Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Két éves kisfiam 3 napja...

SOS! Két éves kisfiam 3 napja nem kakilt, egyébként is rettenetesen nehezen szokott kakilni, de most már sem a Laevolac, sem a Glicerines kúp nem használ. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Holnap délután megyünk tanácsadásra...addig is valami ötlet?! A rostdús étrendi-tanácsokon már rég túl vagyunk... már semmi olyat nem kap ami nem székletlazító hatású...
2010. márc. 10. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

elvileg a frissen facsart narancslé helyrehozza, de mindenki más.

V egy kis kanál olaj.


Én lehet felhívnám dokit.

2010. márc. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tápis? Válts tápot! Én a milupat cseréltem Beba -ra, minden rendbejött már másnapra, addig meg bogyózott, meg hőmérővel turkáltam szegényt. Ez volt a vègső, vagyis az óramutató járásával megegyezve forgattam a fenekében a hőmérőt, kissé bedugva, amig nem éreztem, hogy jön az inger és már jött is...mennyit szenvedett szegényke ugy 5 -6 hósan, ahelyett, hogy cseréltem volna tàpit hamarabb! A sok víz, folyadék adása is fontos, elkerülhető a széklet beszorulása, hisz nő a folyadéktartalma.
2010. márc. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, látom 2 éves, vagyis már nem tápis, marad a hőmérő vagy a tömény, langyos, jó cukros kamillatea, ugy egy jó deci húzóra.
2010. márc. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni gyógynövényboltokban úgymond "fosatós" lekvárt. Tömény szilva. Abból egy kiskanálnyit megeszik, és garantáltan lesz kaki. Ez még nekem is segített, amikor terhes voltam. (B)
2010. márc. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
frissen facsart narancslé sok folyadék
2010. márc. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugyan ez a próblémája a 20 hónapos lányomnak.

Szombaton volt a 4 alaklom hogy szabályosan belészorult a széklete. Se ki, se be. Egész nap próbálkozott, sikitozott, mi meg ne tudtuk,hogy mik ezek a kitörések nála mire délután rájöttem, hogy mi a gond.

1 órát szenvedtünk vele, iszonyatosan kifáradt a sok sirástól és erőlködéstől, végül már láza is lett.

Felhívtam az ügyeletet mert nem tudtuk hogy már mit tegyünk.....rettenetes látvány volt. Teljesen kemény darabokban széteső volt a széklete, látszott hogy teljesen száraz.

Az ügyeletes orvos azt mondta hogy meleg cukros kamillateába laevolac szirupot tegyek 10 ml-t.

Ahogy olvastam a tanácsokat, talán nekünk is tápszert kéne váltani? (Hipp 3)

Bár már az előző alkalmakkor is jeleztem a háziorvosnak ezt a problémát, most végre elértem hogy kivizsgálják, szóval holnap megyünk egy 1 napos kivizsgálásra.

Bocs, hogy hosszúra sikerült.

2010. márc. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lányomnál a napi egy aktívia joghurt bevált. Még nekem is segít ha gondom akad...
2010. márc. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!