Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Akiknek fél-1 éves...

Anyukák! Akiknek fél-1 éves vagy annál is idősebb gyermeke MÉG MINDIG sokszor kel éjszaka, mi jut eszetekbe először, amikor valaki 1-2 hónapos baba mellett kiírja ide"a mikor lesz már ennek vége? Fáradtak vagyunk kérdést"?

Figyelt kérdés

Ettől csak én akadok ki?Vagy másnak is szemet szúr?Mégis mire számított mikor babát vállalt?Nagyon nagy mákja kell,hogy legyen ahhoz,hogy már az első időktől átaludja az éjszakát egy kisbaba.Én speciel 8 hónapja nem aludtam,de soha nem írtam ki ide,hogy jajjjjjj istenem álmos vagyok:)!

Előrebocsájtom nek akarok vitát.Csak egy rövid választ arra,hogy mi jut eszetekbe egy ilyen kérdés láttán...


2011. márc. 1. 20:19
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
nek=nem bocsi
2011. márc. 1. 20:25
 2/20 anonim ***** válasza:
hát annyi,hogy tényleg fáradt az ember,rossz az olyannak akinek se éjjel se nappal nem akar aludni a baba.ugyebár nappal nem biztos hogy van idö lefeküdni vele,ugyebár kell fözni,vasalni stb,amit csak alvo gyermek mellet lehet.én semmit nem tudok csinálni a fiamtol ha fennt van,max extra gyors kaját,mert rajtam log kimüvel vmit,ja enni se hagy állandoan kér meg ilyenek,szoval nehéz.az elsö 3 honapom sajna csak ugy telet se éjjel se nappal.most már jobb a helyzet.hozzáteszem nekem nincs segitségem,és ugy tényleg nagyon nehéz.de olyantol én is frászt kapok,hogyha olyan valaki irja a kérdést akinek az anyja,vagy az anyosa föz mos rá meg a többi.
2011. márc. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Bár én ilyen kérdést nem írtam még ki, de a "mire számított, mikor babát vállalt" kérdésedre válaszolnék.


Mikor az első babámat vártam, én arra számítottam, hogy egy baba eszik, alszik, sír, ha éhes, tele van a pelenka, fáj a hasa. Ehhez képest egy olyan babát kaptam, aki nagyon keveset aludt, viszont helyette rengeteget sírt, akármit is csináltam, akárhogy próbáltam segíteni. Emiatt nagyon feszült és kimerült voltam hosszú hónapokon (éven) át.

Szerintem nem lehet mindenre felkészülni. Nem lehet tudni előre, hogy milyen babád lesz, hogy hat rád a folyamatos fáradtság, milyen változást okoznak a tomboló hormonok benned, hogyan éled meg az új élethelyzetet.

2011. márc. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Mi jut eszembe??! Hát az, hogy "majd meg tudja", vagy "mi a fenét akar, egy pár hónapos baba mellet?", esetleg az, hogy "vajon azt gondolta, hogy minden olyan lesz, mint a szülés előtt?"...hát nem olyan és már nem is lesz olyan! 3 gyermekem van (11, 2 év fél éves), tulajdonképpen 2 éve nem aludtam egy jó ízűt, de nem bántam meg! Már megszoktam és IMÁDOM A GYERKŐCEAIMET! A legszebb éveim és a lEGJOBB DOLOG A VILÁGON ÉDESANYÁNAK LENNI!!!!!
2011. márc. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Én azért nem akadok ki ezeken a kérdéseken, mert valóban nem lehet felkészülni arra a rettenetes fáradtságra, és az önálló akarat teljes hiányára, ami az első 1-2-3 hónapot jellemzi.


Ezenkívül - mostmár tudom - a babák vérmérséklete is igencsak különböző.


Az enyém például 6 hetes koráig kétszer, utána 3 hónapos koráig egyszer evett éjjel, aztán egyszer sem. Alig volt hasfájós, tehát szerencsésnek mondhattam magam.


DE! Most 14 hónapos a fiam és isszuk rendesen azt a bizonyos feketelevest a fogzás miatt: másfél-két órás altatások üvöltéssel kísérve, véres-sebes fenék, délutánonként 50 perc alvás, éjjel kb. tucatnyi felsírás.


Szóval én nem ítélem el azt, aki bevallja, nem feltétlenül erre számított.


Mi nagyon vártuk a babát aki 3,5 év után inszemmel fogant, ő az életem értelme, nem adnám semmiért, de az éremnek többnyire két oldala van......

2011. márc. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ennél engem sokkal jobban idegesítenek az "én gyerekem már 5 hetes korától este 8-tól reggel 9-ig alszik ébredés nélkül" típusú válaszok, amikor olyasmi kérdésre érkeznek, amiben az éjszakai ébredések okáról vagy a visszaaltatásról kérdeznek az anyukák. Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy oké-oké jó neked, de ezzel nem segítesz a problémámon, inkább tanácsot szerettem volna kérni.
2011. márc. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Én nem leszek ideges, mert az ember kínjába ír már ide, mert olyankor annyira elkeseredett...én is emlékszem arra az időre, és hogy mennyire rémült voltam, mikor már mindent bevetettem, és még mindig csak sírt, és nem aludt..azt hittem minden este, hogy ezt már nem lehet kibírni...de még köszönöm, megvagyok...:-)

Szal csak 1 kis bátorítást várnak szerintem...

2011. márc. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
én sem akadok ki, mert azért valljuk meg őszintén, általában aludni szeret az ember fia, lánya éjjel. Elég sokat éjszakáztam a lányunkkal, de nem azért, mert sokat sírt, hanem szépen kelt 3 óránként enni, és volt, hogy majd egy órát vártam míg elaludt. Sosem hagytam sírni, így megvártam míg elalszik, simogattam, ha kellett felvettem, dajkáltam. Nem is volt vele semmi gond, csak éppen én nem tudtam visszaaludni, nappal meg már csak akkor bírtam aludni, amikor már az ájulás kerülgetett. Igazából számítottam arra, hogy kelni kell éjjel, csak arra nem, hogy ezt ennyire nehezen viselem. Szerintem itt a legtöbben, akik ilyen témában kérdeznek, hasonlóan élhetik meg ezt az egészet. Ez nem azt jelenti, hogy nem jó anyák, nem tennének meg mindent, hogy jó legyen a gyereküknek, csak éppen fáradtak, kimerültek. Én a azt hiszem, erre nem lehet felkészülni, és azt sem lehet előre tudni, hogy hogyan viseljük az állandó éjszakázást, az állandó aggódást, megfelelni akarást...stb.
2011. márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
én csak arra gondolok,hogy 3 éve nem alszom,és őszintén sajnálom,aki már az elején ki van dőlve.
2011. márc. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Kérdező,hányszor kelsz éjszaka,szoptatsz még?
2011. márc. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!