Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nagyobb súllyal született...

A nagyobb súllyal született babák fél évesen mekkorák?

Figyelt kérdés
A kislányom 3850 g-al született, nemsokára lesz 6 hónapos és most 6000 g, nézegettem egy babaújságban a táblázatot, és ez kevés, pedig olyan jó húsban van, jó étvágya is van a kisasszonynak, tehát nem értem.
2011. febr. 21. 20:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Átlag az dupláz féléves korára, de ha ő jókedvű és úgy látod, hogy megeszi amire szüksége van, nem kell aggódni.
2011. febr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Hát szerintem se sok.Eleinte a babák 1 kg-ot híznak.Utánna lecsökken havi fél kg-ra.

Nekem a kisfiam 4350 és 62 cm-rel született,de ilyenkor már 8-9 kg között volt.

4 gyerekem van.Az egyik lányom volt a legkisebb ő 3350-tel született,de ő már 6 hetesen 6 kg volt.Még azóta is azt emlegetem.Most se vékonyka.10,5 évesen 49,5 kg.Én megkérdezném a helyedbe a gyerekorvost vagy a védőnőt.De szerintem ne aggódj!

2011. febr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam 4430 grammal született.Még van két hét a 6.hónapig,és Ő most 7500gramm.
2011. febr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim 4 kg fölött születtek, a lányom 4200 g-mal, fél éves korára a közelében nem volt a duplázásnak, ha jól emlékszem elmúlt 7 hónapos mire duplázott! Azt mondta a gyerekorvos, hogy ezen ne is aggódjak, ha jókedvű baba és mindig hízik valamennyit, nem kell aggódni. A fiam 4700 g-mal született, hát róla nem tudok nyilatkozni, mert még csak 4 hetes, de már most 5,5 kg. Ő meg hízik, mint a bolondgomba.

Minden gyerek másképp fejlődik!

2011. febr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is írtam ma egy súly miatt aggódós kérdést, 3.5 hónapos kisfiam 64 cm és 5760 gramm, én meg ezt tartottam kevésnek, de ezek szerint minden relatív. Mindenesetre azt is jó lenne tudni, mekkora a kislányod, mert ha nem túl hosszú, akkor ez a súly még jó is lehet. És ha étvágya van, szerinted jó húsban van és nem is sírós baba, akkor nincs gond. Leírnád, hány cm, hogy viszonyítani tudjunk?
2011. febr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj!

Lehet, hogy ilyen típus.

Az én babám 3650 grammal született és 6 hónaposan volt 6400 gramm, szóval ő sem duplázta meg a súlyát. De nem sovány, jól néz ki és rengeteget mozog, pedig keveset eszik.

2011. febr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2011. febr. 21. 21:32
 8/13 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3.85-telszuletett. Most leszunk negy honaposak es apjuk merte multheten mert olyan nagyon hirtelen nott hatalmasat. 7 es felet mert.

En egy kicsi no vagyok, de hizasra hajlamos, apjuk sem magas dalia, inkabb atlagos testalkatu. Kisfiunk meg egy elefant. Marciusban megyunk dokivizitre es esedekes oltasokra. Akkor majd kiderul, hogy mitol szakad le a hatam nap mint nap.

En attol rettegek, hogy kover lesz a kisfiam!!!

A doktornonel latok mindig egy tablazatot ahol bejeloli hol tart a kis paciens. Na az en gyermekem hosszusagban es sulyban is a felso hatart surolta eddig. Szerintem most majd kiveri a biztositekot is a dijbirkozo Dobrogi.

Szerintem ha a babud egeszseges, semmi okod aggodni. A m.helyemen egy kislany 3 evesen volt alig 13 kg. Makk egeszseges, eros es nagyon jol eszik.

2011. febr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én fiaim meg az ellentéte, hihetetlen mennyit híztak. 36 hétre születtek, 2 és 2,5 kg-mal, most fél évesen 6,2 és 7,3 kg a súlyuk. Tripláztak, pedig azt egy éves korra kellene. (még ilyen súllyal született babáknál is úgy veszik)

A lányom 2800 grammal született és ő 6 kg volt 6 hósan, 1 évesen meg épp 8, és hozzá 68 cm. Ekkora méretekkel indult el. :-) Teljesen egészséges.

Ne aggódj! Minden rendben a kicsivel.

(egyébként ismerek egy családot, kicsi termetűek, de 4kg-val született minden gyerekük. Mégsem lettek nagyok, ők is kicsik és soványak.)

2011. febr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 3870-el és 50 cm-rel született, 6 hósan 7890 g, és 70 cm volt.
2011. febr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!