Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy egy 5 hetes...

Normális, hogy egy 5 hetes anyatejes babának egyik napról a másikra nincs széklete?

Figyelt kérdés
Eddig minden nap 5-6 kakis pelusunk volt, ma pedig egy sem. Egy kicsit nyűgösebbnek is látom, de nem mondanám, hogy a hasa fájhat, lehet, hogy más az oka. Napi egy alkalommal tápszeres kiegészítést kap, de eddig ez nem okozott problémát. Szerintetek ez normális?
2011. febr. 19. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
egy napig még lehet normális, de inkább a gyerekorvost kérdezd meg! Főleg. hogy eddig sokszor kakilt
2011. febr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
anyatejes gyereknél minden normális. A napi 5-6 és a heti 1 is. lehet híg, lehet híg fosika is.Nekünk volt úgy, hogy 6 napig nem is kakilt.Az anyatejet nagyon gyorsan megemésztik.
2011. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt: egy nap többször is kakilt, aztán hirtelen két nap csak egy volt. A gyerekorvos megnézte, de azt mondta, nincs miért aggódni, ha továbbra sem lesz (másnap) glicerines kúpból felet lehet neki adni, de nem volt rá szükség. Egészen nyugodt lehetsz, ez normális, sőt a védőnő azt mondta, jó is, mert jobban hasznosul a tej.
2011. febr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk pont 5 hetes volt mikor ugyanaz volt mint nálatok. 4 napig bírtam, mert itt is mindenki azt mondta hasznosítja az anyatejet nem gond. 4 nap végén mikor meguntam dolgot, akkor meghőmérőztem, na volt ám kaki, 5 pelust telenyomta de rögtön, és aludt 3 órát egyhuzamba.

utána én soha többet nem csináltam ilyet, ha nem volt egyik nap akkor másnap kapott egy negyed glicerines kúpot, és jött as kaki.

Nekem azt mondta a doki, hogy az anyatejnek 5,6 hétig van hashajtó hatása, majd elmúlik ez a "tulajdonsága"

Nálunk nem hasfájás volt, hanem nem kakilás :-) 3 hónapos koráig kúppal kakilt a legtöbbször, majd ahogy betöltötte a 3 hónapot, elmúlt, 4 hónapos korától hozzátáplálom azóta nincs egyáltalán kaki gond, napi 4,5 pelust produkál a fiatalúr! :-) Nem szokott hozzá a kúphoz, én nem tudtam azt nézni hogy erölködik, de nincs kaki.


Szerintem, ha úgy látod erölködik, nyom, és nincs produktum, akkor egy negyed glicerines kúpot felraksz neki, és rögtön lesz hatása.

2011. febr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!