Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Acetonos lehelet+sárgás...

Acetonos lehelet+sárgás elszíneződés hónaljban egyértelműen cukorbetegség jele?

Figyelt kérdés

Kisfiam másfél éves, időnkét érzem a leheletén picit az acetonos illatot, de eddig arra gondoltam, biztos szomjas, és azért. Egyébként tényleg nem iszik túl sokat. Még szopizik, és azon kívül vizet szokott, esetleg frissen facsart narancslevet, de egyszerre mindig csak pár kortyot, azt is úgy kell belediktálni.


Viszont most észrevettem valamit, amitől nagyon megijedtem. Mikor vetkőztettem, feltűnt, hogy mindkét hóna alatt sárgás színű elszíneződés van a bőrén, mintha piszkos lenne. Természetesen nem piszkos. Nem igazán feltűnő, de észrevettem. Egyébként fehér bőrű, de ott a két hóna alatt nem olyan színű a bőre, mint máshol, hanem olyan sárgás halványbarna színű.

Utánaolvasgattam a neten, és azt találtam, hogy ez a cukorbetegség jele lehet.


Fura dolgot fogok kérni, de megnéznétek a kisgyerekeitek hónalját, hogy nekik pontosan ugyanolyan színű az a terület, mint máshol? Kicsit sem sötétebb?


Nagyon megijedtem!


Egyébként nem kövér (nem is sovány, pont jó súlyban van), erős, stram kisfiú, nagyon aktív, mozgékony, jókedélyű, nem látni semmi baját. Mint írtam, nem jellemző rá, ami a cukorbetegség tipikus tünete: szomjúság, sok pisi, fáradékonyság....stb.


Elviszem majd dokihoz, csak félek, hülyének néz, ha azt mondom, azért jöttünk, mert kicsit sötétes-piszkos színűnek látom a hónalját. Amúgy is minden hülyeség miatt aggódom, már így is hülyének néz.


Köszi a válaszokat!


2011. febr. 22. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:

jobb ha hülyeségekért is aggódsz, mintha átsuhansz a dolgok felett. Mgnéztem a kölyköt, ha nagyon akarom, odaátok egy kicsit sötétebb színt, de ha nem direkt keresem ,fel se tűnt volna.

Enyém is keveset iszik, időnként acetonos (2,5éves), úgy másfél éves kora körül nagyon acetonos volt, doki elküldött vizeletvizsgálatra (ha van benne cukor, akkor van baj)

Nem volt semmi baja. Aztán ez a korszak elmúlt és mostanában csak olyankor érezni rajta, ált reggel, ha előző nap tényleg nagyon keveset ivott.

A biztonság kedvéért én a helyedben elvinném dokihoz, inkább nézzen hülyének, minthogy baj legyen!

2011. febr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
odalátok
2011. febr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál, és hogy megnézted!


A férjem azt mondta, ő nem vette volna észre.


Eddig nekem sem tűnt fel, csak most pont az ablaknál álltunk, mikor lekaptam róla a pólóját, és felnyújtotta a két karját, akkor tűnt fel.


Annyi még, hogy mostanában sok répát, narancsot, mandarint evett, és ilyenkor kicsit megsárgul a bőre, az orra hegye, keze. Hátha ez a hónaljas dolog is azzal van összefüggésben, csak eddig még nem láttam.


Várom a további válaszokat!!!

2011. febr. 22. 14:48
 4/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

Itt feltettem en is a kerdest. A lanyom is ugyanigy volt 3 honappal ezelott, orvosnal voltunk, vert vettek tole, kivizsgaltak, szerencsere semmi baja nem volt. Nekem aval magyaraztak hogy attol lehet aceton szagu a lehelete merthogy a gyomor begyulladhatott, evett is zsirosabb eteleket. Dietazott egy hetig es elmullott az acetonszag.

En is azt mondom jobb felni mind megijedni, vidd el orvoshoz.

2011. febr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem cukorbeteg a kisfiam, bár a tünetek eltérőek, de se elszíneződés nem volt, se acetonos lehelet. Sőt a vizeletében sem volt aceton, pedig neki volt magas cukra, laborban nem tudták mérni, azt mondták olyan 40-50 között lehet. (Egyébként ő sem ivott sokat, nem volt fáradékony, viszont sokat pisilt, nagyon sokat és a végén már rengeteget evett és fogyott.)

Egyébként ha aggódsz, mérd meg a cukrát (vannak patikák, ahol ingyen megmérik) vagy vegyél tesztcsíkot, ami kimutatja a vizeletben lévő cukrot és acetont. Vagy vidd el orvoshoz, viszel vizeletet és ő tesztcsíkkal egy perc alatt megnézi és kiderül. Hívd fel telefonon, beszéld meg vele.

2011. febr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én nem tudod, a hóna alatt elszíneződött-e a bőre? Azt olvastam, ez is egy tünet.
2011. febr. 22. 14:56
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi szépen a választ!


Sajnálom, hogy a kisfiad beteg! :-(

2011. febr. 22. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!