Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adott valaki 11 hónaposan...

Adott valaki 11 hónaposan bolti tejet a babájának?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 17:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
24%
Már 5 hónaposan is adtam nekik.
2011. febr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
42%
igen
2011. febr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
12%
A boltba nem lehet tejet venni. Az fehér víz és soha nem adnék olyat a fiamnak!
2011. febr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
31%
igen, anyukám nekem 2 hónapos koromban
2011. febr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Bányai Károly ***** válasza:
63%
Biztosan van olyan, aki ad, de nem kellene. Inkább olyan helyen tedd fel, ahol rendesen orvos válaszol a kérdésre. A tehéntej, ha korán adják, hajlamos lehet allergizálni, ráadásul jó adag növekedést elősegítő hormon? prehormon? vagy ilyesmi van benne. Ettől nő a boci olyan gyorsan. Én nem adnék neki. Ha már, akkor kecsketejet adj. könnyebben emészthető és nem allergizál.
2011. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
14%

Utolsó: vizsgálatok megállapították,hogy sokkal nagyobb az allergia esélye,ha később kap a gyerek tejet. A tehéntej egészségesebb kisgyereknek,mint a kecsketej. Az utóbbi sokkal zsírosabb.

Mellesleg én is már 2 hónaposan kaptam tejet, a gyerekeim pedig 3 hónapos koruk után,és senkinek nincs tőle semmi baja.

2011. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Én utánaolvastam rendesen, mielőtt tejet adtam a babámnak. Ez sok országban teljesen fordítva van, mint itt és úgy gondolják, hogy minél hamarabb találkozik egy baba valamilyen étellel, annál kevesebb az esélye az allergiára. Én csak 12 hónaposan adtam tejet (bolti), semmi baja nem volt tőle.
2011. febr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Bányai Károly ***** válasza:
41%
És lőn világosság: [link]
2011. febr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Bányai Károly ***** válasza:
41%
Na még ezt is: [link]
2011. febr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Bányai Károly ***** válasza:
35%
Az lehet, hogy a kecsketej zsírosabb, de az anyatej is zsírosabb. Nem az a lényeg, hanem az, hogy a tehéntejben találhatók olyan fehérjerészletek is, amik a tejallergiásoknak beb@sznak rendesen, viszont ezek nincsenek meg a kecsketejben. Én már csak tudom, a tehéntejtől fosok, mint a vízipisztoly, a kecsketejből meg leguríthatok egy literrel is. Ez még nem bizonyíték, csak a kiindulópont, hogy miért olvastam utána. Régen a falvakban a gyereknek (nem a 11hónaposnak)még azok is kecsketejet adtak, akiknek volt tehenene. Inkább megvették, vagy cserélték, mert akkor még tudták, mennyivel könnyebben emészthető.
2011. febr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!