Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az orrszívó porszívót tényleg...

Az orrszívó porszívót tényleg nem szabad naponta használni?

Figyelt kérdés

Építkezés van mellettünk nagy porral.

3 hetes kisbabánknak állandóan be van dugulva az orra, naponta kétszer is kell orrspréznünk.

Ezután viszont ott lógnak neki a zöld cicakakák, és folyékony váladékok, amit csak úgy tudok kiszedni.


2011. jún. 15. 07:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szeriontem előtte használj tengerisós sprayt,aztán porszivózd. És épp ellenkezőleg, sokszor kell használni, főleg ha nem tiszta az orra! Nekem azt mondta a doki, minnél többször annál jobb.
2011. jún. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezt hol hallottad?

Ha taknyos, napi 6-10-szer is szívni kell, nehogy a tüdejére vagy a fülére húzódjon.

Mivel a te kicsid szerencsére nem beteg, inkább javaslom az Otrivin szájjal szívót, a célnak tökéletesen megfelel (semmi gusztustalan nincs benne, természetesen te nem érintkezel a trutyival).

2011. jún. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ha náthás, akkor lehet használni, sőt kell is. Viszont ebben az esetben lehet, hogy tényleg sok neki. Felborítja a nyák termelődést. Viszont ha ennyire durva a dolog, hát nem tudom. Mondjuk ekkora port nehezen tudok elképzelni napi szinten. Nem lehet, hogy ez már az orrspré, és orrszívás eredménye? Konzultálj ez esetben a védőnővel. Viszont ha tényleg ekkora a por akkor az nagyon ártalmas a csöppségnek. Ebből megy a tüdejére is.
2011. jún. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem érzem végül is, hogy akkora lenne a por, csak abból gondoltam, hogy ennyit szörcsög, szipog, és nem náthás.

Tengeri sós spray-t használunk előtte (tényleg kétszer naponta).

A védőnő mondta, hogy ne használjuk a szívót, csak ha beteg, mert hogy csak újratermeli a váladékot.

Szerinte azért szörcsög, mert még most "tisztul" (?).

2011. jún. 15. 08:08
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát ha tényleg az építkezéstöl van akkor ha tudtok költözzetek el onnan addig. Miért? tönkre fog menni a nyálkahártyája az orrában a gyereknek.

Anyukám alergiás, nyáron folyamatosan fujja az órrát állandóan mossa a sós oldatokkal, teljesen sebes neki mindiog+ müteni is kellett tavaly már.

ha nem attól van akkor mutasd meg dokinak, mert az sem megoldás hogy heteken keresztül mosod az orrát és szívod.

de kérdés tényleg az építkezéstöl van-e? vagy esetleg másra alergiás amit kezelni kellene.

2011. jún. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Igen én is erre gondoltam amit a védőnőd mondott. A sóóldat jó dolog. Esetleg még azt próbáld meg, hogy befújod, és hagyd kiürülni magától. Amennyire tudod, zsebkendővel törölgesd ki az orrát. De ha nem náthás, és sokat porszívózod tényleg nem a legjobb.
2011. jún. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vidd el a gyerekorvoshoz, a védőnő nem doki.
2011. jún. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Voltunk a dokinál, azt mondta, hogy jó a tengeri sós spray, és utána fülpucoló pálcát tegyünk az orra elé, kezdjük el sündörgetni (merőlegesen - vízszintesen tartva), és feltekeredik majd rá.

Hát azért nekem hiányozni fog a porszívó...

2011. jún. 17. 06:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy megosztottad velünk. Hátha nekünk is jól jön ez az info.

Reméljük nem tart sokáig az építkezés.

2011. jún. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szívesen.

A bevásárló központ talán ősszel kész lesz...

2011. jún. 17. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!