Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lépegető baba járólapos lakásban?

Lépegető baba járólapos lakásban?

Figyelt kérdés
Járólapos az egész lakásunk, és babám 7 hónaos, már felállt, lassan lépegetni kezd. Nagyon félek hogy tud-e akkorát esni, pl. hanyatt hogy úgy bevágja a kis buksiját hogy valami nagy baj legyen? Tehát nemcsak pukli hanem ki tudja..akinek járólapos a lakása, voltak hasonló félelmeitek? Hog tettétek túl magatokat? Történt valaha nagyobb baleset?
2011. febr. 23. 12:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
az én fiam vágódott már hanyatt a padlólapon.bömbölt,megnéztem,van-e baja és ment tovább.hogyne félteném,de sajnos nem párnázhatom körül.és egy-két nagyobb esés után megtanulta,hogyan essen.
2011. febr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
megtanult esni és mindig popsira esett és mint ahogy mondják a babáknak van egy angyalkájuk aki vigyáz rá...
2011. febr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is járólap van. Sose esett el, tudnak ők esni nyugi. Adj rá csúszásgátlós zoknit. Egyébként ha esett, akkor a fenekére huppant mindég, vagy előre térdre.
2011. febr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
vyugi, nekünk is járólapos az egész lakásunk. Amikor ennyi idő volt a fiam, mint most a te babád, akkor még egy szobában voltunk, és még az is kövezett volt. Azóta az az ő szobája lett, azt lepadlószőnyegeztük. Talán kétszer esett nagyot, de az a szőnyegen is ugyanakkorát koppant volna (bébitaxival borult egy évesen arccal a kőre...de semmi baja nem léett, csak megijedt, ő akkor még nem járt, csak bútor mellett lépegetett, és imádott autózni). ( A nnappaliban volt a kő nagy részén.) Aztán megtanult ügyesen esni, úgy tartja a kis fejét, hogy az nagyon ritkán koppan. Szerintem önmagában a csúszásgátlós zokni kevés, mert pl. nálunk a kövön némelyik csúszott. Én vettem az aldiban bőr mamuszkát, az nem szorítja a lábát, de nem fázik fel benne, és egyáltalán nem csúszik. De láttam teszveszen és vaterán is. Belinklem: [link] így néz ki, ez pont az aldis, de ha szétnézel sok helyen kapható
2011. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én ugyanettől féltem, de szerencsére nem volt eddig komolyabb baj. Bár kislányom nagyon óvatos típus, de volt egy-két nagyobb esése a kövön (hanyatt is), de a koppanáson és az ijedtségen kívül más baja nem lett. Mi is mindig bőrtalpú mamuszt vagy szilikontalpú zoknit adunk rá, ez jobban tapad, mint a sima csúszásgátlós.
2011. febr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindekinek a nyugtató szavakat éls ötleteket, megnézem mindenképpen a mamuszokat!

Jó babázást!

2011. febr. 23. 13:50
 7/18 anonim ***** válasza:
Én vettem neki olyan zoknit, aminek tiszta gumi az alja, és azt nem javasolnám. Az épp lépegetni tanuló baba még nem nagyon emeli a lábát és lányom többször elzúgott amiatt mert letapadt a lába. Amíg tanul járni ez a fajta nem jó, amikor már határozottan lépeget akkor viszont jó. Azt is cáfolnám, hogy nem tudja beütni magát. Nagyon is tudja, ha rosszul esik. Egyszer úgy beütötte a fejét, hogy egy hatalmas lila pukli keletkezett néhány másodperc alatt.. Szóval figyelj rá, soha ne hagyd magára mert ha nem jól esik, akkor eléggé beütheti magát.
2011. febr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekünk nagyon bevált a tiszta szilikontalpú zokni, bár nálunk laminált padló van és padlófűtés, de ha nem lenne, akkor tutira olyan mamuszt adnék a kisfiamra, amit az egyik válaszoló is belinkelt, azok nagyon jók.

Az esések sajnos benne vannak a pakliban, de csak úgy tanulnak meg óvatosan közlekedni a babák, ha néhányszor megütik magukat.


Még régebben volt egy kérdés, ami a válaszokkal együtt kiverte nálam a biztosítékot: a kérdező amiatt aggódott, hogy a MÁSZÓ babája néha beüti a nóziját a padlóba a konyhában és az egyik válaszoló tanácsára leszőnyegezte az egész konyhát! Meg volt egy olyan, aki inkább egész nap bébikompban tartotta a babáját, hogy nehogy valahova beüsse magát.

No comment...

2011. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Járólapos a lakásunk, kivéve a szobákat. Puhatalpú kiscipő vagy csúszásgátlós zokni volt rajtuk akkoriban, amikor járni tanultak. 1-2 esés után megtanultak esni, vigyázni magukra. Nem történt semmi különös bajuk. Nálunk akkor volt nagyobb "baj", amikor kint a lejtős, betonos autó feljárón elesett. De csak egy diónyi nagyságú, felhólyagosodott belilult vérömleny lett a homlokán.

A lakásban a sláger az ajtóval való ujjbecsukás volt, tehát nem az esés.

Nyugi, még nagyon jó a csontozatuk, egyebük, nem olyan törékenyek,mint hinnéd:)

2011. febr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nektek is köszönöm. Igyekszem majd vigyázni rá csak hát ugye nem lehetek mindig mellette, de gondolom az esések az anyákat jobban megviselik mint a babákat :)
2011. febr. 23. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!