Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit javasoltok mikor kell...

Ti mit javasoltok mikor kell abbahagyni a szopizast es hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok az en fiam hamarosan 11 honapos es mostmar csak este meg ejjel szopik. Nem igazan van tejjem csak cicizik es igy alszik el. Sokszor ejjel 4-5szor is folkell es van hogy egy ket oran at szopik. Anyira fajjnak ilyenkor a ciciim. Nem tudom mit tegyek, valami tanacsot tudnatok adni? Tobbfele tapszert probaltam de a legfinomabbol is csak 0,5 ml ivott meg azt is azert mert szomjas volt. Szerintetek mit kellene tegyek?
2011. okt. 30. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Éjjel ne szoptasd,ha nagyon kell,akkor teát adj neki. Este pedig adj neki tápláló vacsorát,és csak utána szopit.
2011. okt. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Könnyű mondani hogy ne adj szopit, ha én nem adok, akkor üvölt és felkelti a másik kettőt, ergó adtam a sz@rnak egy pofont, már elnézést. :-(

Bocs az off-ért, nekem 2 14 hós ikerfiam van, mindkettő ezt csinálja mint a tied, bár ők max 10 p-ig szopiznak egy alkalommal. Mennyi tejem van, azt nem tudom, de nyelnek az tuti.

2011. okt. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nem azért kel, mert éhes, hanem mert megszokta, és a közelségedre vágyik. Ettől még érthető, ha ez Neked nagyon kényelmeten.

Az én kisfiam 13 hónapos volt, és ugyanez volt a helyzet (sűrű éjjeli ébredés, sajgó mellek), amikor vettem egy mély levegőt, és leszoktattam. Ha felsírt, ringattam, vizet adtam neki, simogattam stb. Kb. egy hét múlva már csak egyszer ébredt éjjel, még egy hét múlva pedig átaludta az éjszakát.

Nem volt egyszerű, de én már nagyon kivoltam. Azt tudom tanácsolni, hogy csak akkor kezdj neki ennek a módszernek, ha eltökélt vagy, és tényleg biztos vagy abban, hogy jól teszed, amit teszel, mert annakm hogy lelkifurdalástól györtődve mégiscsak megszoptasd, semmi értelme. Ha nem 100%-os az elhatározás, inkább hagyd. És egyedül sírni a szobájában soha ne hagyd, elég nehéz ez neki anélkül is.

Teát ne adj neki, ahhoz ugyanúgy hozzászokhat, mint a cicihez, aztán kelhetsz éjjel teáztatni.

2011. okt. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval, bár én teát adtam helyette 9 hónaposan szoktattam le a szopizásról már nem is igazán volt tejem, egyik nap elhatároztam magam, csak azon az éjjelen sírt egy kicsit de akkor kapott teát másnapra már rájött hiába sír érte csak tea van így abbahagyta. Ennyi volt, ma már 20 hónapos 1x 2x kel inni éjjel még mindig de mikor szopott 6-7x kelt annál jobb a helyzet.
2011. okt. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ikres vagyok. Ha egy babám lenne, már biztosan megtettem volna, és végigaludná az éjszakát. De kettővel csak úgy kivitelezhető, hogy a 3 éves lányom és apa sem alszik semmit két hétig a fiúk és mellettem. A fiúk keltik egymást, apánál mint a fába szorult féreg úgy üvöltenek (pedig nem mindig kérnek cicit, csak kis összebújást, de mindkettő velem, pedig imádják az apjukat), és ha nem nyugtatom meg őket időben, kel a nagylány is. Nem csinálhatom meg a kislánnyal sem, meg apával sem aki dolgozik, nem veszélytelen gépekkel nap közben. Marad a kelés.

Egyébként szerintem nagyban közrejátszik hogy jönnek a hátsó fogaik, egyiknek a felső négyesek, másiknak az egyik alsó négyest láttam csúcsosodni.

Teától meg van hogy mégjobban üvölt, ha azt nyomom a szájába.

Most legyen okos valaki, én mit tegyek?! (ezt kérésnek értsétek. Visszaolvastam és olyan költőien gúnyosnak hangzott,de tényleg kérésnek szántam.)

2011. okt. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors es egyeterto valaszokat. En ugy vagyok vele hogy ha szopik 10 percet es visszaalszik nem gond de majdnem minden este van egy idoszak amikor egy -ket orat ebren van es latom h faradt es szopik de en ugy erzem nem jon semmi mert csak szivja. Lehet ha rosszul erzem, elso gyermek es sokmindent meg nem tudok. Este is csak szopival alszik el, altalaban pedig mindig jol lakatom elotte mert gondoltam h azert kell ejjel mert ehes de nem.Szerintetek nem korai meg az elvalsztas??


Kosz tenyleg a valaszokat.


Minden elismeresem az ikres anyukanak, en sokszor egyel is alig birok.

2011. okt. 31. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!