Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van vicces kisbabás/kisgyereke...

Van vicces kisbabás/kisgyerekes saját történeted?

Figyelt kérdés
Kérlek, írd le!
2011. febr. 26. 12:17
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
94%

Ma reggel történt:


3 éves kislányom épp mérges a bátyjára (!), dúl-fúl, így jön oda hozzám:


"Én megmondtam, hogy nem akarok testvért, de ti csak vettetek egyet!"


Mintha nem ő lenne a kicsi :-))

2011. febr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
53%
De aranyos. :)
2011. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
60%
:))) Jaj, ez nagyon edes !
2011. febr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
97%

Vigyázzatok mit mondtok a gyerek előtt. Nekem keresztanyám Gyöngyi. A lányom imádja. Olyannyira, hogy volt mikor 3 héten keresztül folyton Gyöngye nénit kellett rajzolni. A végén már azt mondtam hogy utálom Gyöngye nénit, hagyjon békén.


Erre mikor legközelebb jöttek keresztanyámék, a gyerek megkérdezte az apját. "Apa! Te szereted Gyöngye nénit?" Az apja persze mondta hogy igen. Erre az én kis csillagom. "Mert tudod anya utálja!"

2011. febr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
83%

Kisfiam 17 hónapos lesz a napokban, egyre többet beszél, próbálkozik kimondani mindent. Elég sok sztori van, amit már feljegyeztem, mert mindig alkot valamit.


10 hónaposan például bemászott a dolgozó szobába, és lerámolta apja számláit, amik egy kupacban voltak a könyves polcon, a könyvek tetején. Mivel csöndben volt, apja tudta, meg kell keresni, mert valami rosszat csinál. Odament a dolgozó szoba ajtajához, manónk éppen az egyik számlát fogdosta, majd mikor meglátta, hogy lebukott, felkiáltott, hogy HEJJJ, eldobta a számlát, és szélsebesen arrébb mászott, mint aki azt akarja mondani: Kicsoda? Éééén? Én aztán nem! :)


13 hónaposan egy újabb mániája lett kisfiamnak, mégpedig az, hogy a fiókjaiból kirámolta minden ruháját. A legbosszantóbb az volt, hogy az összehajtogatott hosszú ujjú pólóit is, kb. 15 darabot szórt ki egyenként, én meg naponta legalább hatszor hajtogathattam össze, és rakhattam vissza. Gondoltam kitolok vele, és átrendeztem a fiókokat, a hajtogatott pólókat átraktam két fiókkal feljebb, ahol már nem éri el, az eredeti kedvenc fiókot pedig üresen hagytam. Kisfiam odament, kinyitotta, és látta, hogy ez bizony üres. Biztonság kedvéért azért kézzel is ellenőrizte, hogy üres-e, belekotort. Miután tényleg nem talált benne semmit, visszacsukta. Majd lépett kettőt jobbra, és kihúzott egy másik, nagyobb fiókot, és meglátta, hogy az tele van anya melltartóival. Felvirult az arca, majd ezt mondta kaján vigyorral: HE-HE! És egyenként, bosszúból kiszórta a fehérneműimet. :)


13,5 hónaposan már még több szót próbált utánozni, és sokszor mondott olyanokat, hogy értelmes szót bele lehetett hallani. Szóval a sztori: kisfiam éppen egy kekszet evett. Csupa morzsa volt a szája, apukája meg is jegyezte: Ejnye Te, hát így kell kekszet enni? Hogy nézel ki? Erre kisfiam éppen "megszólalt": DISZNÓ. Apukája rögtön rávágta: Igen, kisfiam, pont úgy nézel ki. :))) Olyan jót nevettünk rajta, tényleg úgy jött ki, mintha szándékosan mondta volna.


14,5 hónapos korában egy délután megbeszéltük apával, hogy kimegyünk havat lapátolni. Bocika hozza a cipőjét, mondja: Mennü, mennü (menjünk). Majd készülődünk, öltözködünk, de minduntalan az apja háta mögé akart állni, és onnan vigyorgott fel rá. Párom kérdezi, közben nekem hátat fordít: Mondd már meg légyszi, mi van rajtam hátul, amit ennyire meg akar nézni? Már épp mondtam volna, hogy semmi, mikor kisfiam "megszólalt" ismét: PICA! :)) Na azt a röhögést... :)))


15 hónapos korában nagymamáéknál voltunk, ahol új fűtés rendszer van beépítve, ami kicsit érdekes szagokat árasztott az elején. Éppen erős záptojás szagot éreztem, amikor is megkérdeztem: Ki pukkantott? Erre kisfiam, ahogy elvonult előttem, kapásból rávágta: TE! :))


Szintén 15 hónapos korában egyik nap a mániája volt, hogy a 100 db-os építőkocka szettet kiszórja, majd a parkettán csuszatolja össze-vissza. Apukája megunta a dolgot, és mondta: Na most elég volt, búcsúzz el tőle! Közben összeszedte a kockákat, belerakta a dobozába, és feltette a szekrény tetejére. Kisfiam odaállt a szekrény elé, nézett a doboz után, integetett neki, és közben mondta: Pápá! :))) Ő csak elbúcsúzott. :))


Pár hete elkezdtem, hogy az aktuális rosszalkodásainál csak felemelem a mutatóujjamat, és mondom neki: Nana! Erre valamelyik nap, mikor legyűrtem a kanapén, nyúzom, csikizem, puszilgatom, kihámozta magát a karjaimból, menekült előlem, majd felemelte a jobb mutatóujját, megrázta, és azt mondta nekem: NANA! :))))

2011. febr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
83%

A fiamnak nem régen volt a 3 éves szülinapja. Mindenki kérdezte, hogy mit hozzon a Szülinap Tündér. A fiamnak annyi ötlete volt, hogy mondtam neki, nem bírja el ezt a sok ajándékot, válasszon ki egyet, amelyiket a legjobban szeretné, és azt rajzolja meg a Tündérnek. Ez így annyiban is maradt, majd vittem oviba és a következő párbeszéd zajlott le.


