Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves babád mit eszik...

Egy éves babád mit eszik uzsira és vacsira? Milyen tejitalt javasoltok?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Uzsonna: kenyér valami kenőkével, joghurt, krémtúró, gyümölcs, épp ami itthon van. Vacsora: általában ugyanaz, ami ebédre volt, főzelék feltéttel, néha "szendvics). Elalvás előtt meg még szopizik.. (így a tejitalokat nem ismerem).
2011. febr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Uzsira valamilyen gyümölcsöt - alma, banán, narancs, mandarin, mellé esetleg valamilyen péksütit, egy perecet vagy egy pogit.

Vacsira kenyeret sonkával, sajttal pl., meg fürcsi után iszik Bebivita tejitalt (Müllerben veszem, 1090 Ft, összetételében ugyanaz, mint a drágább fajták - Nestlé vagy Milupa, csak azok 1800-tól vannak).

2011. febr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Még vacsira nekem is anyatejes, de most szeretném kiváltani. Uzsira eddig azt kapta, amit ebédre (valamilyen főzelék). A védőnő azt mondta, hogy vacsorára ne kenyeret adjak, nem tudom miért. Pedig az lenne a legegyszerűbb. Szendvics+tej/joghurt.
2011. febr. 24. 10:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem akarok kukacoskodni... De ha még szopik a babád,miért kellene neki tejital? Adj neki este főzeléket, utána elalvás előtt szoptasd meg! Persze, ha elválasztani akarod, az más...
2011. febr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én egyáltalán nem tejitalozok, nagyon szépen megissza hál istenneka tejet, naponta háromszor (reggeli-ebéd-vacsi után) mindig azt kap.

uzsira vajas kiflit, kenyeret, gyümölcsöket(banán, alma, narancs), joghurtot, túrót (gyümölccsel szoktam dúsítani).

Vacsira általában főtt kaja (azt eszi, amit mi), ha nem ízlik, akkor tejberizs vagy tejbegríz gyümölcsökkel, vagy valamilyen péksütemény tejjel.

De nincsenek kőbe vésett szokásaink, bármikor, bármit ehet, amit szeretne, leszámítva az édességeket, azt nagyon ritkán (puding, túró rudi, tejszelet, ha lehet, saját készítésű dolgok). Most épp egy dackorszak közepén vagyunk, eddig bármit megevett, amit kínáltam, most mindenre megy a "nem", meg a fejrázás:)

2011. febr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok, elfejtettem, a lányom 14 hónapos, de tulajdonképpen már egy évesen is ez volt a menü.
2011. febr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Uzsi: vmilyen gyümölcs (banán, alma, mandarin, vagy vegyes gyümi pép), vagy keksz, vagy tejpép, vagy túrórudi, vagy joghurt, néha pedig csak 150 ml tápszer, amikor elutasít mindent.

Vacsi: kis katonák- zsemle darabkákon csirkemell sonka darabkák; vagy joghurt, vagy az ebéd második fele (főzi vmilyen hússal). Nagyon ritkán eszi meg, amit mi is.

Tejitalnak a Milumil tápszert szereti.

2011. febr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sima bolti tejet nem ajánlatos 3 éves kora előtt adni. Sajnos azért, mert a manapság forgalmazott tejeknek semmi köze az igazi tejhez:(

Ha nem akarsz tejitalt venni, akkor inkább kecsketejet vegyél (persze ha sikerül beszerezni). De ahogy egy másik válaszoló is írta: amíg van anyatejed, addig mindenképp szoptasd! Annál jobb nincsen!

2011. febr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! A tejem úgy néz ki, hogy kezd elmenni, azért keresem a megoldást.
2011. febr. 25. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!