Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, van olyan házimunka...

Anyukák, van olyan házimunka amit a baba születése óta folyamatosan halogattok?

Figyelt kérdés

Már 4 hónapos a babám, de már romokban áll a konyha, pedig főzni szeretek azt szoktam is, de nem jutok el odáig hogy rendesen kitakarítsak. Ráadásul a wc-t, fürdőt sem takarítom olyan gyakran mint kéne, pedig nagyon fontos lenne a higiénia... Már nem oylan kicsi baba, hogy lehetne miatta mentegetőzni, és emiatt állandó bűntudatom van, rettegek mikor feljön valaki. Bár még mindig napi 7-8 alkalommal szopizik, szerintem ez sem mentség.A mi ruháinkat szinte nem is vasalom csak az övét.

Ugye nem csak én vagyok így ezzel?


2009. febr. 15. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem csak te vagy vele így. Az én babám még csak két és fél hónapos, de ez nem ok arra, hogy utálok törölgetni és sajnos hajlamos vagyok arra, hogy halogassam. Ez már baba előtt is így volt, akkor is találtam rá kifogást.

Mindent megcsinálok gyorsan, nekem a fürdőszoba takarítással, a bútorok takarításával, vasalással, hajtogatással, felmosással, porszívózással, főzéssel, mosogatással, magyarul a háztartási munkák 99%-ával semmi bajom. Hipp-hopp készen is van.

De ha ránézek a polcokra, akkor összeszorul a szívem és áll a hátamon a szőr, kb mint a mérges macskának. Egyszerűen gyűlölöm. Ettől függetlenül rendszeresen megcsinálom, mert közben én is arra gondolok, hogy nem lehet por ott sem, mert a babának sem tesz jót és tök mindegy, hogy tiszta az egész lakás, ha a polcok porosak.

De akár csinálhatnám kétszer ilyen gyakran, az lenne a normális.

Igazából nem is a törölgetés zavar, hanem annak a sok apró bizbasznak a pakolgatása és takarítása, ami a polcokon van. Épp emiatt a saját lakásomban csak nagyobb tárgyakat tartottam a polcon, apró kütyük, díszek nem voltak. Most viszont már nem csak egyedül vagyok, a férjemnek rengeteg könyve van, újságok, apró kütyük. Legszívesebben bedobozolnám az egészet, cserében megígérném, hogy az üres polcokat naponta áttörlöm.

2009. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját kis dolgaimat halogatom sokszor. (pl. láb szőrtelenítése, köröm lereszelése,...)

Meg az ablakpucolást.

Aztán vannak a nem látható dolgok, amik a szekrényen belül vannak. Pl. papírok, ruhák, cipők kiszanálása.

Ami láthatóbb és fontosabb, azokat csinálom meg inkább. Mosás, főzés, mosogatás, felsöprés, porszívózás, felmosás, portalanítás, vasalás, fürdőszoba és WC.

A konyhaszekrény és a többi szerintem még "bírja". ;)

Egyedül az ablak az, ami miatt bűntudatom van. (neki is állok hétfőn)

2009. febr. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Megértelek :-) Az én babám 3,5 hónapos.Főzni általában csak hétvégén van lehetőségem,de mosogatni szinte naponta 3x biztos kell.Heti 1-2x porszívózok mosok föl.Mosógép viszont 2 naponta be van üzemelve.Én alapból csak a gyerkőc cuccait vasalom.Addig,míg a férjem nem jut el odáig,hogy néha magától is eszébe jusson nekem segíteni a háztartásban,addig nekem sincs lelkiismeret furdalásom az esetleges rendetlenség miatt.Ugyanis ha arra van esze,hogy nekem még + munkákat csináljon(szanaszét a ruhái,otthagyja a tányért poharat kaja után)akkor én meg elnézem a halom mosatlant.És rutinosan csak az előre bejelentkezett vendégeket fogadom-így van időm előtte elpakolni.Nálam már esedékes lenne egy ablakpucolás-de ahhoz még hideg van.
2009. febr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én ablakot nem pucoltam miota megszületett a 9 honapos babám, de a többi házimunka mindig megvan mig a pici alszik vagy apa vigyáz rá 7 végén
2009. febr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Óóó,nem vagy vele egyedül.Eddig én hetente csináltam egy nagy suvickolást,még pocakosan is,de mióta megvan,azóta kicsit ritkult a dolog.Persze a porszívó majdnem minden nap előkerül,és a konyha is viszonylag rendben van,de tisztességes takarítás csak akkor,ha az Apja le tudja kötni,mert ne jöjjön már be a vegyszerszagú fürdőbe,vagy mert mindig el akarja kapni a felmosót.Vasalni én előtte is csak azokat vasaltam,amiket muszáj:ing, öltöny, gyűrődős nadrág.

Mindig mindent megcsinálok,de ritkábban,mint azt előtte szoktam.Azt mondta,h akinek nem tetszik,az ugyanolyan jól meg tudja fogni a felmosófát,mint én.

2009. febr. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszkat! Hát igen a portalanítást én is rendzseres megcsinálom és leglább két naponat porszívózok, fölmosok. A két szoba,ahol tartózkodunk, főleg a baba miatt szinte állandóan pormentes. De szinte ez minden...
2009. febr. 15. 12:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaajj,nálam is így van.Jó lenne egy nagytakarítás,ablakpucolás,de örülök,ha gyerek mellett ki tudok mosni,porszívózni,felmosni.Sajnos csak akkor tudok mindent csinálni,ha ébren van,mert nincs külön szobája.Így gyorsan megcsinálom,amit nagyon muszáj és megyek a lánykámhoz.
2009. febr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag csak ilyen van :) Minden nap az aznapra betervezett dolgok max felét tudom elvégezni. Hétvégén 3-4 órára a nagypapáé a gyerkőc, ezalatt próbálom utolérni magam
2009. febr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!