Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8hónap körüli babátoknak...

8hónap körüli babátoknak milyen a napirendje? Miket tud? És miket eszik? Mennyit alszik, nappal és éjszaka?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Kislányom 8.5 hónapos, nagyjából ez a napirendje:

7-fél 8 körül kel, reggelizik (anyatej+tápszer)

Utána játék, majd 10 óra körül eszik gyümölcsöt, és alszik kb. 1-1.5 órát.

Ebédre főzeléket kap, utána séta, és játék, majd uzsonnára ismét anyatejet és tápszert eszik.

4 óra körül még alszik szintén kb. 1.5 órát.

Este 7-kor van fürdés, vacsira tejpépet szokott enni. 8-9 között alszik el, attól függ mennyire fárad el estére.

Mászik, minden érdekli. :) Fel is állt már, az ágy mellett tesz is pár lépést.

Az éjszakát nem alussza végig, felkel 1-2x.

A Te babádnak hogy alakul egy napja?

2011. febr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi 9 hónaposok vagyunk.

7-8kor ébred, 170ml tejpép és hippes szörpi a reggeli

10:30kor 120 gyümi, majd 11kor alszik 2 órát.

13 órakor 160 főzi 3 kanál tápszerrel + gyümilé

16:30kor joghurt, babakeksz, túrórudi

Van, mikor alszik utána, van, hogy egyáltalán nem.

19:30-20:00 fürcsi, vacsira 180 főzi 3 kanál tápszerrel, utána szigorúan csak víz és 21 óra körül alszik.


Éjjel 2x kel, de 1p alatt visszaaltatom, sajna magától nem alszik vissza :(


2 hónapja áll már, egyik tárgyról a másikra megy, a babakompot járássegítőként eltologatja és 4 napja 10mp-re megáll egymagában :)


egy 9 hós nagyon boldog kisfiú és anyukája

2011. febr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

25én múltunk 8 hósak:

ő kel 8 körül, elvan a kiságyában, minket 9körül ébreszt, akkor közénk vesszük, és még ott játszunk, hancúrozunk :)

9után reggeli (2 cici)

fél11-11körül elalszik, és van h alszik 1 órát van h csak felet...mikor mennyit

dél-fél1 körül főzelék(kb 250) + tea (ebéd)

2-fél3 körül megint elalszik

4-fél5 körül kap almát+ narancsot, v banánt

5-fél6 körül van h még alszik ,de mostanában van h délután csak 1X alszik, fél4 körül

7-fél8körül vacsi főzelék (250 kb) + tea, majd fürcsi, és 2 cici utánna majd tente.

már ül, áll magától, kiflit, kukit szokott kapni rágcsálni, imádja! ha fogjuk a kezét sétálgat, mászik 1000el, magyaráz (bár nem tudjuk még mit, de azt nagyon).

főzelékét darabosra szoktam hagyni, szépen eszi, most akarok kicsit változtatni főzési szokásaimon ,mert eddig mindent megfőztem majd turmixoltam. kicsit a miénk felé irányulni :) éjjel 2X kel éjfél-1 körül kap tápszert+cicit és alszik 5-6ig, akkor meg cicit.

azt hiszem röviden ennyi :)

2011. febr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
elírtam 15én voltunk 8 hósak :P
2011. febr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kislányom 8-án lesz 8hónapos.

6-7között ébred (egy hang nélkül felül és játszik)ha észre veszem át hozom magunkhoz az ágyba még lustizunk mesét nézünk, majd pelús csere, öltözés,

reggelizik tejpépet+cici

9körül alszik fél-1órát

tízóraira gyümölcsöt kap (alma+keksz, banán+narancslé)

12körül ebéd, majd alszik megint fél-1órát

Kelés után megyünk sétálni ha hazajövönk

uzsira cicizik

olyan 6körül vacsira tejpép vagy sinlac

aztán pancsi 7kor már alszik mint a tej

Legelőször olyan 2-3körül ébred, akkor cicizik aztán alszik 5ig akkor is cicizik aztán indul a nap.

Szépen ül egyedül, mászkál, hihetetlenül mozgékony... próbálja magát felhúzni, ha tartjuk a kezét lépeget. Ügyesen iszik pohárból és eszegeti a kukit. :) Este kötelező program a MINIMAX-on fél5kor az Elmo. Imádja, nevetgél rajta és látszik h szereti. :)

2011. febr. 25. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!