Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. E. G. Í. T. S. É. G!...

S. E. G. Í. T. S. É. G! Alváspróblémára megoldás? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

18 hónapos a kislányom. Eddig ügyesen aludt egyedül a kiságyban. Sajnos már hetek óta nem lehet vele bírni, abban a pillanatban ahogy beteszem az ágyába ordít. Előtte mesélek neki, betakarom, simogatom. Plüss álatot is adtam már neki, de semmi...

Biztosan jól van lakva, nem szomjas, mindig tiszta pelenkával kerül ágyba. Álmosnak is álmos, mert reggel 8-kor kell és 12:30-13:00 körül kerül ágyba, és az álmosság jeleit mutatja. Este is úgyanígy kínlódás az elalvás vlamikor még 22 órakor sem alszik. Minden nap van levegőn.

Mára már csak úgy hajlondó elaludni, ha végig simogatjuk, vagy behajolunk az ágyba és odabújik.

Ha hagyom sírni, annyira felhúzza magát, hogy elkezd öklendezni, és hányni is szokott.

Van vlakinek vlami megoldása, hogy mi tévők legyünk????

Köszönöm!


2011. márc. 1. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem lehet h most jött elő nála a szep.szorongás?
2011. márc. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ilyesmit produkált 1 éves kora körül,sőt még éjjel is 5x-6x megébredt,sírt,ölben visszaaludt,de amint tettem volna a kiságyba,azonnal üvöltött.Rájöttünk,hogy nem szereti már a kiságyat,vettünk neki egy körbe támlás gyerek ágyat,azóta jól alszik,csak nagy ritkán ébred meg éjjel.Elaludni úgy szokott,hogy odabújok mellé.

Nem tudom nálatok mi lehet,de még ez is előfordulhat.

2011. márc. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
sztem ez szeparációs szorongás. sírni ne hagyjátok semmiképpen. majd kinövi.
2011. márc. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Miért kellene egyedül elaludnia? Nem kívánsz tőle egy kicsit sokat? Örülj neki, hogy eddig ilyen problémamentes volt, és most add meg amit szeretne, símogatást, bújást, bármit. Ennyi idősen a gyerekeim cicivel aludtak el, 2 évesen hozzámbújva, és nem filóztam azon, hogy miért. Csak szerettem őket.
2011. márc. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem próbáld meg, hogy a nagyágyon összebújva alszik el veled és úgy tedd át a kiságyba. lehet, csak a közelségedre vágyik. enyém 15 hós, soha nem aludt még el nélkülem, de nem is erőltettem.
2011. márc. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

ÉN azért úgy gondolom, hogy egy ilyen már nem annyira babának el kell tudnia egyedül aludni. Én ugyanígy jártam, mint ahogy Te leírtad, a fiam most lesz 18 hónapos. Kb. 2 hónapja volt 2-3 rémes hetünk, amikor csak rajtam-velem volt hajlandó aludni, maradtam vele, valahogy túléltem az időszakot, lassanként visszatért a régi rend, azóta ismét egyedül alszik el. Én visszatértem a kicsi korában használt felvesz-letesz módszerhez, miután eltelt 2 hét és minden alvásához kellettem, ez megoldotta a dolgokat. Vagy magától is megoldódott volna, nem tudom.

Szerintem azért van különbség a között, hogy a pici szeret odabújni és igényli, hogy vele legyél, amíg elalszik (ez természetes és meg kell kapnia), vagy rabszolgaként magához köt, másként nem hajlandó aludni. Én is simogatom, én is odabújok, de nem hagyhatom, hogy velem aludjon mindig. Értem én, hogy nekem finom, jaj, de még mennyire, de hogy neki nem szolgálja az érdekeit, az tuti.

2011. márc. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Az utolsónak szeretném válaszolni, hogy nem azért nem akarok odabújni hozzá, meg simogatni, mert nem szeretem. Eddig minden próbléma nélkül elaludt, és most nem értem, hogy mi történt, ami mmiatt ilyen lett. Hetek óta így alszik, hogy ott vagyunk vele, és szeretgetjük.....

2011. márc. 1. 13:44
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocs a 13:41-nek
2011. márc. 1. 13:45
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

én azt nem értem sokszor, hogy ilyenen miért vesznek össze anyukák. az számomra teljesen egyértelmű, hogy a babák nem egyformának születnek. a felnőttek sem egyformák. az egyik gyerek nézelődni szeret, a másik állandóan mocorog, az egyik gyerek elalszik magától, nem igényli az összebújást, a másik meg igen. és ez nem olyan stabil mint a sarkcsillag, hanem bizony változik. egyik napról a másikra. sztem a gyereknek akkor tesszük a legnagyobb jót, ha mindig igazodunk ehhez az eltérő szükséglethez. ha az én kislányom 8 hósan azt igénylete, hogy egész nap cipeljem, akkor úgy maradt, és 18 hósan is ez kellett neki? ugyan, azt se tűrte, hogy megpusziljam. most 2 éves, és szeret puszilkózni, odarohan, megölel, aztán megy a dolgára. máfél évesen katasztrófa lett volna ha nem adok cicit elalvás előtt, most az? nem, elalszik úgy, hogy fekszem mellette, és ő hozzámbújik. én ettől nem érzem, hogy a rabszolgája lennék. igenis, hogy a gyerek érzelmileg kiegyensúlyozottan fejlődjön, meg kell adni neki, amit igényel. ki érezné jól magát, ha elutasítanák, mikor odabújik a párjához? ez egy normális igény, és senki nem fog csak azért 8 évesen a szüleivel aludni, mert 2 évesen úgy aludt el, hogy melléfeküdtek (megjegyzeem, a kislányom a saját ágyában alszik, csak én odafekszem mellé, míg el nem alszik, utána kijövök). sok szülőt ismerek akik így csinálták, és nem lett semi baja agyereknek. arról nem beszélve, hogy a különalvás nem régóta divat 8történelmi léptékben), előtte az volt a termésuzetes, hogy együtt aludtak. thát ez nem egy ördögtől való dolog, amivel majd elkapatjuk a gyerekünket. egyébként az én kislányom 1 évesen még egy félős kis nyuszi volt, sosem kényszerítettem az önállsóságra, akár egyedül alvás formájában sem, és lám, most hogy 2 éves múlt, már egyáltalán nem félős. mert tudja, hogy én mindig ott vagyok, ha kellek, biztonságban érzi magát.

bocs ha hosszú lett és kicsit off.

2011. márc. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez a helyzet,16 hónapos a kislányunk.Mi úgy altatjuk el,hogy a szobájában van egy kanapé ahol lefekszem vele és mellettem szépen elalszik utána átrakom a kiságyba.Azóta,hogy nem erőltetem a kiságyban való elalvást semmi gond vele,így sokkal jobb neki is és nincs sírás.Általában fél órán belül elalszik.
2011. márc. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!