Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy kezdte a biliztetést?

Ki hogy kezdte a biliztetést?

Figyelt kérdés

Lányom 8 hós, és ráültetem.

Az a baj, hogy reggel ébredés után nincs szivem mindjárt ráültetni, mert olyan édesen szeret nyujtózkodni, lassan ébred.

Ebéd után jó lenne, akkor kakil, de általában már a kaja utolsó falatjainál nyomja is.

De azért ráültetem a délutáni pelenkázáskor, hogy szokja.

Ki , mikor, hogyan kezdte, mi vált be?

Tapasztalatok, vélemények, vagy jó könyvek érdekelnének.


2009. febr. 16. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

szia, igaz nekem fiam van s 2 éves múlt, én is próbálkoztam a te módszereddel ilyen idő korban de sztem nem érettek még ők erre....mi olyan másfél évsen mondogattuk aztán neki, de nem érdekelte, mi meg nem erőltetjük, most se bilizik még, (bár családom mondja a jobbnál jobb ötleteket)de sztem 3 éves korig belefér h nem bilizik.-meg más szt is mostmár.

Most ott tartunk h fürcsi előtt kérdezem ráül e a w cre, van amikor igen van amikor nem...s pisil is, tudja szabályozni de az én fiam lusta...várom a nyarat s akkor kisgatyában lesz, s akkor majd...

2009. febr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
n em tudják még szabájozni mikor pisilnek kakilnak 1.5-2 évesen tudják visszatartanivagy szólni,hogy bilizni kell. Egyébként a kakilás a bilibe nehezebben megy nekik. Ez persze változó..
2009. febr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nincs azzal semmi baj,hogyha ráülteted.Legalább szokja.

És 3 éves koráig simán belefér. Ilyenkorra fejlődik ki a záróizmuk.

Én is ráültettem 7 hónapos kora óta a bilire.

Nekem annyi szerencsém van,hogy nálunk az esetek nagy többségében csak reggel ébredés után van kaki.

Most 11 hónaposak leszünk reggel bilibe kakilunk.

De,hogyha napközben előfordul kaki,akkor az a pelusba megy. Illetve volt olyan is hogy reggel félálmában kakilt,akkor persze hagytam hagy kakiljon a pelusba.

Igazából hogyha ebéd után kakil, akkor kellene ráültetni,az is jó hogyha csak néha sikerül.

Szerintem a lényeg,hogy amikor már nagyobb lesz nem lesz számára idegen a bili.Úgy is ő dönti el.

2009. febr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

a tudomány mai állása szerint 1-1,5 éves korig nem kell őket ráültetni, mert ha megy is bele vmi, az teljesen véletlen, mert az agyuk nem tudja összehozni a dolgot még...

de megpróbálhatod...

2009. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom,hogy másfél éves kor kornyékén tud jelezni a baba, hogy dolga van. Viszont mi is kipróbáltuk, 11 hónapos most a fiam, 1 hónapja probálkozunk: kakis pelus ált. csak reggel van, így reggeli elott bilizunk, és próbaképp még ebéd után. Nem eroltetném, ha nagyon ellenkezne, csak fokozatosan szoktatom, a teljes leszokáshoz még van ideje.
2009. febr. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem meglepett, hogy már biliztetitek. Biztos jó, hogy szokja, csak az én kisfiam egyszerűen nem ülne még meg a bilin egy percig sem. (10 hónapos) Rögtön feláll és elspurizik onnan, bárhova ültetem. Úgyhogy nem merek próbálkozni, mert még "végigjelölné" a lakást... Ráadásul én már csak akkor veszem észre, hogy "vécéznie" kell, ha már nyom is. Akkor meg már késő. Főleg, hogy naponta 3-4x is van nagydolga. Úgyhogy én valamikor nyáron, 14 és 18 hónapos kora közt akarom megpróbálni, amikor kint szaladgál majd a kertben.
2009. febr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!