Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol itt a logika? Most en...

Hol itt a logika? Most en vagyok tajekozatlan vagy a dokinonk?

Figyelt kérdés

A dokink eddig azt sorolta azert nem kaphat tejet a lanyunk mert allergias lessz.Megjegyzem mas tejtermeket kaphat.

Ugy tudom hogy az allergia ugyanugy kialakulhat mas tejtermektol is hisz ugyanaz van benne mint a tejben.

Most voltunk 1eves statuszon most meg azt ecsetelte hogy muszaly neki tejet adni hogy ne legyen ra allergias.

Most akkor hogyis van ez?


2011. febr. 21. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, érdekes, az első babámnál a glutén volt a "mumus", akkor egy éves kora után kaphatott gluténtartalmút, most meg aza az új, hogy még az anyatejjel együtt kapjon először, így lesz kevésbé gluténérzékeny.

A tej önmagában jóval allergénebb, mint a joghurt vagy a sajt, utóbbiakban más formában vannak jelen az összetevők, talán a laktóz és kazeintartalma is eltérő. ezért ezeket hamarabb lehet adni a babáknak, mint a tejet. Én egy évesen még nem adok majd neki tehéntejet, de sokan adnak, ez a Te döntésed.

2011. febr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Adom,nem is ez a lenyeg.

Csak fura volt nekem a dokino hozzaallasa a dologhoz.

Ugy tudom aki laktozra erzekeny az mar a szoptatasnal is kiderulhet,mert laktoz van az anyatejben is.

tejfeherje meg minden tejetermekben van,ezert nem szabad a tejfeherje erzekenynek semmilyen tejszarmazekot enniuk.

2011. febr. 21. 11:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Tejallergia azoknál könnyebben kialakul, akik családjában van tejérzékeny. Bolti tejet adhatsz neki nyugodtan, mert nem sok köze van a tehénhez. Sajnos. Nekem 8 hósak a lányaim és már kapnak heti 1-2szer tejet. Semmi bajuk nincs tőle.
2011. febr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kap tejet mar egy joideje,hazit.
2011. febr. 21. 12:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz neki, a dokik beszélnek össze vissza. A miénk azt mondja hogy 3 éves kor alatt csak tejitalt igyon. 10 hós kora óta iszik tápi helyett tejet, mert már 100 félét kipróbáltunk és egyik se ízlett neki a végén, így jött a tejcsi ezt meg imádja.
2011. febr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Házi tejet pont nem szabadna adnod, (hacsak nem vagytok köszönőviszonyban a bocival) mert a nagy tehenészeteket nagyon szigorúan ellenőrzik, a házi tejet meg akkor is eladhatják neked, ha antibiotikumos kezelés alatt áll a boci és ez csak egy apróság a sok közül. A valódi magyar bolti tejtől nem lesz semmi baja.
2011. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a kislányomnak aki 2 hónapja múlt 2 éves, a sajttól nincs baja,azt már 9 hónapos kora óta adok neki, se a kefirtől, tejföltől (ezeket kb. másfél éves kortól kapja), viszont a joghurttól hasmenése van a mai napig, meg a tejtől is az volt a legutóbbi időkig. ezért ő egész mostanáig HA-s tápszert kapott másfél éves korától (addig szoptattam), mivel én allergiás vagyok, meg még jópáran a családban, a kislányom is hajlamos az allergiára. most próbálom adni neki, egyelőre kis mennyiségben a tejet, és egyelőre úgy tűnik, nincs tőle baja. de majd kiderül. egyébiránt allergiára való hajlamnál nem szabad adni, csak fokoztaosan próbálni mindent, hogy lesz e tőle baja, ha van baja, hasmensé vagy ekcéma, akkor le kell vele állni, és később újra próbálni. ha nem adunk csak akkor amikor már alkalmas rá a szervezete, akkor kinőheti az allergiát, de ha nem, akkor megmarad felnőtt korra is. nekem pl. adtak kiskoromban tejet túl korán, és sajnos allergiás rhinitisem és ekcémám is van télen.

amúgy amit a dokinőd mond, az valóban zavaros.

2011. febr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!