Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt az első 5 étel, amit...

Mi volt az első 5 étel, amit bevezettél és hány napig? Milyen mennyiségeket ettetek kb a bevezetés 1. napján és az utolsón?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 07:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Alma volt az első. Első napon még meg tudtunk állni, és csak 2-3 kanállal kapott. A következő napon viszont már követelte, és bevágott 1/4 lereszelt almát. :))

Aztán vettem poharas 100% bio vegyes gyümölcs bébidesszerteket a Müllerben, és azt ette: alma-barack, alma-körte, alma-banán, majd vegyes (alma-banán-barack), majd alma-sütőtök desszert volt a következő. Ha jól számolom, ez volt az első öt íz, amit kapott.

A poharasokból alkalmanként megevett egyet, az üvegesből fél üvegnyit.

Nála nem lehetett "kóstolgatni". :)

17 hónapos nagylegény anyukája.

2011. febr. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

alma, őszibarack, ezekkel váltottam ki a tízórait, időnként kapott az almához keverve egy kis szilvát a könnyebb kakilás miatt. a kóstoltatás almával kezdődött. nem nagyon ízlett neki, ezért sütőben megsütöttem az almát, azt turmixoltam, így már megette. néhány napig csak pár kanállal kapott, majd annyit, amennyit kért. ezután jött a barack, kevertem almával, illetve időnként az almát a szilvával. Kapott banánt is, max felet egyszerre, mert szorulást okozott nála. Kb egy hónapig tartott, amíg kiváltottuk a tízórait, kb. 100 grammnyi gyümölcspéppel, de a hónap végére már tettem bele babakekszet is (HIPP 4 hónapos kortól valót)

amikor már több hete evett gyümölcsöt, elkezdtük a zöldségeket. répa, krumpli, sütőtök, cékla volt, amit kóstolt. A céklát túl töménynek találtam, tehát azt kevertem a krumplival, illetve a krumplit magában meg sem ette, így kevertem a répához is. Ezekből is pár kanállal kapott néhány napig, majd egyre többet. Talán - emlékezetem szerint - 2-3 napig kóstoltattam új ízt, azután annyit kapott belőle, amennyit kért, elfogadott.

2011. febr. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először almát,keksszel. Két nap alatt kiváltottuk a délelőtti uzsonnát. Később más gyümölcsöket is kapott. Majd az ebédet váltottuk ki különféle főzelékekkel. Sósan és behabarva. 6 hónapos kora körül már sokszor ette azt,amit magunknak főztem. Neki sem volt elég a kóstolgatás,mert ami ízlett neki,azt követelte,amíg jól nem lakott. Kész bébiételt nagyon keveset evett,nem is nagyon szerette.

Most 17 hónapos,és nagyon jóevő,mindent megeszik válogatás nélkül.

2011. febr. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

6 hónaposan bele a közepébe

2-3 féle gyümit össuzeturmixoltam és ette, sőt követelte, ha nem adtamn eleget

(alma, babán, barck, szilva, szőlőlé)

2011. febr. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

előző

mivel NEM ELVÁLASZTANI hanem HOZZÁTÁPLÁLNI akartam, a következő étkezést(uzsonna), csak 8 hónaposan vezettem be

amúgy a déli szoptatás a gyümölcs után 7 hónaposan hagyta el

2011. febr. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!