel kezdődik, majd elképzelhető, hogy több hónap kimarad, és jönnek a felsők.

a fogak az áttörés után folyamatosan nőnek, ami már nem fáj.

rágjon minél többet, kemény dolgokat, ezzel edzi az ínyét.

javasolhatom a borostyán láncot, csak ne vegyél hosszút, szemenként legyen csomózva, én a neten rendeltem.

a DM-ben lehet kapni babylove fajtájú fogmosó szettet, amiben 3 db cucc van. ebből egy fogkefe, a többi inkább rágókaszerű. én azokra teszek dologélt, és ő saját magának bekeni, ahogy rágja.

jó az Avent rágóka is, van külön első, középső és hátsó fogakhoz. nem olcsó rágóka, de nagyon jók, a lányom nagyon szerette rágni,csak úgy csikorgott, ahogy nyomta az ínyéhez.

egyéb csodaszereket mi is kipróbáltunk, de igazából csak enyhített a problémán, megszüntetni egyik sem szüntette meg. azt nem tudom, hogy a borostyán lánc miatt, vagy sem, de nálunk nappal sírásig nem fajult a dolog (most jött ki a 9. foga), viszont éjjel nem merem a nyakában hagyni, és bizony hetekig kelt éjjel többször is. viszont nappal nagyon szépen aludt...lehet, hogy tényleg használ???

2011. febr. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Némelyik fognál elég sokáig tart míg teljesen kibújik, de én is úgy tapasztaltam, hogy az a fájdalmas, amíg az ínyét áttöri.

Másik fogát nem látod jönni?

2011. febr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztos jön a több foga is....
2011. febr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek.nemlátok több fogat hogy jönne,bár attól lehet jön,csak még nem látni...borostyán lánc 2hónapos kora óta rajta van,sőt karlánc is,de nálunk nem használ,pedig én hittem benne.avent rágókánk is van,pont nagyitól kapta mindkettőt,hátsó és első fogakhoz is.az a baj ha rág valamit,felhergeli magát félperc mulva,és ugyanúgy üvölt....
2011. febr. 19. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!