Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kell fejlettnek...

Mennyire kell fejlettnek lennie egy 9 hónapos babának? Attól tartok kissé el van maradva a társaitól.

Figyelt kérdés
A ti 9 hónapos babátok hol áll a fejlődésben? Mind a mozgás, mind pedig a szellemi fejlődése érdekelne. Esetleg meg tudnátok mondani mekkora a baba súlya, cm-je? Nagy babák tényleg lassabb fejlődésűek?
2011. febr. 25. 19:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

A kislányom most 1 éves, de 9 hónaposan ezeket tudta:

8100 gramm és 70 cm.

Ül egyedül, feláll mindenhol és körbejárja a kiságyát, járókát és kúszik-mászik. Pá-pát mondja és integet is. Mamát, papát, kell mondja.

Állítólag azt én is hallottam, hogy a nagyobb babák lustábbak mozgásilag.

A te babád miket csinál már?

2011. febr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt az oldalt nézegettem ép és az én kicsim még nem nagyon csinál ilyeneket...:(

Nem mászik, csak fókázik. Most tegnap bemutatta (ment 2 lépést négykézláb) azóta nem produkálja magát. Felülni már megy neki, ha lefekszem mellé, belém kapaszkodik, igyekszik felállni, de még ügyetlen. Tapsolni nem tud...Nem mondja azt, hogy apa, papa, baba...Csak anya és mama féle dünnyögése van, így sír..hisztizik értem. Figyelmes kis karapek, ha szólunk neki felénk fordul, érdeklődik a kaják után, pakolja a szájába amit elé teszek. Egyik ismerősöm babájával egy idősek, de ő sokkal érettebb gyerkőc. Már a tekintetén is látszik. Ő már próbálgatja a kirakóst, ahol az állatokat illesztgeti be a képbe. Feláll egyedül az a baba és kapaszkodva jár. Kicsit aggódom...:( Ugye nincs lemaradva?

2011. febr. 25. 19:56
 3/22 A kérdező kommentje:

Az én kicsi fiam 80 cm magas, és 10610g...

Csak fókázik, felül, bennünk igyekszik felállni, de nem igazán megy még neki. És nem is erőltetem. Pápát integet, de csak ha ő akarja. Mama és anya hangon magyaráz utánunk...

2011. febr. 25. 19:59
 4/22 anonim ***** válasza:

legújabb kutatások szerint a gyerekek 75 %-a nem azt csinálja, mint az átlag. Jól írtam a számot, 75 %! Ne aggódj, mi még csak mászunk, 6,5 kg-k vagyunk pedig :) nem maradtunk le semmiről :)


Próbáld meg elengedni a füled és szíved mellett a versengő anyukák, siettető védőnők, orvosok megjegyzéseit. Ha így jó a babádnak, így jó, lényeg, hogy boldogok legyetek :)

2011. febr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Értem én, csak kicsit sajnálom. Nehezen indult az élete, nagy megpróbáltatásai voltak..Ezzel nyugtatom magam, hogy biztos ez miatt van egy kicsit lemaradva...És ezért látszik meg jobban a fejlődésében..
2011. febr. 25. 20:13
 6/22 anonim ***** válasza:

én fiam 8fél hós, ül, áll, kapaszkodva ma kezdett menni asztal, ágy mellett, feláll bárhol kapaszkodva, mászik, beszélni csak gagyarászik (semmi érthető), viszont ma a tescóban a kasszás néni integetett neki mikor mentünk el tőle, és akkor fel le mozgatta kis kezét ökölbe. ezt nemtom most integetés volt, v csak csapkodott, ahogy szokott :)

66cm, és 6700g kis drága :)

2011. febr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Szia, az én fiam, 9900 gr, és 77 cm, ma voltunk státuszon.

ő már decemberben felült, felállt, majd januárban elkezdett mászni, novembertől kúszott.

mondja, mama, nyanya(ez vagyok én), kuka=kutya, tita=cica, de van kutya, és macska is, tehátz azért mondja mert ül a teraszajtóban, és nézi a cicákat, és dumál nekik.de a védőnő. és a dokinő szerint is ő "túlfejlett", ami adottság, azt mondta nekem, hogy ilyan korban nem szoktak még beszélni,főleg nem a fiúk, a lányok néha-néha. Én nagyon megbízok bennük, adok a véleményükre.

Barátnőm kisfia, pár nap van közöttünk, nem mond semmit, csak sikít:-), nem ül, csak áll, mászik, és lépeget a bútorok mellett.

És ő sincs lamaradva.

Minden gyerek más, szerintem ha gond lenne, azt a 9 hós státuszon mondták volna, mert gondolom nálatok is ugyanúgy van, mint nálunk, hogy a védőnő, és az orvos is megnézi.

2011. febr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nagyon ügyes babáitok vannak! Hihetetlen mikre képesek már! lehet, hogy most egyszerűen bepánikoltam csak. A doktornéni és a védőnő csak azon hüledezett,, hogy mennyi kaját bedörgöl egy evésre, és hogy nagyobb sokkal mint egy egy éves...:s Szóval semmi konkrétat nem mondtak, hogy gond lehetne e. De én nem nagyon vagyok a szakmai tudásukkal és tapasztalatukkal elégedett. Több esetben kellett más orvoshoz vinnem a fiaimat, és ott egészen más volt a gyerekhez való állásuk, főleg miután megtudták, hogy a kicsi milyen kis beteg volt...De mindegy...

Lehet, hogy csak én reagálom túl a dolgot, csak nagyon féltem. A tesója ennyi idősen felállt, bútorok mellett kapaszkodva ment, négykézláb ment már 7 hósan, holott bátyus is nagy baba.

Egy évesen kell majd csak visszavinnem fejlődés neurológiára. Fél évesen volt utoljára, de akkor a doktor mindent rendben talált. Fél évesen még csak kezdte tanulgatni a forgást, hasról hanyatt és vissza...Ő elégedett volt vele. És ő is a méretével kapcsolatosan biztatott, hogy más fél éves baba, akik intenzívről kikerültek fele ekkorák, mint akkor az én "kicsi" fiam volt...Szóval, teljesen beparáztam.

És igen, kissé rosszul esik, mikor összehasonlítják az ismerőseim, hogy az ő fiúk már áll, már megy, stb...

2011. febr. 25. 20:36
 9/22 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Minden baba máshogyan fejlődik, még a testvérek között is, szerintem nincs lemaradva, nagyobb a babád mint az átlag.

Ha gond lenne azt már mondták volna neked.

Az én lányomnak is elég nehezen intult az élete, a születése után.

2011. febr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
*indult
2011. febr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!