Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy nyolc hónapos kislányom még nem ul, nem áll és nem mászik? Ma voltunk ellenorzésen a doktorno azt mondta minden rendben van de furán nézett, hogy nem tud ulni.

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
valószínüleg semmi baja, csak az itteni 6hónapos csodagyerekek járnak már.van amelyik gyerek csak elég későn, akár felállás után tanul meg ülni.az én védőnőm szerint az ülés a legbonyolultabb és nehezebb "feladat".nemtudom már hol, de vanahol 9hónapos korra tették ennek tudását.tudod,ilyen mit tud a baba oldalakon.
2011. febr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Fiam 8hó10naposan kezdett kúszni, rá pont egy hónapra mászni. 9 hónaposan állt fel. 8és fél hósan ült fel (felhúzta magát), egyedül pedig 9 hósan. Járni 13 hós kora előtt egy héttel kezdett segítség nélkül.

Szerintem a fiam mozgásfejlődése teljesen normális tempóban haladt, persze vannak sokkal gyorsabbak is. Én pl. 10 hósan már jártam, és?

Azt pedig, hogy tud ülni, hogy állapítjuk meg? lerakjuk és eldől vagy nem? Hát, nyilván az a gyerek, akit 4-5 hónapos kora óta ültetnek, fog ülni, csak nem biztos, hogy jót tesz neki.

Szerintem még nincs okod aggódni, segíts neki a mozgásformák alapjaiban. Már ültetheted ebben a korban, kicsit támaszd ki, már biztos meg fogja tartani magát idővel.

Mikor fordult át? Gurult? Ha ezeket is jóval 6 hós kora után csinálta, akkor egy kicsit lassabb a mozgásfejlődése. Nyilván, ha nagyon nem indul be (10 hós koráig a kúszás-mászás), akkor megnézetheted.

2011. febr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én Fiam 9 hónaposan kezdett el kúszni. 2 hét után mászott. 10 hósan állt fel és nem volt még 14 hós, amikor elindult egyedül.
2011. febr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 10,5 hónaposan ült először magától, ültetni meg nem tudtuk és nem is akartuk előtte. Mászni 10 hónaposan kezdett el. Nálunk úgy bukott ki a dolog, hogy nem tudtam ráültetni a mérlegre egy tanácsadáson. Egyből küldtek neurológushoz, de mire oda időpontot kaptunk, már ült :) 12 hónaposan állt föl. Most azért kell majd mennünk, mert még 20 hónaposan nem jár egyedül. Mivel szervi oka nincs, ezért nem örülök a gyógytornának, de hát ártani meg nem fog... Most 1 hónap alatt már odáig jutott, hogy egyedül, kapaszkodás nélkül föláll. Mostmár előbb-utóbb elindul, tudom. Én komolyan mondom, 1 percig sem aggódtam a mozgásfejlődése miatt, mert látom (és szakorvos is megerősítette),hogy semmi gond nincs, / ilyen iszonyat lassú. Viszont az zavar, hogy pl. a játszóházban furán néznek ránk, hogy egy 2 éves forma gyerek még mászik. Istenem. A nagyapja is 2 évesen indult el.. :S

Szóval, ha nincs szervi ok, és még "csak" 8 hónapos, igazán ne aggódj, légy türelmes, a nagymozgásokat (legalábbis járást) erőltetni pedig NEM lehet, szóval mi is várunk türelmesen.

Azt meg még hozzáteszem, hogy senkitől sem hallottam olyat, hogy 20 hónaposan egy gyerkőc még nem járt volna :) :S

(Kivéve a nagyapját).

2011. febr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
7,5 hónapos a lányom, még ő sem ül, nem mászik,és nem is áll fel.Én ezen nem is aggódom. Forgolódik,próbál kutyázni, kicsit hátrafelé kúszik...nem hiszem, hogy bármiről is le lennénk maradva. Szerintem ne aggódj ezen, felesleges!
2011. febr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti. Nem lehet hogy túlzottan visszafogtad a babád, féltetted és ezért késik a babád a fejlődésben? Nem bántani akarlak, de 10 hósan már nem szabadna akadályozni a babát hogy üljön. Valószinű ezért is küldött benneteket a doki neurológushoz. És ezért késhet a járással is.

Most valószinű lepontoztok, de a babát engedni kell, ő tudja hogy mikor mi a jó neki, mire képes.

2011. febr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia,teljesen normális.Egyébként ülni a babák átlalában mászásból ülnek ki,tehát először kúsznak,aztán másznak,mászásból kiülnek.A felállás eközben történhet bármikor.Minden baba más,van aki nem kúszik,van aki nem mászik.Én elvittem nyolc és fél hósan a lányomat Dévény gyógytornászhoz,de azért,mert próbált kúszni,nem sikerült,kinyomta magát négykézlábra és fájdalmasan összerogyott és sírt.Szóval láttam rajta,hogy agyilag már érett,hiszen próbálkozik,viszont valami miatt állandó kudarc élmény és fájdalom éri.Igazam is lett,a kar és a nyak izületei teljesen le voltak tapadva.Heti egy alkalommal jártunk,három hét után mászott,majd kiült,tíz és fél hónaposan elindult.Szükségünk volt egy kis segítségre.
2011. febr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
koszonom a gyors válaszokat. Megnyugodtam. Kulonben forogni is csak 7 hosan tanult meg. Igaz , hogy ezeket nem csinálja, de állando mozgásban van és sokat mosolyog. Még foga sincs, én azt utálom, hogy állandoan mindenki csodákozik, hogy még ezt sem tudja.....
2011. febr. 23. 13:44
 9/11 anonim ***** válasza:

13:29 - Nem fogtuk vissza a mozgásfejlődésben. Egyébként a neurológus egyben gyermekrehabilitációs szakorvos is. 10,5 hónapos kora előtt etetőszékben és autósülésben ült. Olyan 9 hónapos korától néha ültettük - inkább csak kíváncsiságból, de kitámasztva sem maradt meg, nem is akart. Amúgy a doki is egyetértett azzal, h nem szabad a gyereket ültetni, majd csak ha magától ül. Kompot sem szabad használni, ezt mi sem tettük. Egyébként tág mozgástér volt/van biztosítva neki, pl. járókája sem volt.

Szóval ez sem oka a lassú mozgásfejlődésnek. Egyébként amikor pár hete legelőször felállt magától a játszóházban, a férjemmel majdnem bőgtünk (szó szerint), annyira örültünk :)

A neurológus pedig azt mondta, h vegyünk neki nagy gimnasztikai labdát, de azt hirtelen meg sem kérdeztem, h mekkorát és hogy hogyan használjuk. Most ezen agyalok :)

Kérdező, bocs az offért.

2011. febr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat az offért - a gimnasztikai labda felől agyalónak:

több méret is van, ha jól emlékszem 45 cm-től kezdődik, de lehet, hogy van 35-ös is. Olyat vegyetek, aminek nincs "szarva'.

Sok mindenre tudjátok használni, az én fiam pl. imádja lökni, kergetni. Mielőtt megtanult volna önállóan járni, azt görgette maga előtt, kvázi kapaszkodott bele, de az mindig továbbment.

Most is fut utána, vagy ülve rugózik rajta - persze segítséggel. Egyensúlyoztatjuk rajta, előre, hátra oldalra gurítjuk, miközben ő ül rajta és izomból tartja magát, hogy ne dőljön el, meg ilyenek. Anyuméknál van, ott szoktunk vele játszani, itthon nem férne el :)

2011. febr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!