Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kezdjek, állandóan sír,...

Mit kezdjek, állandóan sír, tényleg ilyen minden baba, hogyan lehet rájuk hatni, módszerek, félek, hogy én csinálom rosszul?

Figyelt kérdés
Ott kezdeném,hogy nem én vagyok az anya,külföldön babysitterkedem és vigyázok egy 6 hónaposra.Na most,odafigyelek rá,ellenőrzöm a pelenkát, adok tejet mindig,beszélek hozzá,mosolygom,de mikor már megkapott mindent miért sír,csak úgy egyik percről a másikra elkezd bömbölni, akkor kézbe veszem,próbálgatom máshogy fogni,de már mikor semmi nem használ és bömböl,csak bömböl már nagyon türelmetlen leszek,aztán elfárad. Ilyen minden gyerek? Persze megnyugszik,meg mikor sokat beszélek és mosolygok neki ő is mosolyog,de aztán hirtelen megint sírás és olykor teljes torkaszakadtából. Van neki ez a tummy time, nem tudom magyarul hogy mondják,de pocis időszakra tudnám fordítani.Van mikor elalszik a mellkasomon,vállamon,egy idő után leteszem a székébe,de ott meg elkezd sírni,viszont ahhoz meg nehéz,hogy 1 órán keresztül fogjam és sétálgassak vele.
2011. okt. 23. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik, mert minden gyerek más.

De elég sok gyerek csinál így. Az is lehet, hogy valóban hasfájós (magyarul így mondjuk), és akkor azon kívül, hogy elviselhetővé próbálod tenni a hasfájásos időszakot, nem sokat csinálhatsz.

Szülőknek mondd el, és nem árt orvosnak is megmutatni, lehet tejallergia, stb, esetleg tápszert kell cserélni, mert erre érzékeny.

Síráskor nem húzza fel a lábát, nem kucorodik össze?


Lehet, hogy bújni fog a foga, fáj az ínye. Nekik az is elviselhetetlen kellemetlenség. Ha kemény, és fehéredik az ínye, akkor az lehet a ludas.



Egyébként ha szereti, hogy rázzák a popót, vidd el babakocsiban sétálni. Neki is jobb, te se cipeled, és ha nincs ítéletidő, akkor semmi baja nem lesz a friss levegőn.


Kitartás, és gondolj arra, hogy már csak pár hónap, és véget ér a hasfájós időszak.

2011. okt. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, segítettél. Arra is gondoltam,hogy lehet hiányzik neki az anyja és egy másik hangot hall nap közben. Itt 3 hónappal a szülés után már mennek vissza dolgozni az anyák,lehet ez is megviseli.Mikor etetem,akkor nem húzza fel a lábait, sokszor figyel engem miközben szopizik én meg próbálok kontaktust tartani vele,de mindig más nyugtatja meg, ami megnehezíti a dolgomat.
2011. okt. 23. 17:14
 3/4 A kérdező kommentje:
Mikortól kezd nőni a foguk?
2011. okt. 23. 17:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Hasfájós időszak 3-4 hónapos korig tart a nagy átlagnál, szerintem inkább a foga lehet. Főleg ha váratlanul és élesen kezd el sírni.

Hasfájás akkor lehet nála, a hozzátáplálás összevissza zajlik, és olyan ütemben/olyan kajákat kap, amikhez még nem elég érett a bélrendszere.

Van neki napirendje, ami kapaszkodót ad neki? Pl. felkel reggel, eszik, játék a lakásban, alvás, ebéd, séta, benti játék, uzsonna, alvás, játék vacsora, fürdés. (Persze nem muszáj így lennie, csak valami olyan ismétlődés legyen a napjaiban, amiből ő is érzi, hogy következnek egymás után a dolgok, mert az biztonságot ad neki.)

Hiányozhat neki az anyukája is.

Nagyon hosszú és idegőrlő procedúra, de meg kellene tanulnia önállóan elaludni.

Olvasgass itt, rengeteg hasznos dolgot, nagyon sok cikket találhatsz:

[link]

2011. okt. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!