- Anya, itt lakik a Jézuska? - mutatott rá egy házra

- Nem, a Jézuska fönt lakik az égben.

- Akkor felmegyek hozzá repülővel.

- Kicsi vagy még fiam ehhez.

- Jó, akkor holnap megyek, mert akkor már nagyobb leszek.


Ezt a kérdést reggel már nem is hozta fel, viszont, amikor mentünk haza, ismét megszólalt


- Anya, én már tudom, hogy a Jézuska a templomban lakik. Peti elárulta nekem. Anya, megállsz a templomnál?


Mivel hazafelé menet templom előtt megyünk el, így nagy kitérő nem is kellett, és egyébként is be szoktunk menni, hogy szokja a fiam. Megálltam, és egyből beszaladt az altemplomba, ahol van két Jézus szobor. Az egyik előtt megállt, elővette a Playmobilos katalógusát a zsebéből és elkezdte:


- Jézuska neked mondom, mert a Tündér nem bírja el, amit én szeretnék. Hozzál nekem tűzoltó állomást, rendőr állomást, repülőt, cirkuszt. Na és az öcsémnek két rendőrt.


Jézus szobor nem válaszolt vissza, és a fiam csalódottam csak ennyit mondott nekem:


- Anya! Jobb lenne szerintem, ha inkább én lennék a Jézuska, és én mennék el vásárolni.


Egy másik eset:


Szintén a 3 éves fiam elkezdett hisztizni a kocsiban azért, mert szeretett volna játszóházba menni, de akkor nem volt ez lehetséges. Végig üvöltött a kocsiban, és rendre parancsoltam


- Fiam, játszóházba csak az a gyerek mehet, aki nem cumizik, és nem tagadja meg folyamatosan a szülői parancsokat. Nem mutatsz együttműködést, úgyhogy addig nincs játszóház, amíg ez a viselkedés fennáll.


Csak nem hagyta abba. Meg kellett állnunk vásárolni, és ahol megálltunk, egy rendezvény miatt kordonnal volt elkerítve a terület és kb. 20 rendőr állt ott. Kiszálltunk, fiam még mindig hisztizik, majd közöltem vele:


- Ha nem hagyod abba, akkor a rendőr bácsik garázdaság szabálysértése miatt előállítanak és megbüntetnek.


A fiam odasietett a rendőrökhöz és a következőt mondta:


- Sziasztok rendőr bácsik. Ne büntessetek meg. Én csak huncut vagyok és sírok.


Majd visszanézett mosolyogva:


- Látod anya! Nem büntettek meg.

2011. márc. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
99%

Én is feljegyzem őket, mert az ember elfelejti, pedig olyan jók. A legutóbbi:

Pelenkázom a 1,5 évest a 3 éves pedig pont a lábánál áll és tragikus hangon felkiált: Anya, lukas a tesó feneke! :)

2011. márc. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
90%

Kisfiam mindig elbújik, ha kakil. (Még pelusos.) Múltkor shoppingolni voltunk és rájött a kaki, de nem tudott hova bújni. Egy eladó hölgy látta a szitut és mondta neki, hogy menjen be egy próbafülkébe. Szépen sikerült is a dolog! Pár hónapra rá, a lehető legkisebb, egy próbafülkés, tömött kis boltban voltunk és felpróbáltam valamit. Kintről a babakocsiból ezt hallottam: "Anya kakil! Anya kakil!" Jó sokszor, jó hangosan...


Másik:

Kisfiam 28 hónapos. Kiskora óta hetente jön hozzánk a barátnőm, Kati. Fiam nagyon szereti. A minap ránk nézett és azt mondta: "Ti Anyák vagytok! Kati mindig jön!"

Hát, nem semmi!

2011. márc. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
98%

Nekem még csak 5 hetes a kisfiam,de már produkált egy édes kis szituációt.

Hasfájós szegénykém és sokat nyög,erőlködik mert a puki nehezen jön neki.Egy ilyen alkalommal az ágyunkon feküdt,egyenesbe vágta magát és erőlködött.Vagy öt perc után megemelte a lábait és egy hatalmasat pukizott,letette a lábait és ennyit "mondott" ejjjjj.

Nagyon édes volt :)

2011. márc. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
94%

Bár nem saját, de nagyon édes sztori:

Unokaöcsém, kb. 3 évesen a piac közepén elkiáltotta magát, hogy: "Anya, női bugyi van rajtam!"

S szinten kb. 3 évesen, odarohant egy babakocsihoz, majd belenézett, és hangosan ezt mondta: "Gyere Anya, ilyen ronda gyereket még nem láttál!"

:)

2011. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!