Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Na anyukák, ehhez szóljatok...

Na anyukák, ehhez szóljatok hozzá, most én vagyok a tájékozatlan, vagy ez az ember nem normális?

Figyelt kérdés
5 hetes kisfiam hasfájós... Felhívtam a gyerekorvosunkat, és ezt mondta, figyeljetek: az anyatejes babák kizárt, hogy hasfájósak legyenek, tuti, hogy vagy beteg (nem beteg), vagy fázik (nem fázik), vagy szomjas (kínáltam cicivel, nem kérte). Mondom neki, akkor mi ez? Mit csináljak vele? Azt mondja: Nem kell vele törődni! Annyira leblokkoltam, hogy nem tudtam mit mondani neki! És a végén megkérdezte: ÉJJEL UGYE NEM SZOPTAT? Úristen, mondom DEHOGYNEM! Hát ha megéhezik, akkor szoptatni kell, ha éjjel, ha nem éjjel! 3 óránként kéri éjjel. Azt mondja a világért se szoptassak éjjel, miért vagyok ilyen butácska? De hát ilyet még életemben nem hallottam, hogy éjjel ne szoptassunk! Azt mondja éjjel csak hársfateát adjak neki, ha jelzi, hogy éhes/szomjas... Mert egy ennyi idős gyereknek már tudnia kéne, hogy éjjel alvás van, nem evés... Most én vagyok ennyire tudatlan, vagy a doki van eltájolva?
2009. dec. 29. 14:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Jesszus... erre mást nem tudok mondani... ez az ember GYERMEKORVOS????
2009. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Jobb, ha hozzászoksz, hogy a védőnő és a gyerekorvos, sőt az anyukád, az anyósod, a barátnőd, a szomszédod, stb. mind-mind mást fognak mondani.

Te hallgasd meg őket, ezért van 2 füled, egyiken be, másikon ki, és csináld azt, amit az anyai ösztöneid súgnak.

Sok sikert :)

(hasfájásról itt sokat olvashatsz amúgy)

2009. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Tudta az orvos kivel beszél? Ne foglalkozz vele, nyugodtan szoptass, nagyon kicsi ő még. Próbáljátok meg az infacolt, minden etetés előtt, hasmasszázs, melegítsétek a pocakját. Kerüld a puffasztó ételeket( vigyázz a gyümi levekkel- narancs, barack). Sok sikert és kitartás! 35 km-eüs
2009. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Hát, az én "babám" még 3 évesen is felkelt éjszaka. Igaz, már nem szopzni, csak szomjas volt, vagy csak szimplán felébredt, és nehezen aludt vissza. Amúgy 28 hónapos koráig szopott, addig éjjel is, volt, hogy többször is. Ilyen tudatlan voltam én is! :-))))) A kicsi fiam 2 hós múlt, még ő is olyan "butácska", hogy éjjel gyakran 2 óránként is szopizik......eh, ne húzd fel magad rajta!!!!!! Mondjuk az a rossz az egészben, hogy a gyerekorvosban és annak tudásában nagyon kellene bízni. És ha az ember egy témában elveszti a bizalmát, utána más kérdésnél is elbizonytalanodik.
2009. dec. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

El van tájolva de nagyon! Van olyan gyerek aki még egy éves korára sem alussza át az éjszakát, mert max felkel inni.

Nekem 10 hetes kora óta alussza át az éjszakát, de ez rendkívülinek számít :) Előtte Kétszer szoptattam éjjel.


Nekem is nagyon hasfájós volt a kisfiam, de megnyugtatlak a 3. hónap végére teljesen el fog múlni. Ez a nagy átlag.

Hasfájás ellen én mindent kipróbáltam de csak az ánizsmag tea segített. 2.5 dl vízzel forrázz le egy fél mokkáskanál ánizsmagot, hagyd állni kb. 5 percig, majd langyosan itass vele. Ha lehet akkor reggel éhgyomorra, és napközben is kaphat amennyit elfogad. Na ettől bizti nem fog fájni szegénynek.

A Laevolac és az Espumizan a lenyelt levegőt segíti a felszínre, tehát tud tőle pukizni a babó. Míg az ánizsmag kakit csinál minden nap! Nekünk nem volt kakink, tehát attól fájt a hasa.

Nem tudom nektek melyik alkalmazás kell, de próbáld ki.


Remélem segítettem.

2009. dec. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
hát ez mind nagyon szépen hangzik csak a babák nagyrésze "nem olvasta" ezt hogy nekik aludni kéne éjjel :) az én babáim is ébredtek éjjel eszembe se jutott teáztatni őket, szopiztak és kész.
2009. dec. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem,ha van rá lehetőséged,menj át másik gyerekorvoshoz!Nálunk is kettő van.A védőnőm mondta,hogy orvost lehet váltani,csak védőnőt nem!

Sok szerencsét!

2009. dec. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Bizony, szabad orvosválasztás van.

Egyébként én sem hallottam még ilyet, hogy ne szopizzon egy 5 hetes! baba éjszaka. Annyira pici még, ha ébred adj neki nyugodtan cicit. Csak arra kell figyelni, hogy 2 etetés között másfél-2 óra teljen el, akkor ettől nem fájhat a pocija.

2009. dec. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
orvost szabadon választhatsz, védőnőhöz járni nem kötelező. szoptass éjjel-nappal igény szerint, hasfájásra adj neki espumisan cseppet, próbáld ki a cseresznyemag-párnát (DM), rugalmas hordozó kendőt, hasmasszázs krémet (szintén DM).
2009. dec. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves az orvos? Biztos vagy 70. Ő még biztos le van maradva. A rendszerváltás előtt így volt.

Ne hallgass senkire csak magadra. Ha enni kér adj neki enni és ha inni akar itasd. Neki még nem kell más csak törődés. Hallgass az ösztöneidre!

2009. dec. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!