Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ket es fel honapos fiam...

Ket es fel honapos fiam megfazott. Mit tehetunk erte?

Figyelt kérdés

Ejszaka kezdodott. Egyenlore nathas, kohog, nem lazas, nincs hoemelkedese. A hangulata es az etvagya a szokasos, jo. Az orrat porszivozom, babalazcsillapito es orrcsepp van itthon. Dokihoz a hetvege miatt vinni nem tudom, ugyeletre, surgossegire ennyi miatt gondolom nincs ertelme menni.

Mit tehetek erte? Mire figyeljek, mikor vigyem? Eddig nem teaztattam, most adjak neki? Ha igen, akkor a kamilla jo? (Kulfoldon elunk, itt babatea nincs, tehat vagy kamilla, vagy gyumolcstea, igy eddig inkabb csak vizzel kinaltam.) Levegozni mehetunk vagy inkabb most ne?


2009. febr. 14. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Szia! Nálunk ugyanígy van a kiscsaj, én egyáltalán nem vittem orvoshoz. nem tudom, nálatok kaphatóak-e hoeopátiás készítmények, én azt használtam, sokat segít. Orrcseppet csak ha nagyon muszáj, orrszívózás ezerrel. Levegőre minél többet vidd, persze ha nagyon szeles az idő, akkor ne, de ha csak hideg van, nyugodtan menjetek, az az orrfolyáson is segít (hidegben összehúzódnak a nyálkahártyák, könnyebben kap levegőt). Ha nem rosszabbodik az állapota, nem feltétlenül kell orvoshoz vinni.

Ja, még annyit, hogy én nem teáztattam, viszont anyatejes, szoptatom, igény szerint.

Remélem, segítettem, mielőbbi gyógyulást!

2009. febr. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sokat segitettel, koszonom szepen!

Sajnos o tapszeres, de inkabb figyelni fogom es ha az etvagya tovabbra is jo, akkor nem teaztatom, ha nem enne eleget, vagy a kutacsa beesik, akkor viszont most probalom majd tobbet itatni. A vizet megissza, ha nagyon muszaj, de nem igazan rajong erte...

Homeos bogyok nincsenek, legalabbis kerestem mar a kornyeken mas dolog miatt, de nem talaltam. Viszont van megfazasra fahej es mentol alapu szirup, kapszula es illoolaj.

Szerinted ezek jok? Elvileg ket honapos kortol hasznalhatoak.

Lehet, hogy a kovetkezo etetes utan elkocogunk a patikaba es kifaggatok egy gyogyszereszt es beszerzem, amit lehet, mert ma ejszaka a parom dolgozik, se o nem lesz tehat itthon, se kocsi es nem tudom, hogy mit csinalnek ha akkor rosszabbodna a helyzet...

2009. febr. 14. 08:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az orrába csepegtethetsz néhány csepp anyatejet, az orrszívást sem szabad túlzásba vinni. Ha a köhögés nem múlik el hétfőig akkor el kell vinned dokihoz. Addig is ha nem nyűgös nem lázasodik be nincs nagy baj.
2009. febr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok. Amiket írtál, nem ismerem, de ha két hónaposnak már lehet, akkor szerintem adhatod bátran. A gyógyszerész kifaggatása jó ötlet, néha - legalábbis nálunk - jobban tud segíteni, mint az orvos. Jobbulást, és ne aggódj, nem fog annyit rosszabbodni egyetlen éjszaka, hogy gond legyen. Itasd sokat, az jó, ha megissza a vizet is. Ha nem szárad ki - de ha nem lázas, nem hány, akkor nincs is mitől - akkor nincs túl nagy baj. A köhögés attól is lehet, hogy az orrváladék visszacsorog a torkába. Gyerekorvos barátnőm mondta,hogy minél többet szívjam az orrát.
2009. febr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk a C vitamin sokat segített! Nálunk lehet kapni kifejezetten babáknak valót, Cebion.
2009. febr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!