Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet összefüggés az (elmúlt)...

Lehet összefüggés az (elmúlt) terhességi cukorbetegség és a baba későbbi súlya között?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy terhességi cukrom volt, diétáztam, a babóm normál súllyal született 3300 g. Szülés óta viszont rengeteg édességet eszem, valahogy nagyon kívánom, csak szoptatok, a babám 5 hónapost és több, mint 7,5 kiló. Ehhez mondjuk 68 cm, de azt mondják pufók az arca. Valóban van sonka-hurka-kolbásza, de olyan egészésges hurkák.

Már elegem van abból, hogy mindenki azt kérdezi, hogy "mivel etet anyád?" Egyébként már 3 hónapos kora óta 5-ször eszik, icipicinek sem evett sokszor és sokat. Lehet, hogy a sok édességtől? Ja, és a cukrom rendben van.

Szerintetek?


2010. ápr. 27. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
A terhességi cukorbetegségnek nincs köze hozzá. Az maximum a születési súlyát gyarapitja. Szerintem (igaz ez csak az én véleményem) most még nem baj, ha pufók a baba, de később vigyázz rá, ne legyen duci gyerek. Ha elindul, biztos lemozogja.
2010. ápr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szinte szóról szóra illik ez a szöveg ránk :) babám 68cm, 7,2 kg, jövőhéten lesz 5 hónapos :D és cukrom volt...

nincs köze hozzá, ez teljesen normális súly! én babámon egy hurka sincs, dokinénink szerint ehhez a magassághoz még hízhatna is :)

2010. ápr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerintem sem dundi, bár mikor már mindenki ezt kérdezi, hogy mivel etetem,mert jó nagy baba, akkor már elgondolkodom, hogy lehet elfogult vagyok? Meg már tényelg arra gondoltam, hogy az a sok édesség, cukor, amit eszek, így átmegy a tejem, és azért hízik. De ezek szerint akkor nem, hálistennek.
2010. ápr. 27. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!