Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves lányom ebédje ma a...

1,5 éves lányom ebédje ma a húslevesből volt. (Zöldség, répa, krumpli, bosró kicsit összetörve, tészta bele, és persze a leve). Ugye nem baj, hogy másként még nem akarja enni?

Figyelt kérdés
Nagyobb darabokat nem hajlandó még enni, így maradunk a kissé pürésítésnél.
2011. febr. 20. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez annyira már nem pépes, úgyhogy nincs gond.
2011. febr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem gond. Gondolom a husiból is raktál bele neki. Na azzal nálunk is szokott kicsit gond lenni, volt, hogy a husit le kellett turmixolnom egy kis lével, aztán bele a többi már csak összetörve.
2011. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok nagyon köszönöm a válaszokat.

Persze raktam bele neki husit is egy kicsit, néhány ismerősöm azt mondja rosszul csinálom, mert az ő gyerekei már mindent esznek párolt rizset hússal, főtt krumlit valamilyen feltéttel, és mát egyáltalán nem pürésítenek. Persze az én lányom is eszik ilyeneket,de nem annyit, hogy jól is lakjon belőle, inkább csipegeti, ízlelgeti az ételeket.

2011. febr. 20. 13:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, tudod, hogy nem minden gyerek egyforma. Pláne, ha jön a foguk, akkor nehezebben fogadják el általában a darabosokat. Szép lassan át fog ő is állni a totál darabosra, nem vagytok lekésve semmiről.
2011. febr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem pürésítek már 15 hós lányomnak egy jó ideje (most van 7 foga), de ez nem azt jelenti, hogy te rosszul csinálod. Nyilván úgy adod az ételt neki, ahogy megeszi. Különben mikor én ilyet adok neki a zöldségeket én is összenyomom villával, mert különben nem eszi meg. Ha már csipegeti a darabosakat akkor hamarosan eljön már az is, hogy annyit egyen belőle, hogy jól is lakik majd. Az a fontos, hogy tegyél neki ilyeneket, hogy legyen lehetősége szokni.
2011. febr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
14 hósomnak én se pűrésítek már 4 hónapja de nem azért mert jól csinálom vagy akármi, ő csak darabost eszik. ez se jobb, hidd el, nem egyszerű úgy főzni, hogy darabos is legyen és ugye csak kézzel eszik, már kanalazni sem hajlandó :( mint egy kismalac. érdekes amúgy, 3 foga van de mindennel megbirkózik, a pöri, rizses illetve tarhonyás hús a kedvence, csak úgy tolja be a száján :) én meg fal fehéren nézem, hogy nem fullad-e meg :D
2011. febr. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!