Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyed alatt fogant baba után,...

Gyed alatt fogant baba után, hogy alakulnak a továbbiak?

Figyelt kérdés
Most 1éves a kisfiam.Már tervezük a tesót.Ha idén fogan meg de még nem születik meg a gyed lejártáig akkor hogy alakul a juttatás? Nagyvállalatnál dolgozom aki gyed kifizető tehát egyenlőre ugyanúgy a melóhelyemtől kapom havonta a gyedet. De ha pl. jövö márciusan lejár a gyed de nekem csak juniusban születne meg a 2.baba akkor hogy lesz,mit kapok? Seitsen ebben aki volt már ilyen szituban vagy ért hozzá.Köszönöm előre is.
2011. febr. 27. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha a gyes első néhány hónapjában születik meg a tesó, akkor a gyed alapja a szerződés szerinti béred lesz.


Egész pontosan úgy lehet kiszámolni, mi lesz az alapja, hogy megnézed, az igénylést megelőző évben hány hónapot voltál gyesen. Ha 2012. július 17-ig megkezded a tgyást, akkor a gyedet még 2012-ben igényled, az igénylés előtti évben (2011-ben) egész évben gyeden voltál, a gyed alapja a szerződéses béred.

Ha július 17 után kezded meg a tgyást, akkor a gyed igénylés átcsúszik 2013-ra, ekkor az irányadó időszak 2012, amikor 6 hónapot meghaladóan gyesen voltál, ekkor a következő gyed alapja a minimálbér lesz.

Ha a terveiteknek megfelelően júniusban születik a tesó, akkor mindenképpen a szerződéses bér lesz az alap.

2011. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Nagyon jártas vagy a témában,köszi:-)
2011. febr. 27. 20:13
 3/14 anonim ***** válasza:
Nincs mit:)
2011. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Én is kérnék egy pici segítséget. Kislányom augusztus elején lesz 1 éves. Tervezzük a kistesót. Jövő januárban kezdődik majd a projekt, vagyis jövő év vége felé fog megszületni. Ebben az esetben akkor hogyan kell számítani? A tgyást a születés napjától vettem igénybe, jövő augusztusig vagyok gyed-en. Nekem is kifizető hely a cég. Kérlek nekem is segíts, mert nekem még mindig nem egyértelmű annyira az egész. Milyen ellátás jár az első gyerkőc után és mi fog járni a második után? Köszönöm szépen.
2011. febr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

SZia:)

Mivel a kislányod augusztus elején lesz 1 éves, így 2012-ben kicsit több, mint 7 hónapot leszel gyeden. Ez azt jelenti, hogy ha a tesó 2012 év végén születik, akkor a tgyásod alapja a 2011-es év lesz, amikor egész évben gyeden voltál (ezért alapja a szerződés szerinti béred), a gyed alapja pedig 2012 lesz, amikor nagyobbrészt gyeden voltál (6 hónapot meghaladóan), így a tesó utáni gyed alapja is a szerződés szerinti béred lesz.

Mindig úgy kell kalkulálni, hogy az igénylést megelőző évet veszed alapul, és annak a jövedelme alapján számolják a gyedet. Ha nem volt abban az évben jövedelem ( a tgyás, gyed, gyes nem jövedelem, hanem ellátás - csak azt tekintik jövedelemnek, amiből egészségbiztosítási járulékot vonnak), akkor megnézik, miért nem volt. Ha azért, mert nagyobbrészt (6 hónapot meghaladóan) gyeden, tgyáson voltál, akkor mindig a szerződés szerinti béred az ellátás alapja. Ha nagyobbrészt gyesen voltál, akkor meg a minimálbér.


A két gyerek után egyszerre kizárólag családi pótlék jár.

Mivel a tgyás, gyed, gyes a te jogviszonyod alapján jár, így egyszerre csak egy gyerek után veheted igénybe. Az sem járható, hogy apa, vagy nagyszülő kéri a másik gyerek utáni juttatást, mert ők csak azt vehetik igénybe, amiről te lemondtál, és ilyen esetben nincs miről lemondani.

Vagyis amivel több lesz a két kicsi után a bevételed, az a családi pótlék. Két gyerek után ez 26600Ft (jelenleg).

Remélem tudtam segíteni:)

2011. febr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia Kedves utolsó!

Nagyon jártas vagy a témában.

Én még csak most kezdek ennek utána járni mivel a fiam márciusban betölti a 2 évet és jön a gyes.

viszont babát várunk szeptemberre. Ezért arra gondoltam kiveszem a 2 év szabadságát ami így 2,5 hónap durván, utána elmegyek táppénzre.

az új jog szerint a gyest is kaphatom 8 óra munka mellett, ha itthon dolgozom.

Jól okoskodom?

Egyébként a cég pesti telephelye megszűnt, de mivel "visszamegyek" dolgozni és terhes vagyok a 30nap után sem rúghatnak ki, viszont ha nem tudnak munát biztosítani a teljes bért folyosítani kell.

Erről tudsz valamit?

2011. febr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja és bocsi kérdező, hogy a kérdésedbe pofátlankodtam, de nekem is aktuális.
2011. febr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia neked is:)


Ha kiveszed a szabikat, és elmégy táppénzre, akkor az ellátások alapja a szabadság alatt kapott teljes, és a betegszabadság (keresőképtelenség első 15 munkanapja)alatt kapott 70%-os jövedelmed lesz.

Igen, ha a munkavégzés az otthonodban történik, akkor korlátlan időben dolgozhatsz gyes mellett:)


Igen, felmondási védelem alatt állsz, viszont ha nem tudnak munkát adni, akkor a szerződésetek rendelkezik róla, hogy mit kell fizetnie. Általában átlagbért, vagy állásidőt fizetnek.

2011. febr. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves Hozzászólók! Semmi baj,hogy más is kérdezz,hisz itt pont ez a lényeg:-) És milyen jó,hog mindenkinek ilyen hozzáértően tudott segiteni a válaszolónk!!
2011. febr. 28. 14:34
 10/14 anonim ***** válasza:

22:28-as vagyok.

Nagyon köszönöm.

2011. febr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!