Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám a héten csak 7 dkg. ot...

Babám a héten csak 7 dkg. ot hízott. Mennyire gyakori az ilyen?

Figyelt kérdés

3670g.mal született,most 6 kiló 18dkg, kisfiú, 15 hetes. Tudom, szép a súlya, csak az nem tetszik, hogy eddig min. 12dkg-ot hízott hetente,tehát, 12-20 dkg között. Most már kevesebbet is eszik (csak anyatejes). Mérni nem szoktam,mennyit eszik, csak heti 1x, hogy mennyit hízott.

Nem sír, hogy éhes lenne. Igény szerint szoptatom, napi 5x. Többször nem kér. Még nem esem kétségbe, várok 1-2 hetet, és ha akkor is ilyen keveset hízik, és ha csak kell akkor táplálnék hozzá tápszerrel, de ezt nem akarom. Veletek volt már ilyen?


2009. febr. 16. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
nálunk egy hónapig ez ment, 70-90 dkg-okat hízott. vittem az orvoshoz,aki azt mondta,hogy anyatejes babánál az a lényeg,hogy hízzon + alkat függő is + nem hízhat mindig 15-20 dkg-okat,mert akkor egy kis hordó lenne :)) ebben igaza van. letelt az 1 hónap és nem tudom mi történt,de újra nekilódult. 12-15 dkg-okat hízik megint. Amit figyelj: legyen napi 6-7 pellus,ne legyen túl aluszékony,ne menjen a hasa. Amíg nem muszáj ne tápszerezd. az tény,hogy azzal tudod hízlalni,de lehet,h a babád testalkata ilyen vagy most új mozgásformákat kezd elsajátítani (akkor is kevesebbet híznak)
2009. febr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6-7 pisis pellusra gondoltam és ne fogyjon,az a lényeg. az sem baj,ha stagnál egyik hétről a másikra
2009. febr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem nem kell aggódnod,mert az első 3-4 hónapban jelentős a hízás,utána már nem fog hízni olyan gyors ütemben.Nekem is szólt egy ismerős anyuka,hogy számítsak rá,így is lett.
2009. febr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, köszi, köszi! :)
2009. febr. 16. 20:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiammal is előfordult, még az is hogy stagnált a súlya egyik hétről a másikra. Nagyon szép a kisfiad sűlya, ne adj neki tápszert. Hosszabb időszak alatt nézd, hogy mennyit hízik (3-4 hét).

A kisfiamnak 6 foga bújt ki 6 hónapos korára, nekm sokáig azért sem hízott az addig megszokott ütemben.

2009. febr. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!