Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan sokan írjátok, hogy...

Olyan sokan írjátok, hogy 7-8-9 hónapos babátoknak adtok a kezébe kiflit, kölest, babakekszet, de az én lányomnak még nincsen foga, akkor nem is adhatok neki, igaz?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most 9 hós, neki két foga van kinn, de én sem adok neki ilyeneket, minden ételét pépesítem, hígra készítem. Eddig kétszer próbálkoztam (egyszer a kiflivvéggel, egyszer pedig a babakeksszel), de egyszerűen nem képes még az "önálló" evésre. Végig mellette voltam, de egy idő után elkezdett köhögni, és nem tudja még olyan jól megrágni, hogy azt egyszerűen le is tudja nyelni. Tehát sztem még a két fog is kevés ehhez. Várok vele addig meg négy foga nem lesz. Jah, és még jó h végig figyeltem, hogy eszi, mivel ki kellett szedjem a torkából a falatkákat...
2011. febr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igen, én is megpróbáltam pár nappal ezelőtt, egy kekszet adtam a kezébe. Láttam rajta, hogy nagyon élvezi a dolgot, de nagyon kellett figyelnem, mert a kekszből letörött pár darab...szóval nagyon résen kellett nekem is lennem.
2011. febr. 22. 15:20
 3/9 anonim ***** válasza:
enyém 8hós múlt egy darab foga nincs :) elnyálazza kiflit, kukit.... édes, és maszatos!!! :)
2011. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7 hónaposan én már adtam neki só nélküli kukit azt szépen elnyammogta.azóta 2 foga van 9 hónapos.babapiskótát szoktam még adni neki mert az nem törik úgy mint a babakeksz.Kiflit még nem adtam neki,csak körömnyi darabokba.Úgy elmajszolja.
2011. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól hogy nincs foga nyugodtan lehet nekik adni olyasmit ami olvad szét lehet nyelvvel ínnyel nyomkodni, mancsos lesz, mint a kifli is. Mancsos dolog, de annyi baj legyen. Keményebb kekszeket is lehet adni amivel még kapargatja is az inyét, és valami pici jut is bele lassan. Banánt is lehet már pici kis falatkában adni nem muszály szétnyomni, hagy szokja a más állagot is és mire lesz foga nem lesz talán gondotok hogy nem akar csak pépeset enni még mindig. Nyugodtan próbáld meg.
2011. febr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
HA MÉG NINCS FOGA, NE KEKSZET ADJ NEKI, HANEM KUKIT MEG KENYÉRHÉJAT. AZT ELNYAMMOGJA ÚGY, HOGY AZ ÍNYÉT NEM SÉRTI FEL. a KEKSZ KEMÉNY. mEG BANÁNDARABOKAT ADJ NEKI, AZ IS PUGA. dE AZT NE A KEZÉBE, HANEM A SZÁJÁBA.
2011. febr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok még. Adhatsz neki pici kis falatkákat icipicit. Majd látod, hogy mit csinál vele, de maradj mellette. Gyermekenként változik. Van aki szereti, van aki nem, van aki fulladni akar, van aki nem.

Az én kislányom 11 hónapos korában mivel nem szerette a pépeket, csak kinlódtunk addig, odatettünk neki darab kenyereket, még parizert is, és fordultam egyet és mind elfogyott. Két alsó foga volt még az azért nem sok. Neki a darabos, az volt a hami. Láttam már ugyanilyen idős és számú fogú gyereket, aki bekaptam a pici darab banánt, és tisztára megakart fulladni tőle, de ez csak az undortól is lehet ám, mert még épphogy csak bekapta. Próbáld meg majd látod.

2011. febr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, aranyosak vagytok!
2011. febr. 22. 16:54
 9/9 anonim ***** válasza:

A kisfiamnak 10 hónaposan jött ki az első foga, 6 hónaposan kapott babapiskótát, kenyérhéjat, kölesgolyót, szépen elnyammogta. A kiflivel nem tudott mit kezdeni, mert az egy merő mancs lett, de egy fél zsömlét 7 hónaposan már simán megevett.

Bár nem írtad, hogy pontosan mennyi idős a babád, de szerintem 7,5-8 hónaposan nyugodtan elkezdheted a puhább darabokat (banán, krumpli, répa) darabosan adni, hogy szokja a darabos ételt is, mert ha addig turmixolsz, míg nem lesz foga (ami akár 1 éves koráig is elhúzódhat), akkor kínlódás lesz a darabos étel bevezetése, mint itt már oly sokan leírták, hogy 14-15 hónaposan sem fogad még el a baba darabos ételt, csak turmixoltat. Nem kell hozzá fog, az ínyükkel is nagyon jól "elrágják" az ételt. Csak ott kell lenni mellettük, de egyébként is etetésnél ott ülünk, nem? :D

2011. febr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!