Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnycsatorna átfecskendezés...

Könnycsatorna átfecskendezés 12-13 hónapos korban? Húzta-halasztotta valaki 1 éves korig a babájánál a könnycsatorna átfecskendezést?

Figyelt kérdés
A lányom 12 hónapos lesz. 5 hónapos korában kezdett könnyezni, váladékozni a jobb szeme. Akkor azt mondta a szemész, hogy valószínű könnycsatorna elzáródás, ezért át kell fecskendezni. Mi ezt akkor nem engedtük meg. Viszont a szeme mostanáig sem javult, így jövő héten megyünk aszemészetre. Tudja valaki, hogy hgyan történik 1 éves korban a könnycsatorna megnyitása? Szerintetek hányszor kell megismételni az átfecskendezést?
2011. márc. 1. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem nagyon értek ehhez,de az egyik ismerősöm kislányának is ez volt a baja.

Ezt találtam a neten:


Ha a panaszok 4-6 hónapos korig nem szűnnek, érdemes a könnycsatornát átfecskendezni. Egy tompa végű, finom fém szondácskával tiszta, élettani sóoldatot fecskendezünk a könnyjáratba, ami azt kitisztítja, és az esetleg még lezárt billentyűt is megnyitja.

Magyarországon szokás az előzőekben jóval korábbi időpontban elvégeztetni az átfecskendezést – „minél előbb legyünk túl rajta” felkiáltással. A nemzetközi szakmai vélemény szerint az átfecskendezést nem kell elsietni, a kisbabák nagy része „saját hatáskörben” kigyógyul ebből az állapotból. Érdemes 4-6 hónapos korig türelmesen várni, hogy a normális érési folyamaton átesve a könnycsatorna orvosi beavatkozás nélkül kezdje meg működését, hiszen maga az átfecskendezés is hagyhat hátra finom hegeket a könnycsatorna belfelszínén. 9-10 hónapos kornál tovább azonban ne is halogassuk az átfecskendezést, mert később a billentyű megnyitása már jóval nehezebb.

Fontos, hogy ezt a kiscsecsemő kori kellemetlenséget ne tartsuk betegségnek, ne féljünk tőle! Türelem, türelem, és ha szükséges, megfelelő időben végzett átfecskendezés.

2011. márc. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!Nekünk is 1 évesen csinálták meg a könnycsatorna átmosást és a doktornő javasolta hogy várjunk addig hátha megnyílik magától.Nekünk csak egyszer kellet megcsinálni.

Én nagyon féltem tőle.Elvitték és mikor lefogták nagyon sírt mire kihozták nekünk akkor már megnyugodott mire a rendelőből kijöttünk már vigyorgott.Utánna kellett még szemcseppet használnunk de azóta minden rendbe van a szemével most már 2,5 éves.Remélem nálatok is így lesz!

2011. márc. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az utolsótol kérdezném, hogy nektek mennyire váladékozott/könnyezett a babád szeme? Mert nekünk annyira nem vészes. Inkább könnyezik, soha nem ragad össze a szempillája, még reggelre sem. Reggel tök egyforma az egészséges szemével, de estére egyre jobban könnyezik, és este szokott váladékozni is.

2011. márc. 1. 11:24
 4/7 A kérdező kommentje:

És még annyit, hogy nektek Budapesten csinálták? Ha igen, akkor hol és ki? Kb mennyi ideig tartott, és hogyan feszítették ki a baba szemét, hogy ne csukja be?

Köszönöm!

2011. márc. 1. 11:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk Dr Domsa Patrícia csinálta.Van magánrendelése is ha keresőbe beírod akkor az átmosásról is olvashatsz.Viszont látta rajtam hogy nagyon félek így azt mondta inkább ne menjek be vele így nem láttam hogy csinálták.
2011. márc. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg pár percig tartott az egész.Nálunk nagyon könnyezett a szeme reggelre összeragadt a szempillája is.
2011. márc. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2011. márc. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!