Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor lehet használni az...

Bogyo110 kérdése:

Hányszor lehet használni az órszivó porszivót egy nap?

Figyelt kérdés
két hetesek multunk és nem szelel az órrunk ezért orszivózunk meg orspray meg orcsepp általában 3 óránként mikor fent van elég ez vagy talán sok is és csak az egyik órábol jön átlátszó váladék de nem sok mégis szörcsög!
2011. febr. 22. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs meghatározva h hányszor, talán az orrspay-t azt hiszem 3x lehet egy nap.Legalábbis amit mi használtunk tengeri sósat. De a szivót akárhányszor, már ha tűri a babácska:)
2011. febr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ahányszor szükséges.Amire vigyázzni kell:a szívás erösségére.Pontosabban,hogy ne szippantsuk ki a baba "agyát" is.Èpp csak picit röviden és gyenge szívó erösséggel!Ne dugd be az orrába csak tartsd közel néha igy is elég.
2011. febr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Az orrszívónál nem te állítod a szívóerősséget, hanem leszabályozza saját magát. Mindegy, milyen erővel szív a porszívó, az orrszívó nem fog ugyanolyan erővel szívni.


Annyiszor szívd az orrát, ahányszor szükséges. És egyáltalán nem biztos, hogy ha "közel tartod" az orrához, akkor kijön:S

Ha már csinálod, csináld rendesen, nehogy ráhúzódjon a fülére.

2011. febr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha mi csak közel tartva szívtuk az orrát, alig ért valamit. Néhány perc múlva csinálhattuk volna megint... Nekünk anno azt tanácsolta a drnéni, hogy legalább szopizások előtt, hogy kapjon rendesen levegőt. (A szívás erősségét viszont van olyan gép, amelyiknél lehet szabályozni.És olyan is lehet, hogy túl erősen szívják. Kislányomnak így tettek a kórházba születése után, és beödémásodott az orra.)
2011. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A házi orrszívókkal ilyen nincsen. A kórházban azért fordulhatott elő, mert ott központi csőre van rácsatlakoztatva egy sima cső, ami nem szabályoz le, és ha nem jól állítják be az erősséget, akkor ez előfordul.

De az otthoni orrszívókat úgy készítik, hogy egy maximális szíváserősségnél ne tudjon jobban szívni.

2011. febr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

87%-os két gyerekemnek szívtam vele az orrát,nekem ne magyarázd be,hogy a 2000 wattos porszívó nem túl erös egy két hetes bébinek!!!!!

igen is ki kell tapasztalni porszívótól függ!

Az enyém szívó erössége szabályozható.

Amúgy hagyjuk szívás közben a babát lélegezni is.

Te zseni.

2011. febr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Olvasni, olvasni olvasni... ehhez nem kell zseninek lenni. Olyan orrszívót kell venni, ami beszabályozza magát. Nekem olyan van. És tudok olvasni is, és a betegtájékoztatóján is rajta van amit írtam.

Pedig csak egy gyerekem van, mégis sikerült ezt beszereznem. Tényleg zseni vagyok...

2011. febr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amennyiszer csak kell. Nem vitatkozni akarok, de nekem is olyan orrszívóm van, ami szabályozza saját magát. Így az sem gond, ha 2500 Wattos porszívót használok.Akkor sem szív erősen.
2011. febr. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ne vitázzatok hahó olyan a mi orszivónk is ami szabályozza magát sőt a porszivón is tudom állitani a szivó erősséget ! köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 23. 08:26
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

A helyedben mindenképpen kikérném az orvos tanácsát. Miért?

Egy ismerősömmel egyszerre szültünk, de az ő kisbabájának másik szívóval szívták le az orrát. Ezért a kislány állandóan szörcsögött, mintha náthás lenne. Egy darabig szívták, szívták otthon, de érezte az anyuka, hogy nem stimmel valami, ennek nem így kellene lennie. Mondta a dokijának is, hogy mi a gond, mikor mentek vissza a kórházba kontrollra, azoknak a dokiknak is mondta, hogy szörcsög a baba (műteni kellett pár napod korában), és az egyik doki szólta el magát, hogy azért lehet, mert túl erős volt a leszívás amikor született, ezért be van duzzadva a kicsi orrnyálkahártyája, ami pont olyan, mintha náthás lenne. Ezen ebben az esetben nem segít a szívás, sőt. Inkább (nem emlékszek mit mondott az ismerősöm pontosan), calcimuscot kapott a baba, de már nem tudom, hogy. Hülyeséget nem akarok írni.

Ezért mondom, hogy inkább beszélj az orvossal, legyél rámenős, ne hagyd magad. Ha kell, kérj beutalót a fül-orr-gégére.

2011. febr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!