Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes a kisfiam nem tud...

4 hetes a kisfiam nem tud kakilni. Ötletek?

Figyelt kérdés
2009. febr. 16. 11:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mennyi ideje nem kakil, de egy kis teát én gyakran (szinte minden nap) adtam a lányomnak, mert a több folyadék segít és ő is nehezen kakilt. Nekem mondták még, hogy egy kis cukrot is keverjek a teába, mert az is segít, de én végülis anélkül adtam és így is jó volt. Ha sok napja nem kakil, akkor a védőnő biztos mondja, hogy kúpot is lehet használni erre.
2009. febr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
H leírod a pontos helyzetet könnyebb lesz válaszolni. Mit eszik? Mennyi ideig nem tud kakilni? Mit használsz?
2009. febr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha anyatejes a baba,akkor az is normális,ha minden pelusban kaki van,az is ha 4-5 napig semmi nincs.Az utóbbi esetben jól hasznosítja.Ha tápszertől szorulásos akkor lehet váltani is.Adj neki cukros kamilla teát éhgyomorra,az segít.Nekünk is azt ajánlotta a gyerekorvos.
2009. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha anyatejes akkor 4-5 napig normális.A folyadék sokat segíthet!

Nálunk a védőnő a hőmérőzést javasolta,mert az ingerli a picit.Nálunk bevált,de nem szabad sűrűn alkalmazni!

2009. febr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Anyatejes de egy kis pótlást kap (tápszert) ami napi kb:60-90ml.Minden etetés után volt széklete,de három napja csak segitséggel tud kakilni, görcsoldó kupot adok neki ami felingerli és ki is nyomja a kakival együtt.Alkalmaztam már hőmérőzést is nála, de volt olyan is hogy a kupre még hőmérővel rá kellett segiteni.(ennek volt eredménye)Adtam neki köménymagos teát is üresen.Attól csak pukizott.Ma főztem neki kamilla teát azt is üresen, még annak nincs hatása.Én nagyon figyelek az étrendemre.Én is iszok kamilla teát hátha a tejen keresztül hatásos lesz.
2009. febr. 16. 11:44
 6/15 anonim ***** válasza:

A végbél ingerlése csak nagyon alkalmankénti megoldás lehet.

Erre nem szabad rászoktatni a gyereket,sem a kúpozásra.Elgyengíti a záróizmokat a sűrű használat.

Vannak babák akik nehezen kakilnak sajnos.De ha csak ennyi tápot kap,akkor nem kell aggódni még több nap után sem.

Próbáld ki a kamilla teát.

2009. febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Igen tudom sajnos hogy ez nem megoldás de ez már s.o.s. volt mert nagyon tekerte a pocóját.Sajnos ez miatt aludni sem tud nyugodtan.

Már adtam neki kamilla teát most várom a hatást.Remélem meghozza az eredményt.

2009. febr. 16. 11:56
 8/15 anonim ***** válasza:
Anyatejes babánál nem baj, ha nincs minden nap széklete. Tápszereseknél jó ha van, de minden baba más. Nem kell erőltetni. Még eléggé kicsi, szokatlan neki a kakilás is, bármennyire furcsán hangzik. Lehet, hogy megvárhatnád , hogy magától kakiljon. Ha mindig hőmérőzöd, kúpozod, nem fog tudni segítség nélkül kakilni. Amikor az én babám csak anyatejes volt 4-5 naponta volt széklete. Ha az állagával nincs gond, szerintem ne kakáltasd "mesterségesen". Ha szorulása lenne(kemény a kaki), adj neki sok folyadékot. A köményes tea nem minden babának jó, van amelyik rosszul reagál a szélhajtókra, zavarja a megnövekedett puki mennyisége. Normális, ha szenved egy kicsit a kakitól, sok baba még egy puki miatt is keservesen sír, hozzá fog szokni, később nem lesz vele ennyi gondod. Ha mindenképpen szeretnéd, tegyél cukrot a teájába, mondjuk eléggé sok cukor kell, hogy hatásos legyen. Megtámaszthatod a lábát kakáláskor, könnyebb úgy nyomni, (mint szülésnél:))
2009. febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk is volt ilyen problémánk, a doki azt mondta, hogy meg kell tanulnia kakilni, ha három napig semmi akkor lehet adni neki maximum egy negyed glicerines kúpot. Az én kisfiam is kap pótlást. A gripe water bevált a hasfájás ellen és a kaki is könyebben jön. Én mecsek babateát adok neki, nálunk nem vált be se a hőmérőzés se a kamilla tea. Most 2hónapos és még bizony előfordul, hogy nem jön magától a kaki...
2009. febr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
6%
Beöntést neki! Vagy 2x-3x vágd gyomron akkor még be is fosik
2010. márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!