Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom állandóan "rágcsálja"...

Anyósom állandóan "rágcsálja" a kisfiam kezét? Szerintetek gáz, hogy ez engem idegesít?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos,szereti "tapogatni" az arcunkat,szánkat...erre az anyós mindig elkezdi csócsálni a kezét,összenyálazza...utána meg a kisfiam veszi a saját szájába a kezét....nem vagyok parázós,nem fertőtlenítek folyamatosan,és tudom,hogy mindent a szájába vesz,de ez valahogy kiveri a biztosítékot...szerintetek normális vagyok? ;-) Még kibírtam,hogy ne szóljak neki!
2011. febr. 22. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én nem hagynám, kissé gusztustalan.
2011. febr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Rágcsálja:)) az én anyósom is ezt csinálta, én viszont szóltam neki, hogy örülne -e neki, ha én is összerágcsálnám, nyálaznám az ő kezét? Bután nézett rám és megsértődött, na gondoltam akkor elmondom a többi szabályt is a gyerekkel kapcsolatba, és soroltam neki, hogy ha unokázni akar előtte mosson kezet, ne nyalogassa és ne gagyogjon hozzá nyüszítve, pár napig mosolyszünet volt aztán anyós megnyugodott és betartotta a kért dolgokat.Engem nem érdekelt, hogy megbántottam, így nyugodtabb voltam, szóval szerintem szólj neki.Lehet finomabban is mint én de ne engedd .
2011. febr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a fokozat a nagyiknál, ami már nálam is kiveri a biztosítékot. A helyedben szépen, illedelmesen megkérném, hogy ne csinálja. Akár hivatkozhatsz arra, hogy rászokott a gyerek és most állandóan a Te szádba dugja a kezét, és ez téged zavar. Apró hazugság, de a béke fenntartása érdekében talán megengedett.

Amúgy minket egyszer már ért így baleset. 1 éves lányommal játszottunk, bedudta a számba az ujját, és azóta sem tudom megmondani, hogyan történt, de megharaptam. Valamiféle reflex lehetett. Nem sérült meg, de fájhatott neki, mert elég rendesen ordított.

2011. febr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
7%
De igen, túlparázod. Már 8 hónapos, nem 8 hetes! Ugyan mi baja lehetne? Vagy nálatok otthon minden steril amit a szájába vesz?
2011. febr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért az emberi szájat elég nagy túlzás lenne sterilnek nevezni! Nem véletlenül fertőződik el általában az emberi harapás.
2011. febr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szia 10:08-as! Mint írtam nem sterilizálok mindent...nem zavar,ha bizonyos dolgokat a szájába vesz,de valahol olvastam,hogy a mi szánkban lévő "bacik" okozhatják a gyerekeink idő előtti fogromlását...inkább ezért zavar...:-(
2011. febr. 22. 10:12
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem is idegesít, ezért mindenkinek szóltam, hogy a kezést ne puszilgassák, ne nyalogassák, mert a szájába veszi.
2011. febr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az emberi szájban rengeteg baktérium van, ezért nem szabad pl. lenyalni a cumit. Az eddigi válaszok azért is érdekesek nekem, mert amikor a cumilenyalásról volt kérdés, mindenki határozottan elutasította a dolgot, holott már nagyobb - egy évnél idősebb - gyerekek anyukái is írtak. A te gyereked kezét gyakorlatilag egy idegen nyalogatja, mintha összenyálazná csöpögősre a cumiját és folyton a szájába adná, ehhez tudnám hasonlítani, ugye, hogy így már gusztustalanabb...én biztosan nem hagynám! Így terjed pl. a herpesz vírus, megjelenik a babád testében és pár év múlva a semmiből egyszercsak előjön. De ennél durvábbakat is tudnék írni, pl. hogy az anyósod előtte evett és a szájzugokban még apró ételmaradékok vannak..nem folytatom. Vagy ha pl. anyósodban betegség lappang, aztán a gyereked beveszi a szájába a lappangó betegség baktériumait...ennél simább utat nem is tudnál adni neki.

Én semmiképpen nem engedném, egyszerűen mondd meg neki, hogy ne vegye a gyerek kezét a szájába. Intelligens ember megérti és tartja magát hozzá. Ha meg nem az, akkor hidd el, ez csak a kezdet...ha nem szabsz határokat az elején sokkal rosszabb lesz később! - ez tapasztalat -

2011. febr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
.
2011. febr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig szóltam ezért, ha a dédik így játszottak a gyerekeimmel. Igazad van, és jogos, ha nem tetszik. Ha láttam, hogy így kezd valamelyik játszani a gyerekkel, mindig mondtam, hogy nem szeretem, ha így játszanak, így nem szabad, és elég hamar leszoktak róla a gyerekek és a mamák is:))
2011. febr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!