Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves babámnak ma adtam...

Egy éves babámnak ma adtam tehéntejet először, és iszonyatosan kipirosodott és kipattogott a popsija, lehet ez allergia?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom, hogy hogy lehettem ekkora hülye, de nem fokozatosan adtam, hanem megivott egy cumisüveggel (kb 200 ml). Fájhat is azegénykémnek, mert fürdetésnél sírt... Egy ideig tuti, hogy nem adok neki tejet!!! Tiszta kiütés lett a kis popsija, ez mitől lehet?
2009. febr. 15. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagy a valószínűsége, hogy a tej okozta a kiütést. Először csak nagyon kis mennyiséggel kellett volna próbálkoznod, legközelebb próbáld kicsit hígítani is. Hátha nagyon sűrű/zsíros volt neki. Felnőtt emberek is kipattognak a tehéntejtől. Attól függ a tehént is mivel táplálják.
2009. febr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószinü allergia. Egy pár hétig ne adj neki még picit sem, mert sajna igy alakul ki az allergia.

Pár hét mulva próbáld kezdeni, de csak pár korttyal, aztán figyeld megint, hogy reagál, bármilyen bőrelváltozást látsz, akkor vidd orvoshoz. Nem éri meg kockáztatni.

2009. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
20.57-es vagyok. Hasa nem ment a tejtől? Az én kislányom tejcukor érzékeny, lehet, hogy ez van a háttérben. Figyeld és szükség esetén vidd orvoshoz.
2009. febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Istenem! Remélem nem okoztam nála egy életre szóló tehéntej allergiát!!! 1,5%-os tejet adtam neki, nem hígítottam. A dokinak nem merem megmondani, mert nem volt megbeszélve a dolog, de a drága nagyi unszolására és győzködésére mégis adtam... Már nagyon megbántam, hogy hallgattam rá!!!
2009. febr. 15. 22:19
 5/7 A kérdező kommentje:
Holnap mégis elviszem orvoshoz.
2009. febr. 15. 22:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Ird meg mit mondott a doki!

Szoritunk értetek.

A higitás meg butaság, mert se a tejzsir, se a tejfehérje, ami ártalmas lehet, nem oldódik vízben.

2009. febr. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Annyit mondott a doki, hogy kenjem Neogranormonnal a kiütéseit (csak a fenekén van), és egy jó ideig ne adjak tehéntejet. Csak tápszert, meg persze bébiételt (főzeléket, gyümit...). A tejet csak fokozatosan először kis adagokban kell adni, pl: egy-két kiskanállal belekeverni a főzelékébe, majd lassan, fokozatosan emelni az adagot. Annyit mondott még, hogy lehetőleg 2-3 éves koráig kerülni kell a tej adását...
2009. febr. 16. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!