Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt olvastam hogy cumisüvegböl...

Itt olvastam hogy cumisüvegböl adnak inni a babának teát, gyümi lét de ez nem káros a fogakna? Mert az én babámnak már 2 foga kezd kibujni és ha rászokik a cumisüvegböl valo ivásra hogy tudom átszoktatni a csörös pohárra? Tápit cumisüvegböl kap.

Figyelt kérdés
2009. febr. 15. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Én soha nem adtam gyümölcslét, teát, csak vizet! Attól biztos nem lesz baja akármiből adod! Cumisüvegből csak úgy adj cukros , savas dolgokat, h ne lógjon a szájába sokáig az üveg, csak amíg iszik.
2009. febr. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Mi csak az első gyereknél cumisüvegeztünk, minimális ideig volt a szájában, tehát csak míg ivott. Ahogy az első hozzászóló is írta. Szerintem ezt a gének is befolyásolják, hogy milyen lesz a foga, de jobb megelőzni a bajt. A teába ne rakj sok cukrot, inkább olyan italokat igyon, ami nem annyira édesített. Nálunk szépek lettek a fogak.
2009. febr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Én már egyből 4 hónaposan a csőrös pohárból itattam, és imádta. Nem tudom a te babád mennyi idős, de jobb ha ahhoz szoktatod szerintem, mert így könnyeben megtanul pohárból inni.
2009. febr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Fogszuvasodása csak akkor lesz, ha hagyod, h a szájában legyen akkor is, amikor nem eszik/iszik. Ha elvégzi a dolgát, és kiveszed a szájából, nem lesz semmi baja tőle.
2009. febr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha tápszeren kívül inni is adsz neki, azt próbáld meg csőrős pohárból. Így megszokja, hogy abból kap inni. Én babám is már 4 hósan abból ivott (akkor még csak vizet), a cumisüveget nem szereti. Mostmár gyümileveket is kap. 7 hónapos.
2009. febr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

szia,

mi amikor cumisüveget vettünk olyat választottunk amihez volt egy csőr meg egy fogantyú (Aventes), vettem hozzá külön cumit, a lefejt tejcsit az üvegből cumival kapja, de most kezdtem odaadni neki a csőröset a fogantyúval, 6 hós és nagyon szépen fogja. Azért jó, mert abból csak akkor jön, ha szívja, ha tényleg inni akar. A cumisüvegből meg folyik ha kell ha nem.

2009. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Eleinte a gyümölcslevet kiskanállal adtam, utána (kb. 6.5 hós volt) megpróbáltam pohárból. Bámulatos milyen ügyesek ezek a csöppségek! Nem akartam csőrös pohárra szoktatni, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Sok sikert!

2009. febr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szoktasd pohárra.. Nem olyan nehéz a csőrős pohár sem jobb mint a cumisüveg.
2009. febr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én adtam teát cumisüvegből, de cukor nélkül itta. Így szerintem nem okozhat bajt.
2009. febr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!