Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka aki saját...

Van olyan anyuka aki saját maga döntött úgy, hogy nem szoptat?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért döntött így? Nem vitát akarok szítani, csak érdekel. A napokban olvastam a Suttogót, ott írta a nő, hogy van, aki az mellett dönt, hogy nem szoptat, ezt tiszteletben kell tartani.
2009. febr. 13. 21:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt is vedd számításba, hogy amcsi nőkről van szó, akiknek 6 hét után vissza kell menni dolgozni, és nem minden melóhelyen tudnák megoldani a fejést. Szal lehet hogy egész egyszerűen kényelmesebb nekik szopi nélkül - gondolom legalábbis. Meg a test-kultusz is túl erős náluk, és nem akarják tönkretenni az alakjukat...
2009. febr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Igen, ők tényleg vissza mennek dolgozni, ez igaz. Meg úgy tudom, hogy a szoptatást főleg hazánkban szorgalmazzák ennyire. Én is szoptattam, sajnos csak két hónapig. Igazából azért kíváncsi lennék, ha valaki, mert biztos van olyan, önszántából úgy dönt, hogy nem szoptat, mert félti az alakját, vagy kényelemből, vagy akármiért, az be merné e vállalni:)
2009. febr. 13. 21:50
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Tuti hogy van csak nem vallják be. Féltik az alakjukat, mellüket stb. Nyügnek tartják és egyszerübb a tápszerhez

nyúlni.

2009. febr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Nekem van a baráti körömben ilyen anya. Ő egyszerűen viszolygott a szoptatás gondolatától, illetve vannak olyan barátnői, akik nem szoptattak (az egyiknek szilikonos a melle, és féltette, a másik nem akart ekkora kötöttséget felvállalni), és ez megerősítette ezt a véleményét. Én azt hittem, h' ha megszületik a baba, majd meggondolja magát, de kitartott mellette. Én nem értek egyet vele, de sosem volt ez téma köztünk, nem próbáltam rábeszélni, csak tudomásul vettem. Az ő döntése, és ezt tiszteletben tartom. Egyébként a férje is támogatta ebben.
2009. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Én találkoztam olyan nővel, aki azért nem szoptatott, mert furcsának találta. Őt sem szoptatta az anyja és szerintem mindenkire hatással van a családja. Néhány nő csak úgy tud a mellére gondolni, mint szexuális "tartozék" és nem tartja megfelelőnek, hogy a gyereke lássa a mellét. Én ezt butaságnak tartom, de tiszteletben tartom mások döntését. Mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy szeretné addig, amíg nem tesz kárt benne. Egyébként Amerikában is van, aki sokáig szoptat, akár 2 évig is, de a többség megy vissza dolgozni 6 hét után. És még a magyar rendszerre mondják, hogy rossz...
2009. febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Nekünk a rokonságban van ilyen anya. Amíóta megszületett a baba, rendesen eljárnak mindenhova pl. bulizni is, addig a nagymama vigyáz rá, akár egész éjjel is. Meg eteti a tápszerrel. Bár nem mondja ki nyíltan, hanem arra fogja hogy "nem tud szoptatni", meg nem indult be a teje mert császárral szült. Pedig ez nem ok, mivel a tejtermelés a lepény leválása miatt indul be. Csak hát ha szoptatna, nem nagyon mehetne szórakozni stb.

Szerintem nem sokan vallják be hogy nem akarnak.

Mellesleg én nagyon örülök hogy szoptatok, bármilyen lemondással jár, mert nagyon szoros, csodás kötelék ez a babámmal, meg persze a legjobb táplálék is neki.

4 hós anyuka

2009. febr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%

Én még sosem találkoztam ilyen nővel, nem is hallottam ilyesmiről, sztem az egész csak egy mamlasz kitaláció. Nem tudom, ki löki a szöveget a "szoptatni nem akaró anyukákról" , talán pont az aki szoptat?! Így veregetik a vállaukat, hogy ők hősök ?!

A tápszerezés pedig nem egyszerűbb, ez egy hazugság. Tápszerezni sokkal nehezebb, mint szoptatni, csak végig kell gondolni, ezt az ostobaságot is csak a szoptatós anyukák találják ki.


egy szoptatós anyuka

2009. febr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%
Az utolsó válaszra a válaszom, hogy ez sajnos nem igaz. Nekem is van egy barárnőm és ő sem szoptat, habár a tejet lefeji géppel, de szerinte kényelmetlen és macerás a szoptatás, szerintem az a gond, hogy legalábbis nála, nem segítettek neki a kórházban , hogy hogyan kell, illetve, úgy gondolja a szoptatás csak etetés és egyszerűbb a cumisüveg, mondta ő, nem sokan értik, hogy ez több mint etetés, mélyíti a kapcsolatot a mama-baba között, és a gyewrek döntheti el mennyit akar enni, ha cumiba tesszük nem tudjuk mikor szeretne többet enni.
2009. febr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
17%

Kedves 22.10 válaszoló

Igen a Magyar rendszer Szar nem rossz!!

Már bocsánat a kifejezésért!

Tudnék még rondábbat mondani de inkább nem!!

Mennyivel jobb ami itt nálunk folyik ??

Én kapok 52000ft Gyedet és 13700ft családit , és ebből éljek meg a kicsivel plussz anyukámmal élek és haza is kéne adnom de nem tudok!! üdv

2009. febr. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
Nekem van egy nagyon kozeli ismerosom, aki bar nem vallalta, hogy nyug neki a szoptatas, arra fogta, -hogy elinjekciozta az orvos a tejet-, mert visszament dolgozni. O visszaakart menni dolgozni, nyug volt neki az otthonlet, a babazas, a szoptatas. Elment a nogyogyaszhoz, es elapasztatta a tejet.
2009. febr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!