Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt akinek oxigénhiányos...

Van itt akinek oxigénhiányos állapotban született a babája?

Figyelt kérdés
Későbbiekben okozott ez valamilyen problémát?
2011. febr. 20. 22:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Igen.2 napig volt inkubátorban.

Azóta szép nagy,egészséges gyerek.

2011. febr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Szerepelt a zárójelentésen is, hogy oxigénhiányos? A mozgása, beszéde szépen fejlődött? Az én babám elakadt, lassult a szívhang, és vákummal cibálták ki :-( Szegénykém nem sírt fel, és kékes színe volt. Azt mondták utána, semmi baja, egészséges. Én mégis félek, sőt rettegek :-(
2011. febr. 20. 22:28
 3/20 anonim ***** válasza:

Nekünk a záróra azt írták, hogy oxigén hiányos állapot jelei jelentkeztek, ill. agyi bevérzés a magzatban és az újszülöttben.

Teljesen kivoltam.

Mi koponya uh-ra jártunk, ciszták maradtak a bevérzés helyén, de felszívódtak, hála. És nyaki izomgyengeség miatt neurológiára utaltak be. Itthon tornáztattam és rendbe jött. Két hét múlva lesz 1 éves és már egy hete jár. Semmi nem maradt vissza. Remélem később sem jelentkezik semmi, ami erre lenne visszavezethető.

2011. febr. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Unokatestvérem lánya is elakadt,őt éleszteni kellett. Ma már 12 éves nagylány,szerencsére semmi problémát nem okozott nála.
2011. febr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Jajj de jó ezeket hallani/olvasni! A dokim azt mondta, hogy nem volt oxigénhiány.. de ezt nem hiszem el, mert az ottani újszülöttes orvos azt mondta, hogy volt egy átmeneti oxigénhiány, de rendeződött. A záróján "fenyegető oxigénhiány" szerepel. Egyenlőre úgy fejlődik, ahogy a nagykönyvben meg van írva. De igazán csak akkor leszek nyugodt, ha már tud majd járni és beszélni..
2011. febr. 20. 22:39
 6/20 anonim ***** válasza:
Mindenképp vidd el egy dévényes állapotfelmérésre. Ott kifejezetten oxigénhiányos gyerekekkel foglalkoznak és tudnak segíteni akkor is, ha látszódik valami a szülés körüli nehézségből. Ennél jobbat nem tehetsz a babáddal.
2011. febr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Szia! 28 hónapos fiam szintén elakadt, szintén oxigénhiány lépett fel,csak engem végül császároztak, szerepel a zárójelentésben is a hypoxia, pár órát volt inkubátorban. Soha semmi gondja nem volt a mozgással. Sőt, már 9 hónaposan elkezdett egyedül járni. Egy kicsit nehezebben kezelhető volt eddig mint más gyerek, de a közösség nagyon jó hatással van rá. És beszédbe van egy kicsit lemaradva a társaitól. De az annak is betudható, hogy egyszerűen nem akar. Csak mostanában kezdett el szavakat és rögtön két szavas mondatokat mondani.
2011. febr. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nem kell visszajárnotok a korházba ellenörzésre? Mert nekünk kell. Szerintem ha az ottani doki azt mondja nincs gond, akkor nincs gond.
2011. febr. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ox.hiányosan született,3 napig hűtötték aztán újabb 3 nap amíg felébredt.

Soha nem volt semmi baja,8hónaposan már járt.Most 22 hónapos,mondatokban beszél.Mi jártunk dévény tornára,mert kicsit feszes volt az izomtónusa.

Most voltunk állapotfelmérésen,tökéletesen fejlődik,sőt van amiben a kora előtt jár.Reméljük továbbra is így marad!

2011. febr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem mondták, hogy kellene járnunk kontrollra.. Azért én elvittem őt egy Dévényes gyógytornászhoz. Nem látott semmi bajt, csak a vállai voltak kicsit gyengébbek. De ez azért lehetett, mert nem volt hason soha, utálta. Utána eröltettem, azóta szépen támaszkodik és könyököl.

Utolsó előtti válaszolótól kérdezném, miért volt nehezebben kezelhető a picid, mint más gyerek?

2011. febr. 21. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!