Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babák anyukái, igényel...

Ekcémás babák anyukái, igényelt valaki a gyerek után emelt családi pótlékot? Elmondanátok pontosan mik a feltételei?

Figyelt kérdés
Már több bőrgyógyásznál is voltunk, mind megállapította, hogy atópiás dermatitisze van a 8 hónapos gyermekemnek. Amikor rákérdeztem, hogyan kaphatnék igazolást az emelt családi pótlék igényléséhez, azt a választ kaptam, hogy az nem olyan egyszerű, mert egy évig igazoltan fent kell állnia a tüneteknek. De ki igazol egy év után? Pontosan mi a menete?
2011. febr. 23. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
bocsi az off-ért,de nektek hol van a babán az ekcéma,és hogy jött?mi antibiotikumtól pattogtunk kiés az én babámnak is azt mondták,hogy ekcéma.fehérjementes diétán vagyunk több,mint egy hete,de nem múlik.kezdődött a hasán+a hátán ilyen kis pöttyök piros udvarral,most meg a lábán jönnek kifele.nektek milyen és hol?
2011. febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nálunk az arcán kezdődött a születésekor, aztán az egész teste olyan lett. Először nekünk is pöttyös volt, aztán nagyon száraz lett a bőre, hajlatokban pirosodik. Minden testápolótól és fürdetőtől ilyen lesz, amiben ásványi olaj származék van. Most sea vajat használunk, arra nem allergiás, de nála is előjön akkor is, ha tejet, tojást eszem, nem bírja az idegen fehérjét.
2011. febr. 23. 15:12
 3/12 anonim ***** válasza:
első vagyok,köszi,hogy válaszoltál. és mit mondtak neked,mikor növi ezt ki a pici kb.?Nekünk ikreink vannak.Akissebbik babánk 1500g alatt született,ezért rá emelt családit kapunk. kértünk igénylőlapot a magyar államkincstárba/mi miskolcon voltunk,de szerintem a helyi hivatalba is adnak ilyet,ha kis városba laktok/,azt kellett bevinnünk a koraszülött osztályra kitölteni,aztán visszavinni a mákba.Tehát szerintem nektek a bőrgyógyásznak kell ezt majd kitölteni.
2011. febr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
megint én vagyok,tehát nem igazolást kell kérni az orvostól,hanem ezt az igénylőlapot kell bevinni az orvosnak
2011. febr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondták, hogy vannak gyerekek, akik 3 éves korukra kinövik,de általában egy un. atópiás menetelés lesz a dologból: 3 évesen javul a bőre, de fokozott hajlama lesz felsőlégúti megbetegedésekre, tizenévesen valószínűleg asztmás lesz. Ezért kell minél tovább szoptatni és minél később bevezetni a fehérjéket,mert ezek fokozzák a hajlamot. Remélem a tiéd hamar kinövi.

Nekem azt mondta az orvos egy évet kell várni,mielőtt igényelhetnénk csp-ot. ezért érdekelne atópiás gyermekek szüleinek a véleménye is, mert más esetben könnyebb az igénylés.

2011. febr. 23. 16:33
 6/12 anonim ***** válasza:
2011. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2011. febr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én 7hós kislányomnak is ekcémás a bőre, de nem hallottam emelt családi pótlékról, de engem is érdekelne, hogy erre akkor mi is jogosultak vagyunk, vagy csak 1év múlva?
2011. febr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia,

ki kell várni az egy évet. Aztán ki kell deríteni hogy mi okozza az ekcémát. Ha pl. tejfehérje, akkor kaphatsz emelt családit, tejfehérje+ekcéma címén. Ilyenkor simán, kérés nélkül adják az igazolást az emelt csp-ra.

A fiam 1 évesen lett ekcémás, ill atópiás dermatitis-es, most várunk a gasztro-ra a tejérzékenység kivizsgálására. Időpontot kaptunk, 2 hete, de 4 hónapot kell várni! :-()Most 3 éves.

2011. febr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Az én gyerekemnek tejcukor érzékenysége van, legalábbis kapja a laktáz tablettát, mert egy éves kor előtt nincs rá vizsgálat. Akkor majd egy éves kora után. Bár annak örülnék a legjobban, ha addigra elmúlna.
2011. febr. 25. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!