Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Édesítőszer nem káros a...

Édesítőszer nem káros a babára? Cappuccinot lehet inni?

Figyelt kérdés
2008. okt. 20. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták, hogy nem káros -legalábbis nem károsabb mint az a sok adalékanyag, tartósítószer stb. ami akár 10 dkg párizsiban vagy egy dobozos gyümölcslében is benne lehet. Én az első babámmal is rendszeresen ittam, most is, a leleteim teljesen rendben vannak, babám is egészségesen született. :)
2008. okt. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kávézni, csak próbáld több tejjel és ne legyen túl erős!

Édesítőszer nem károsabb, mint bármi más tartósítós kaja. Gondolom nem ennél meg belőle naponta egy dobozzal, pár szemtől nem lesz bajod.

2008. okt. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

En azt olvastam tobb helyen is, hogy nincs bizonyitek ra, hogy karos, de arra sincs, hogy nem karos. Igy az orvosok, szakemberek inkabb nem ajanljak, mert nem tudjak, milyen hatasa lesz.

Nem tudom, hogy igy van-e, de ezt olvastam. Nekem szerencsem van, szinte mindent cukor nelkul eszek-iszok :-)

2008. okt. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A cukorbetegek is édesítőt használnak, nem cukrot. Az orvosom azt mondta, nem káros. Cappuccinot is lehet inni, még főzött kávét is, de csak keveset, vagy jól feltejezve, és persze nem gumiarábikum erősre főzve. :)
2008. okt. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én viszont úgy tudom az édesítőszer még nem terheseknek sem egészséges. Persze ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem szabad fogyasztani, de szerintem próbáld meg mással pótolni. Ha nem is akarsz cukrot fogyasztani akkor helyettesítheted az édesítést mézzel vagy gyümölcs illetve szőlőcukorral. Ezek sokkal egészségesebbek. Gyenge tejeskávét meg ihatsz nyugodtan napi 1-2-t.
2008. okt. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazat adok az előttem szólóval. Szerintem ne azzal édesíts. Az aszpartam meg különösen veszélyes teljesen fölborítja a hormonháztartást. (hozzáértőtől hallottam). édesíts barnacukorral, nagyon finom és egészséges. Én a sütiket is ezzel édesítem.
2008. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Ezen aggódok én is!Nekem rossz lett a terheléses cukrom, és diétára fogtak. Semmi cukrosat nem ehetek,csak édesítőset. Rá is kérdeztem a diabetológián, hoy nem káros-e, mert hallani lehetett az aszpartam-os sztorit. Azt mondták, kilószámra kellene ennem, hogy káros legyen. Azért én óvatos vagyok, inkább a szorbitosat eszem.
2008. okt. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!