Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Krumplis tésztát hány hótól...

Krumplis tésztát hány hótól adtatok babátoknak? (akár turmixolva, darabosan)

Figyelt kérdés
Már ettünk tojás nélküli tésztát, nagyon szereti, plusz vékony, kicsit hizlalni kéne, ezért gondoltam erre.
2011. febr. 25. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mivel a krumplis tészta úgy kezdődik hogy zsiradék és paprika + hagyma én nem adnék 10 hós kor elött.
2011. febr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
olajat már rég kaphatnak 7 hósan, akkor miért nem adnád előbb? a paprika miatt?
2011. febr. 25. 09:20
 3/11 anonim ***** válasza:
En 8 honaposan es par naposan adtam eloszor a babamnak abbol a krumplis tesztabol amit mi ettunk. Villaval kicsit osszetortem neki nem turmixoltam. Sozva viszont nem volt csak nagyon enyhen. Mi a ferjemmel utanna soztunk amikor ettuk. Nagyon izlett neki.
2011. febr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, én is így gondoltam, mert már nem eszi nagyon az ízetlen káposztafőzeléket, és kiönteni meg sajnálom, inkább olyat főzök magunknak is, amit ő is eszik. 9 hós egyébként, óvatosan igyekszem bevezetni az új ételeket, de azért nem akar túl óvatos lenni, látom, hogy ízlik, eszi, és eddig hála Istennek semmire nem allergiás.
2011. febr. 25. 09:25
 5/11 anonim ***** válasza:
7 hónapos pépes paprikás krumplit adott a nagymamám! És még élek!:) Szóval 9 hónaposnak szerintem már nyugodtan adhatsz!
2011. febr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 kisnita ***** válasza:
Én 8 hónaposan kezdtem bevezetni a lisztes dolgokat, rántást, tésztafélét, stb. Krumplit már a hozzátáplálás elején adni kell, olajat, zsiradékot szintén 7-8 hónapos kor között, egy pici fűszerpaprika meg mehet neki szintén 7-8 hónaposan. Úgyhogy szerintem 8 hónaposan már simán eheti. Nem emlékszem az enyém pontosan mikor evett először, de tuti még egy éves kora előtt.
2011. febr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adjad. Ha megeszi összetörve is, akkor ne turmixold. Jobb, ha megszokja, hogy ezek az ételek nem pépek... :) A főzeléket is ízesítsd mint magatoknak! Csak pl. a tejfölt hagyd ki, rakhatsz helyette joghurtot vagy kefírt. Na meg egy pici só se árt ám, nem kell annyira félni, csak ne legyen semmi agyonsózva, fűszerezve. A fiam fokhagyma és fűszerek nélkül meg se evett semmi zöldséget!
2011. febr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adhatod!

Nekem is adtál egy jó ötletet! Köszi! :)

2011. febr. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én nem teszek bele pirospaprikát, nem tudom, hogy kell úgy csinálni...

Megfőzöm a tésztát és a krumplit külön, a tésztét sok zsiradékkal elkeverem és utána teszem bele az összetört krumplit. Egyébként joghurttal esszük, nagyon szereti az egész család.

2011. febr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ebédeltünk már, nagy sikere volt :) elég gyenge robotgépem van, így csak összetörte a tésztát, szépen ette így is :) jó ötlet volt, köszi mindenkinek! :)
2011. febr. 25. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!