Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kiolvasztott anyatejet csak...

A kiolvasztott anyatejet csak úgy simán oda adtátok babátoknak?

Figyelt kérdés
Még csak egy hónapja van lefagyasztva de betegség miatt kevesebb a tejem és most hozzá kell nyúlni a fagyasztóban lévőhöz.Oda adhatom neki?Nem lesz tőle hasmenése vagy egyéb?
2011. febr. 20. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Hasmenése nem lesz tőle. Az íze és a szaga megváltozik fagyasztás után, ezért nem minden baba fogadja el. Nekem szerencsém volt, mert ugyanúgy megitta a babám a lefagyasztott anyatejet is, de hallottam olyat is, hogy ki kellett dobni, mert a babának nem ízlett. Én felengedtem szobahőmérsékleten (ha sürgősen kellett, akkor forró vízbe tettem a tasakot, s úgy olvasztottam fel), majd átöntöttem a cumisüvegbe, s azt állítottam bele forró vízbe, míg megfelelő hőmérsékletű lett a tej. Ne ijedj meg, ha először kiköpi, kínáld meg többször, nekem sem azonnal elsőre fogadta el.

Ha betegség miatt kevesebb a tejed, próbálj meg fejni, hogy továbbra is fenntartsd a kellő mennyiséget, illetve használhatsz homeós bogyókat is. De a legjobb, ha sokszor cicire teszed a babát.

2011. febr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ
2011. febr. 20. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!