Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5-6 hónapos babátok napirendje?

5-6 hónapos babátok napirendje?

Figyelt kérdés

Evés, alvás, játék, mikor mi, mennyi?

5,5 hós kislányom kb. reggel 7 körül ébred, az evések így alakulnak:

fél 8, fél 11, fél 2, fél 5, fél 8: szopi (pár korty, ezen alszik be)

délután 6 körül sinlac pép gyümölccsel

Alvás este 3/4 8-reggel 7-ig, éjjel 2* ébred, párt korty szopi után vissza alszik. Valószínűleg azért ébred, mert hasra fordul, viszont vissza még nem tud, és ilyenkor szenved, küszköd. Cici nélkül viszont nem alszik vissza. (cumit, cumisüveget nem fogad el)

Nappali alvások elvileg fél 10-től kb. 45 perc, fél egytől szintén, délután pedig kb. fél 3-fél 5-ig, de előfordult már, hgoy 6-ig is képes volt aludni.

Azért írtam, hgoy elvileg így alszik, mert újabban csak a délutáni jön össze, babakocsizás közben, a délelőtti, délinél mikor már hulla fáradt és leteszem az ágyba, úgy ordít, mint akit nyúznak. Szeme csukva, könnye általában nincs, de torkaszakadtából üvölt. kiveszem, pihiszékbe teszem, ott meg vigyorog.

A Ti babátoknál van műsor elalvás előtt?

Játék: reggel ébredés után nagyágyon kicsit szeretgetés tesóval (2 éves) együtt, utána amíg mi reggelizünk, rendet rakok pihenőszékben nézelődik, 9 körül megy a kiságyba, ha nem alszik el és üvölt ,akkor kicsit kézbe utána pihiszék. Szokott játszószőnyegen is játszani,délután jobban van kézben is.


2011. márc. 1. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez vegy teljesen átlagos napirend egy ennyi idösnek.


nekem tegnap múlt 5 hós.


reggel 7-9 között kel. változó, de átlag az a 8-as kelés, ekkor evés.

11-12 között eszik majd 3-5 körül eszi,és este 7-8 között eszik. délelött alszik félórát, dél körül alszik félórát majd délután megint félórát. délben kap plusszban répát vagy paszternákot.

az én babám csak kézben alszik el. vagy babakocsiban vagy autóban. megvárom míg nagyon álmos és úgy veszem kézbe majd pár perc és alszik, ritkán magától bealszik. délelött akár 1 órát is eljátszik egyedül, és többször is van hogy egyedül elvan.

éjszakát átalussza, habár elkezdett fogzni egy hete, és már volt hogy éjszaka órákat fent volt, de pl most éjszak egy hangnélkül aludta végig. (a fogzás elöt már 3 hónappal mindig végig aludta az éjszakát)

2011. márc. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
5 hónapos múlt.Reggel 6-kor kel.Eszik, majd visszafektetem kb. 8-fél 9-ig alszik még. Akkor megint szoptatom.Ő napközben 2 óránként eszik születése óta, de amióta kevesebb a tejem, sokszor azt sem bírja ki. Össze-vissza éhezik meg, így azt nem írom le.Játszunk, majd kb. másfél óra ébrenlét után alszik el, sajnos csak fél órára.Sokszor elalszik, fél órákra.Sétálni általában délelőtt megyünk, kivéve, ha délután szebb idő van.Tízóraira kap tejpépet, ebédre főzeléket, délután gyümölcsöt.Persze utána szoptatás mindig.Nála annyi az elalvás, hogy megdörzsöli a szemét, én leteszem a kiságyba, adok neki cumit, betakarom.Kb. 2 percig fogdossa még a szundi kendőjét, és már alszik is.A ringatást már nem igényli, altatnom nem kell.Este 7-kor fürdetés, szoptatás, és este fél 8-kor alszik.Hajnal 4 körül ébred először, de csak annyi időre, míg megkapja a cumiját, és már alszik is 6-ig.Amikor ébren van, játszok vele, tornázunk, mondókázok, énekelek stb.
2011. márc. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyira örülök ennek a kérdésnek,de a válaszoknak még jobban.hasonlót írtam ki én is pár napja,csakhogy nekem mindenki szinte azt írta vissza,hogy sokat alszik a babám.Pedig szinte detto ugyan az van ahogyan te leírtad.

Megpróbáltam megfogadni a tanácsokat és reggel nem altattam vissza a gyereket,tök jó megoldásnak is tünt,igen ám csak nem bírta kis és már 9-kor bealudt onnan kezdve a napunk majdhogynem pokol volt,+ még az idő is besegített,tiszta nyűgös volt alig evett,össze-vissza aludt.Majd este már annyira fáradt volt,hogy 8 előtt megetettem és már aludt is.Ma reggel 6-kor már evett.Utána úgy voltam vele,hogy ha vissza alszik akkor vissza alszik.Így is lett,de már fél 8-kor fent volt.Akkor hagytam egy kicsit bámészkodni,majd kivettem,öltözés stb és most evett újra fél10-kor.És már alszik is.Remélhetőleg pont jó lesz,mert fél 1 körül eszik megint.majd valamikor alszik.

Szóval szerintem teljesen jól csináljátok.

Nálunk is az kéne,hogy 5 után ne szunyáljon,mert akkor soká alszik el,de a másik véglet az,hogy akkor viszont alig várja ki 8-ig.Mert ugye 2 óránként sem etetheted,ha amúgy 3-3,5 óránként szokott.

2011. márc. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 5 kor indul a nap.Mert este bealszik fél 6 körül, és mi keltjük fel fürdeni 8-kor, eszik és alszik tovább.Jó lenne, ha az esti fél 6-tól 8-ig alvását áttudnánk tenni reggelre, akkor nem kelnénk mindennap 5-kor.De sajna, mivel nappal 3x 20 percet alszik, addigra teljesen kipukkad.Éjjel 1x eszünk még, kb. fél 2-kor.Nappal 3 óránként, aztán 20 perc alvás, a többi időt fenn van, és végig játszunk, 1x sétálunk ha szép idő van.Nem nagyon szeretem levinni mert kb. 2 hónapig megvolt fázva, köhögött.Amíg ilyen szutyok idő van nem vagyunk lenn sokat, de van erkély is, így ott is levegőzhet kicsit.Altatni nem kell, mert kaja után bealszik, az utsó pár kortynál.Leteszem hasra , mert csak hason alszik nyugodtan.
2011. márc. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!