Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyed alatt fogant baba után,...

Gyed alatt fogant baba után, hogy alakulnak a továbbiak?

Figyelt kérdés
Most 1éves a kisfiam.Már tervezük a tesót.Ha idén fogan meg de még nem születik meg a gyed lejártáig akkor hogy alakul a juttatás? Nagyvállalatnál dolgozom aki gyed kifizető tehát egyenlőre ugyanúgy a melóhelyemtől kapom havonta a gyedet. De ha pl. jövö márciusan lejár a gyed de nekem csak juniusban születne meg a 2.baba akkor hogy lesz,mit kapok? Seitsen ebben aki volt már ilyen szituban vagy ért hozzá.Köszönöm előre is.
2011. febr. 27. 19:52
1 2
 11/14 anonim válasza:

Nagyon szépen köszönöm én is a választ, illetve a kérdezőnek, hogy feltette ezt a kérdést.


Annyit szeretnék még én is kérdezni, hogy akkor, ha lejár jövő augusztusban a gyed-em, akkor érdemes "visszamenni" és kivenni a két év alatt felgyülemlő szabadságot, vagy inkább kezdjem el a gyes-t? Hogyan járok jobban?

2011. febr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
21:10-es vagyok ismét. Még annyi :), hogy akkor a kisebbik gyerkőcre majd gyed-et kapok, amíg ő nem lesz két éves? ilyenkor kimarad a tgyás része a dolognak?
2011. febr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

SZia:)


Ha a béred nettó 25795 Ft-nál több volt havonta, akkor mindenképpen jobban jársz a gyes helyett a szabadságokkal.

Ha szabira mégy, akkor az ellátásokat a szabi alatt kapott béredből fogják számolni.

Amikor megszületik a tesó, akkor utána is ugyanazok az ellátások járnak. Először tgyás, aztán gyed. A gyed jogosultság kizárólag a tgyás, vagy az annak megfelelő idő letelte után jár, vagyis eleve a kicsi 168 (legjobb esetben 140) napos koráig nem is vagy jogosult a gyedre.


A nagy utáni gyest le kell mondanod, amikor a kicsi megszületik:)

2011. febr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Akkor azt hiszem így most már világosabb a helyzet. Nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítséget. Akkor már csak a babát kéne összehozni. :)


Meg azért most azon gondolkozom, hogy sajnos hatalmas létszám leépítés van a cégnél. Mivel én most itthon vagyok, ezért engem egyelőre nem érint. De, ha jól sejtem akkor addig sem tudnak mit tenni, amíg mondjuk a második babával vagyok. Legalábbis nagyon remélem... :)

2011. márc. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!