Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újra kell kapnia a bcg-t....

Újra kell kapnia a bcg-t. Mire számítsunk? Annak mikorra kell látszani? Lehet lázas?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem látszik neki így most időpontra várunk. Bőr alá adják vagy rendesen? 6hónapos
2011. febr. 23. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 9 hónaposan kapott ismétlő oltást belőle, mert neki sem látszott. 2 héten belül már gennyes volt és elég lassan ment le róla a seb is. Már lassan 2 éves lesz, de még mindig piros a helye. Vállba kapta, bőr alá. Nem volt utána vele semmi teendő, nem szabadott piszkálni, hagyni hogy magától leszáradjon a seb.

Egyébként nem lázasodott be tőle, semmi mellékhatás nem látszott rajta az oltás után.

2011. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Pont így voltunk mi is!Betöltötte a 6 hónapos kort, így a doktornő+ védőnő megnézte, azt mondta újraoltjuk. Megrendelték, kb. 1 hónap múlva megérkezett, beadták és azóta sem történt semmi!Most 10 hónapos. Szóltam a védőnőnek, hogy most sincs semmi jele a kifakadásnak, dudorodásnak, azt mondta, hogy semmi baj, mostmár egészen biztos, hogy az ellenanyag megvan a szervezetében, így nem oltják be 3. alkalommal, mert úgy is csak 1 éves koráig ad védettséget!Ilyenkor a mi esetünkben 1,5 éves korig! Ja és az oltás után nem kell lázcsillapító kúp , mert ez nem okoz lázat!! :D
2011. febr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lehet buta kérdés de bőr alá jobban fáj mint simán???
2011. febr. 23. 13:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban csíp!
2011. febr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, bőr alá adják, és az kevésbé kellemetlen, mintha izomba kapná a baba. A kisfiam is 6 hónaposan kapta újra, a doki mondta, hogy nem kell számítani lázra meg semmi különösre. Így is lett. Most 14 hónapos, és még mindig piros a helye, és többször kiakadt. Minden rendben lesz, ne aggódj!
2011. febr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és rögtön látszik, ahogy megkapta. Már ott ellenőrizte neki a doki. Üdv, utolsó voltam.
2011. febr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!