Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki 4 hónaposan kezdte el a...

Aki 4 hónaposan kezdte el a hozzátáplálást, miket adott először a babájának? S meddig kell gyümölcs után szoptatni is, ameddig kéri a baba? S mennyi idő alatt sikerült neki kiváltani egy szoptatást?

Figyelt kérdés
2009. júl. 30. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Én särgarépàval kezdtem,ahol élek ez a szokàs,otthon àltalàban almàval kezdenek.

Addig szopizik evés utàn ameddig jol esik neki.

eleinte csak 2-3 kiskanàl gyümit adj,aztàn fokozatosan növeld.

2009. júl. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. gyümilé 1-2 kk pár napig

aztán gyümölcs: [link]

1-2 kk, aztán emeld naponta az adagot pár kanállal, ha nincs tőle baja.

addig szoptass utána, amíg nem lakik teljesen jól vele, vagyis amíg kér utána tejet, addig adj. bár lehet, h jóllakva is fog kicsit szopni, az nem baj. kb 120-130 gramm gyümivel laknak jól, ezt csak úgy a mérték miatt mondom, h tudd, kb mikor váltottál ki 1 kaját.

2009. júl. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Én nem leveztem.4 hónaposan barackot pürét adtam,mert kaki gondunk volt,de almával is lehet kezdeni.Utána kevertem a kettőt.Atán adtam körtét,majd krumpli és répát.A krumplit nem adtam külön,almával kevertem.Addig szoptass utána,míg kéri v. míg meg nem eszik 1 normális adagot.A lányom 2 hét alatt kiváltott egy étkezést.
2009. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
Nem egészen volt 5 hónapos a fiam (anyatejes), amikor elkezdtem a hozzátáplálást. Először almát, majd őszibarackot, krumplit adtam. Kb. 2 hét alatt már 2 étkezést is ki tudtam váltani, ugyanis nagy örömmel fogyasztott mindent. Utána egy darabig még rászoptattam, de mindig kibukta a tejet, ezért már a tízórai és az ebéd után nem teszem mellre, és így is elégedett. Így váltottuk ki.
2009. júl. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!