Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Káros vagy nem a bébihordozó...

Káros vagy nem a bébihordozó az újszülöttnek?

Figyelt kérdés

Teljesen összezavarodtam. Most lehet vagy nem abban a pici, annyira megoszlanak a vélemények. Bébihordós babakocsink van, most abban sem tudom tologatni a picit? Valaki szerint abban külön jó tologatni, mert teljesen kivan támasztva a picike, valaki szerint pedig egészségtelen a gerincének. Mondjuk azt sem értem, hogy miért kell vízszintbe lennie egy babának már egy naposan, ha 9 hónapig magzati pózban volt.

Nagyon érdekel a kérdés, aki tud valami cikket vagy tanulmányt légyszi linkelje be.

Nagyon köszi


2009. febr. 16. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az újszülötteket fektetni kell-vízszintben. A csigolyákat nagyon megterheli, ha összepréselődnek, deformálódhatnak-rosszul fejlődhetnek. Hordozóba csak akkor tenném újszülött babámat, ha nem lenne más megoldás. A magzati pózban vízben volt a baba, egészen más a terhelés ilyenkor. Gondolj csak arra amikor úszol.
2009. febr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Káros, nem is kicsit.

A pocakodban folyadékban volt, az teljesen más tészta (sőt, az utolsó hetekben elvileg fejjel lefelé, mégsem lógatod őt fejjel lefelé most :)

Hidd el, nagy árat kell később fizetni az ilyen kényelmes ültetgetős megoldásokért.

2009. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha naponta 1-2 órát abban tölt kisebb részletekben, akkor nincs semmi baj. Ha meg messzebb utazik az ember, akkor eleve több órát is abban van. Nekünk is ilyen babakocsink van. Ha autóval megyünk valahova, akkor a bébihordóval együtt tologatom, de ha itthon teszem be a babakocsiba, akkor inkább simán fektetve. Szokja meg mindkettőt!


Egyébként a bébihordó úgy van kialakítva, hogy ne merőlegesen nehezedjen a popójára és a háta egyenesen van benne (a szűkítő meg még azt is megakadályozza, hogy egy kicsit is elferdüljön benne), szóval a csigolyák egyáltalán nem nyomódnak, nem csúszhatnak össze.


Használd nyugodtan, csak mértékkel!

2009. febr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Bizony a csigolyák terhelődnek, már 15 fokos dőlésszögben is.

Az autóban nem tudod elkerülni a használatát, de azon kívül betiltanám.

2009. febr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a második válaszolóval.Én amikor a babámat vártam utánajártam a dolognak.Két ortopédus mondta(egymástól függetlenül),hogy csak rövid ideig szabad a babákat hordozóba tenni,mert nem egészséges.Ezekről a luxus babakocsikról sem volt túl jó vélaményük.

Ezek után döntöttem úgy,hogy ha autóval utazunk akkor használunk csak hordozót!

2009. febr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak egyet nem értek, hogy akkor miért csinálnak hordozókat, miért nem tiltják be? Ezek szerint ennyire káros, akkor ez senkinek nem tűnik fel?

Az is érdekes, hogy külföldön előszeretettel használják őket, sőt már rengeteg olyan babakocsi van újszülötteknek, ami csak egy bébihordó, csak kerekekkel. Külföldön nem jöttek még rá erre? Érdekes.

Számomra ez olyan mint a bébikomp használata, senkit sem ismerek aki emiatt szenved valamilyen betegségben. A legjobb az, hogy akik a bébikomp káros voltát kitalálták, szerintük a babákat nem szabad segíteni a járásban még a kezük fogásával sem. Mert egyedül kell megtanulnia. Szóval számomra ennek is olyan szaga van, hogy majd kitalálnak valami mást, több pénzért.

2009. febr. 16. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!