Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek tárolhatok majd...

Szerintetek tárolhatok majd lefejt anyatejet műanyag pohárban, fóliával lefedve?

Figyelt kérdés

Mélyhűtőbe anyatej zacskót vennék (tescoban láttam).

A rendes hűtőbe meg műanyag pohárba tenném. (a legegyszerűbb pohár, a fehér műanyag) Meddig áll el? Hogyan fertőtlenítsem előtte? Elég forró vízzel?


32 hetes hkm


2011. febr. 21. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Tárolhatod, én is így tároltam mindkét gyerekemnél. Én még a fagyasztóba is műanyag pohárral tettem be fóliával a tetején, és filccel ráírtam, hogy mikor fejtem le. Hűtőben 624 óráig, fagyasztóban 6 hónapig tartható. Én a fertőtlenítéshez vettem Chicco fertőtlenítő folyadékot (kb 1200 Ft, és iszonyat sokáig elég) azzal fertőtlenítettem a poharakat, utána jó forró vízzel még átmostam.
2011. febr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs, azt akartam írni, hogy hűtőben 24 óráig tárolható.
2011. febr. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"

Teljesen steril körülmények között tárolt anyatej ( tiszta kézzel fejve, tiszta edényben) szobahőmérsékleten egy napig, hűtőben két napig, nem nyitogatott fagyasztószekrényben fél évig felhasználható marad. A tárolt tej nem valami bizalomgerjesztően néz ki, erre készülj fel: elválnak az összetevői, felül a zsír, alul az egyéb, kicsit szürkés és néha enyhén szappan szagú. A felengedésnél a legjobb, ha a tárolóedényt meleg vízfürdőbe állítod, és időnként összerázogatod, hogy az edény falára tapadt fehérje és zsírcseppek is belekerüljenek a tejbe. A fölengedett tejet forralni nem kell, sőt, nem is javasolt, mert így tönkremennek benne az értékes fehérjék. "

A poharakat mindenképpen fertőtlenítsd, mielőtt beleteszed a tejet, így biztosan nem marad benne semmi csíra! Pl. Chicco sterilizáló folyadék, Neogranormon tabletta vizes oldata...

2011. febr. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az első válaszolóhoz lenne egy kérdésem. Minden anyatej felhasználás után kidobtad a műanyag poharat, vagy újrahasználtad?

Én még az Intersparban vettem 99 Ft-ért 10 darabos műanyag pohár készletet. fehéret. Egyre gondolunk?

Itt a fórumon még korábban olvastam, hogy többen használják ezt a módszert.


chicco folyadék. Még nem hallottam róla. Esetleg más mosószer is használható, mert nem biztos, hogy kapható itt ahol lakom. Nagyvárosba meg nem járok túl gyakran.


Köszönöm

2011. febr. 21. 09:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem ugyanarra a pohárra gondolunk. Általában elmostam a poharakat, maj ismét sterilizáltam őket, és így újrahasználtam.

Szerintem valamilyen sterilizáló folyadékot mindenképpen kéne vegyél, ez a Chicco Tescoban, Brendonban és DM-ben is kapható.

2011. febr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!