Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szeretik a kismamák...

Miért nem szeretik a kismamák az orrszívó porszívot használni általában?

Figyelt kérdés
Veszélyes vagy miért? Mert most orvos tanácsára minden nap kell majd orrszívoznunk, még nem csináltam soha, nem tudom fog-e menni. Bonyolult?
2011. márc. 10. 13:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én szeretem használni, mert máshogy nem tudja kifújni az orrát, és ez segít rajta. Persze az nem jó érzés, hogy le kell fogni közben a gyereket mert annyira üvölt és kapálózik, de ez az ő érdekében van. Nem bonyolult, csak rá kell jönni a technikára, hogy hogyan tudod lefogni és szívni egyszerre. Ja, és nem veszélyes, nem tudsz kárt okozni. Ne aggódj, menni fog!
2011. márc. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én szeretem használni.

Bekapcsolod, ráteszed a porszívóra, és a gyerek orrába teszed.

Nem fájdalmas, üvölteni fog, ne aggódj, de a macera miatt.

az én két és fél évesem, már magának csinálja.

2011. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Talan azert mert a babak altalaban sirnak, es ellenkeznek, igy sokszor eleg nehez megcsinalni.

Amugy egyaltalan nem veszelyes. Le kell fogni a babat, es csinalni. Sajnos ilyenkor nincs helye az erzelmeknek, hogy sajnalod a picit. Neki lesz jobb, ha leszivod a sok trutymot.

2011. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szeretni én sem szeretem, mert utálom, hogy erőszakkal kell csinálnom, és közben üvölt a gyerek, de egyelőre nincs más módszer rá, nagyon hatátos! :)
2011. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Miért, nem szeretik?

Én nagyon hasznos dolognak tartom, mindkét fiamnál gyakran használom, abszolút nem veszélyes és a használata is egyszerű.

2011. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
nem veszélyes, nem bonyolult. Szerintem inkább azért nem szeretik, mert a gyerek sír közben. Nem fáj neki, a porszívó hangja rémíti meg. Rájössz majd, hogy hogy fogd a gyereket, beszélsz hozzá közben és nem lesz semmi gond. A 2,5 éves lányunk magának csinálja és egy pisszenés nincs közben, hogy nem akarja. Ha csinálom az öccsének, ő is sorba áll, hogy most ő jön.
2011. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én szeretem használni, sokkal egyszerübb és gyorsabb, mint bármilyen kézi "szerszám". A lányom is birja, mikor beteg, ő hozza, mert a kutyusnak is kiszivjuk az orrát, meg a babának is. most 2 éves.

Egyszerű használni, csak rácsatlakoztatod a porszivo csövére és én például minimumra huzom a porszivo szivoerejét. Eleinte én is féltem, magamon probáltam ki. féltem, hogy "kiszivja az agyát" :) De nagyon jó találmány.

És sokszor olvasom, hogy nem szabad sokszor, mert csak jobban fog termelődni a takony. Hát, én ezzel nem értek egyet. Igy legalább szelel az orra, előtte persze orrcseppet is használok, hogy feloldja. és csak ugy jön a takony....

Ne félj használni!

2011. márc. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én nem hallottam, hogy nem szeretik. Bár belegondolva nyilván arról van szó, hogy a babák többsége közben sír, és rossz az anyának az érzés,hogy ő "kínozza" a gyereket, de logikusan végiggondolva tulajdonképpen segít neki.


Nem veszélyes, csak nem mindig könnyű, meg kell találni a megfelelő pozíciót. Ha még pici a baba, akkor általában könnyű.


Nekem az jött be leginkább, hogy hanyatt fektetem a babát, fölé térdelek, és a combjaimmal lefogom a karjait (persze nem ülök rá!), így két szabad kezem van szívni, Az egyikkel a fejét tartom, a másikkal az orrszívót. Így gyorsan és hatékonyan végzünk.


Másfél évesem épp tegnap este kérte lefekvés előtt, hogy szívjam le neki. Nagyon meglepődtem, de ez is mutatja, hogy egy idő után rájönnek, hogy mire is való... :o)

2011. márc. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekem is porszi orrszim van! Nem tudom mennyi idős a Babád,de enyém jelenleg 14 hónapos,és ma is szívtam az orrát. Játékosan kell csinálni,megengedem,hogy ő is fogja,ő kapcsolja be a porszívót stb. Ha pici még a Baba,én valami csendesebb orrszívót választanék! Nekünk pesztonka volt 1 éves koráig! Az csak rezeg. Nem bonyolult,csak kellemetlen a gyermeknek!
2011. márc. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
En eddig csak egy kismamaval talakoztam aki soha nem hasznalt orrszivos porszivot, azzal magyarazva, hogy regebb sem hasznaltak az anyukak, es felnottek a gyerekek...na en nem ertek egyet vele!!! Miert ne hasznaljunk valamit, ha az segit a gyereknek.En is eloszor idegenkedtem, mert azt hittem ez egy drasztikus modszer, de nagyon orulok, hogy kiprobaltam, es egyaltalan nem veszelyes, miert lenne? En 3-3 masodperc alatt kesz is szoktam lenni, a 10 honapos kisfiam eszre sem veszi, jol viseli, mert kozben magyarazok neki es a figyelmet elveszem tole.Annyit tanacsolok, hogy eloszor szoktasd meg a porszivo hangjaval, mert altalaban attol felnek a gyerekek. Aztan ha vergodik, hatarozottan kell lefogni, es akkor hamar megleszel.
2011. márc. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!